Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też zdjęte i pod spodem tragedii nie ma. U mnie w temacie wrzuciłem fotki jak to wygląda.

Delikatny ślad jest, ale to zejdzie polerką.

W marcu jechałem do Austrii w 4 osoby + bagaż na max i do tego jeszcze box na dachu - pierdzielone chlapacze kilkukrotnie haczyły :dodupy To był jasny sygnał - chlapacze weg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zglebiłem autko to mi się ciągły po asfalcie, lekki ślad został ale ta jak kolega wyżej pisał po polerce zejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu. W weekend wymieniałem nadkole, więc zdejmowałem chlapacz. Pod nim przytarty lakier tak jak obrys chlapacza na błotniku (lakier matowy, nie do gołej blachy, bez korozji). Chlapacze skróciłem o 2,5 cm około. Dodatkowo między chlapacz a błotnik dałem trochę silikonu, żeby zniwelować tarcie, ale to nie jest dobry pomysł bo nie odprowadza wody w 100%. Szukałem teraz na allegro folii na błotniki (przeźroczysta) ale nie ma do B6. Ktoś stosował jakąś inną (tesa, 3M) aby zniwelować tarcie chlapacza o błotnik ?

 

edit:

a może kupić coś takiego? http://allegro.pl/przezroczysta-folia-ochronna-bardzo-mocna-i4640434472.html

wyciąć kształt pod element chlapacz który przylega do błotnika i zrobione.

Edytowane przez marzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze mam założone od ponad dwóch lat i nie mam przetarcia lakieru. Profilaktycznie delikatnie postanowiłem je smarem posmarować.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopcze mam założone od ponad dwóch lat i nie mam przetarcia na lakieru. Profilaktycznie delikatnie postanowiłem je smarem.

 

też myślałem o smarze ale obawiam się ze on mógłbym wyłapywać drobinki piasku, które i tak z wodą się tam dostają i rysać jeszcze bardziej powierzchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale okazuje się, że nic takiego złego się nie dzieje. Zresztą często myję samochód i dokładnie płuczę nadkola i chlapacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie

mam B7 kombi z 2012r. Mogę dostać chlapacze oryginalne ale do limuzyny. Przód to samo ale tył. Oznaczenia różnią się tylko jedna literą: kombi - 3AA075101 a sedan - 3AE075101. Na zdjęciach nie widać rożnicy. Czy ktoś wie czym się one różnią? Czy to tylko chwyt marketingowy?

Pozdrawiam K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford klei folie bezbarwną na błotnik w miejscu gdzie przychodzi chlapacz, sam w B5FL przykleiłem na rant przedniego błotnika - folia świetnie izoluje od utrzymującej się tam wilgoci i doskonale chroni przez zarysowaniem lakieru. Początkowo zrobiłem to z grubej folii 3M, ale była zbyt gruba i miękka co mi się nie podobało, wykorzystałem najzwyklejszą folię bezbarwną (jest sporo cieńsza i twardsza, wygląda dużo estetyczniej) - na błotniku praktycznie tego nie widać, trzeba się schylić i przyjrzeć - jedynie trzeba poświęcić trochę czasu na zrobienie dokładnego szablonu i wycięcie folii. Później postaram się wrzucić foto jak to u mnie wygląda...

 

09a05ecede7f.jpg

 

ddb21b4a95a6.jpg

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylne chlapacze kombi i sedan są takie same? Na allegro nikt nie wyszczególnia kombi lub sedan więc już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tylne chlapacze kombi i sedan są takie same? Na allegro nikt nie wyszczególnia kombi lub sedan więc już sam nie wiem.

 

Bez znaczenia. nazywają się po prostu chlapacze na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności