Skocz do zawartości
kulka80

Szyba czołowa Jaki koszt ??

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy wymieniał już ktoś przednia szybę. Jaki jest koszt takiej szyby ? Ile w ASO wołają a ile w zwykłym warsztacie ?? Szyba ogrzewana z sęsorem deszczu. Obdzwoniłem kilka serwisów i rzekomo nie da się naprawić ,szyba wygląda jak wypiaskowana. Za wszelkie podpowiedzi z góry Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykla 1800 w motorpolu. z montazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli Kolego pisząc zwykła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w lipcu 2011 (2 miesiące po odebraniu samochodu - szlak !) Koszt 2800 zł. (ASO oczywiście). Sensor, podgrzewana + wymiana. Dobrze, że miałem opcje ubezpieczenia "szyby" bo by mnie krew zalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, koszta takiej szyby są nie małe. A pakiet "szyby" jako dodatkowe ubezpieczenie kosztuje coś koło 50 zł... Chyba warto:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jak wymienic szybe z takiego ubezpieczenia kiedy nie ma pajączka a jedynie pelno odprysków?

 

 

zwykła=bez podgrzewania i sensorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, albo podjechać do diagnosty żeby wystawił kwit, że taka szyba być nie może bo jest niezgodna z przepisami (ale tutaj ubezpieczalnia może popukać się w czoło) lub... samemu zrobić pajączka. No tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba poczekam na kamyczek.Taką kwota niestety nie dysponuję.A ubezpieczenie mam 105zł w HESTI.

 

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

 

Z tym ze o ile dobrze pamiętam ubezpieczenie pokrywa koszt do 1500zł "chyba" także muszę dowiedzieć się jeszcze ile poza ASO wołają za taka szybkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarkII: Szyba pękła sama z siebie czy uszkodzenie mechaniczne?

 

kulka80: Ja wymieniałem na własny koszt: bez czujników, zielona, Pilkington (czyli to samo co oryginał, VW wstawia to albo Securita). Koszt szyby 430 zł, wstawienie 140 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem szybkę przez ubezpieczyciela ...

Szybka od JANa (Warta ma z nimi umowę), podgrzewana i z czujnikiem deszczu 1500 PLN + 300 wymiana, jeśli chciałbyś oryginał to musisz za taką liczyć 2100 (w ASO Gajosa się dowiadywałem).

Osobiście nie polecam JANowych szyb, mi po niecałym pół roku przestała połowicznie grzać, reklamacja wygląda w taki sposób, że płacisz za szybę, oni wstawiają nową, a starą wysyłają do ekspertyzy gdzieś do centrum Polski, jeśli zostanie uznana to OK, jeśli nie to masz w plecy 1500 :( < to jest chore, zdjęcia ich nie obchodzą.

1003799s.th.jpg

Czekam do wiosny i jeszcze raz mi szyba pęknie, kupuję szybkę z allegro i wymieniam.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK no to już znam ceny. Teraz czekam na "kamień". Dzięki koledzy za zainteresowanie.

Przy okazji kolego "makeć" wielkie dzięki za "sama" z chomiczka :) .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie chyba poczekam na kamyczek.Taką kwota niestety nie dysponuję.A ubezpieczenie mam 105zł w HESTI.

 

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

 

Z tym ze o ile dobrze pamiętam ubezpieczenie pokrywa koszt do 1500zł "chyba" także muszę dowiedzieć się jeszcze ile poza ASO wołają za taka szybkę.

 

 

Ja mam takie ubezpieczenie w Hestii,płaciłem dodatkowo 70zł za rok a limit na szyby wynosi 5000zł więc nie ma się nad czym zastanawiać.Co do Hestii to ma podpisaną umowę z firmą NordGlass i kierują do ich warsztatu więc na oryginał z ASO raczej nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za ubezpieczenie szyby płacę dodatkowo 3 euro, a szybę wymieniałem jakoś miesiąc temu w aso- szyba z czujnikiem deszczu 400€ plus niecałe 400€ za robocizne i dodatkowe materiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyłem samochód w Alianz. No i patrze w domu a tu nie ma ptaszka przy opcji "szyby". Dzwonię do pani z VW i mówię, że chcę. Pojechałem porobili zdjęcia dokupiłem ubezpieczenie i 2 tygodnie później na mijaniu z ciężarówka dostałem strzał w lewą cześć czyby byłem taki wxxxxx że szok. Całe szczęście ubezpieczenie już było, tak jak bym wyczuł. To było w piątek. W poniedziałek już w ASO zakładali drugą i na całe szczęście też z maja 2011 ;). Dali mi samochód zastępczy z ubezpieczenia na kilka godzin.

W ubezpieczeniu mam 2 takie szkody rocznie bez kwoty górnej. Płaciłem chyba 70 lub 90 zł za to. Już się zwróciło na parę lat do przodu :) ale wolał bym już z tego nie musieć korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w okolicach czerwca lub lipca byłem warsztacie wkleić ponownie szybę bo mi sie woda wlewała do środka i oczywiście liczyłem się z faktem, że przy wycinaniu stara może pęknąć (ale nie pękła).

W warsztacie wycenili mi nową (Pilinkton) z sensorami deszczu i światła na 600 PLN razem z wklejeniem tak więc tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba przednia pod sensor w Pilkingtonie w lipcu kupowałem za 430 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam szybe bez czujników i chce zakupic z taka z czujnikiem bo sie zbiła a czujnik fajna rzecz jak ten czujnik jest polonczony kablami i do czego ida te kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szybę to ostatnio wymianiając w swojej służbowej Pandzie w firmie MAZICO w Pabianicach zapytałem z ciekawości o szybę do mojego Paska, podgrzewaną i z sensorami. Powiedzieli mi 840 + 160 montaż także zastanawiam się ską sie te wszystkie kwoty kosmiczne biorą :-) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana szyby(szyba PILKINGTON+wymiana) cena 620 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd kwoty ?

- Płaci się za znaczek VW na szybie i obsługę ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności