Skocz do zawartości
kulka80

Szyba czołowa Jaki koszt ??

Rekomendowane odpowiedzi

nie lepiej za 50 zł wykupić ubezpieczenie szyby, to płaczu nie będzie

 

akurat mam liberty direct i to nie 50zl tylko trzeba bylo AC zabrac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, ponieważ też mnie czeka wymiana szyby w B6 (mała, głęboka dziurka) z czujnikami i sensorem i zastanawiam się co robić. Co polecacie:

1. Stracić zniżki w ASO i kupić oryginalną szybę w ASO

2. Kupić szybę (zamiennik)

- dostałem ofertę kilku szyb i sprawa wygląd tak:

Szyba Pilkington za 480zł, 560zł, 760zł, 1000zł

Fuyao, Sekurg w cenach podobnych ( Jednak wyczytałem, że najlepiej Pilington'a i resztę omijać).

 

Chciałbym poznać wasze oceny, czy opłaca się zamienni wstawiać - pytam głównie o doświadczenia osób, które już doświadczyli tego. Czyli czy sensory działają prawidłowo ciągle po n-latach, czujnik zmierzchu itp, itd. Czy zauważyli jakąś różnicę i czy generalnie warto iść w zamienniki? Niestety z autem już wiele przeszedłem i niech znowu być rozczarowany, ze coś jest nie tak.

 

Dlatego proszę o jakieś wskazówki, ewentualnie polecenie w Krk jakiegoś warsztatu, który bardzo dobrze ogarnia tę sprawę.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilkington albo używana z rocznika ori jak ci zależy, poszukaj na portalach aukcyjnych. Ale coraz więcej osób, właściwie wszyscy uznają wymienioną czołową szybę za niemalże wymianę eksploatacyjną. Inaczej oczywiście jest z bocznymi szybami czy tylną.

 

Weź nową najlepiej atermiczną Pilkingtona z górnym pasem przyciemnianym. Jest miejsce pod czujnik. Cena max 600 zł z wstawieniem.

Jeszcze jest opcja przy okazji podgrzewaną wstawić bo w sumie czemu nie, ale do tego dochodzi kilka jeszcze gratów dokupić do środka. Dopłata ogólnie jeszcze znośna jak za takiego moda.

Natomiast solarna za 1000 zł to chyba gra niewarta świeczki i tu bym sobie odpuścił. Polska to nie Hiszpania ;)

 

 

Odkopuje temat, ponieważ też mnie czeka wymiana szyby w B6 (mała, głęboka dziurka) z czujnikami i sensorem i zastanawiam się co robić. Co polecacie:

1. Stracić zniżki w ASO i kupić oryginalną szybę w ASO

2. Kupić szybę (zamiennik)

- dostałem ofertę kilku szyb i sprawa wygląd tak:

Szyba Pilkington za 480zł, 560zł, 760zł, 1000zł

Fuyao, Sekurg w cenach podobnych ( Jednak wyczytałem, że najlepiej Pilington'a i resztę omijać).

 

Chciałbym poznać wasze oceny, czy opłaca się zamienni wstawiać - pytam głównie o doświadczenia osób, które już doświadczyli tego. Czyli czy sensory działają prawidłowo ciągle po n-latach, czujnik zmierzchu itp, itd. Czy zauważyli jakąś różnicę i czy generalnie warto iść w zamienniki? Niestety z autem już wiele przeszedłem i niech znowu być rozczarowany, ze coś jest nie tak.

 

Dlatego proszę o jakieś wskazówki, ewentualnie polecenie w Krk jakiegoś warsztatu, który bardzo dobrze ogarnia tę sprawę.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko powiem od siebie żeby NordGlass'a omijać szerokim łukiem. 2 letnia szyba styrana i porysowana jakby miała 20 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się dowiadywałem pilkingkton pod czujnik, ori kamerę i grzana 700 pln z montażem. Tylko coś mi się nie chce wierzyć że robią szybę pod ori kamerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że lepiej w nową Pilkington'a i nie bawić się w aso z nową orginalną. A jak z wytrzymałością właśnie tej szyby? Są jakieś objawy, że jest słabsza niż oryginalna (więcej rys) i czy po czasie nie psuje się "grzanie" szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mówicie, że lepiej w nową Pilkington'a i nie bawić się w aso z nową orginalną. A jak z wytrzymałością właśnie tej szyby? Są jakieś objawy, że jest słabsza niż oryginalna (więcej rys) i czy po czasie nie psuje się "grzanie" szyby?

 

Pilkington robił też ori szyby do b6 swego czasu. Więc pierwsza klasa.

Z grzaniem raczej nie ma się co tam psuć. Nie na szybie w każdym bądź*razie ;)

Ja jestem rok czasu od wymiany na grzanego Pilkington'a z czujnikami i powiem, że jak dbasz o szybę i wycieraczki to cieszysz się ładną szybką*przez długi czas. A przynajmniej do czasu jaki ci znowu jakaś gadzina nie przydzwoni na trasie kamykiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Jak uporam się z wtryskami to zainwestuję w Pilkingtona ;). Jakby ktoś z KRK i znał jakiś warsztat, mile widziany ;)

 

Ewentualnie jak ktoś korzystał z twojaszyba.pl niech się wypowie czy warto, bo maja ciekawe ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos moze czy szyba czolowa w wersji europejskiej, czy taka szyba bedzie nadawala sie do samochodu w wersji angielskiej?? Chodzi mi dokladnie o male prostokatne miejsce w tej szybie przez ktoro jest widoczny nr nadwozia, vin? W wersji angielskiej nr win jest po stronie lewej, patrzac od wnetrza pojazdu. Podpowie ktos jak jest z wersja europejska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zainwestuję w Pilkingtona

 

Ja mam podgrzewanego Pilingtona (zdaje się koło 5 lat) i grzeje już tylko parę pasków :) Ubytki od kamieni też widać, nie mam porównania z ori szybą bo takiego kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności