Skocz do zawartości
idol23

Uszkodzone Webasto

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

no to zaczynam.

Przyjechałem do moich rodziców na południe (pochodzę z okolic nowego targu)

nasz sąsiad kupił sobie Passata varianta z fajnym silnikiem 2.0TDI i pełnym wyposażeniem

Miał go niecały tydzien a pojawił się pierwszy problem- problem ,a odziwo z Webasto

Było to wczoraj rano bo jak później mówił (jest to stasze panstwo) chciał uruchomić je zdalnie pilotem

Wszystko bylo fajnie do puki z pod samochodu nie zaczął się wydobywać dym identycznie jak na filmiku poniżej

 

Sąsiad przybiega do mnie że auto się zapaliło!!! Zdenerwowany nie wiedział za co się zabrać. Auto wogóle się nie nagrzało!

Teraz stoimy przed domem i niewiemy za co się zabrać! Sterownik znajduje się z przodu po stronie pasażera chyba przy nadkole

Co mogło się stać.? no mówię facet ucieszony po auto chyba maksymalnie wyposażone min. adapcyjna regulacja podwozia i park assist

Edytowane przez idol23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj temat wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sprecyzowałem więc co mogło się stać z tym ogrzewaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak potrafi dymić i nie jest wadliwe... po prostu zależy od warunków pogodowych - tak jak z rury wydechowej czasem leci dym czasem nie. Po prostu dokładnie na środku auta pod spodem znajduje się rura wydechowa od webasto a że w urządzeniu następuje spalanie paliwa tak jak w silniku to wydobywa się dym. Nastawcie na pełen cykl pracy (zazwyczaj 30 minut ale można zmieniać w FIS) i niech się przepali - jak przejdzie cały cykl to znaczy że jest wszystko w porządku. Oczywiście może być tak że świeca kiepsko grzeje, że pompka paliwa za mało podaje paliwa czy samo urządzenie się przegrzewa (na skutek np. uszkodzenia pompy wody) ale dym przy spalaniu paliwa będzie zawsze - raz mniej zauważalny czasem bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku zauważyłem, że po włączeniu ogrzewania postojowego, słychać jak zaczyna pracę, chwile chuczy i po ok 2 min się wyłącza...

potrafi też na początku zadymić ostro i czuć w tym dymie "spaleniznę".

Czy ktoś wie co może byc?

 

temperatura na zewnątrz była na poziomie 4,5 oC

 

dziś rano webasto już nie włączyło sie. Po skanowaniu vagiem, następujące błędy:

 

 

Friday,04,November,2011,08:52:15:13314

VCDS Version: Release 908.0

 

Address 18: Aux. Heat Labels: None Control Module Part Number: 1K0 815 007 BH

Component and/or Version: Standheizer 042 4404

Software Coding: 0001012

Work Shop Code: WSC 45721 124 999999

3 Faults Found:

 

00664 - Fuel gauge

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100010

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 4

Mileage: 204453 km

Time Indication: 0

Date: 2011.10.24

Time: 10:02:29

 

01406 - No Flame

000 - - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 12

Reset counter: 10

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

Start

Temperature: 71.0°C

Temperature: -48.0°C

Voltage: 12.07 V

 

02251 - Heater Unit Locked

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 225

Mileage: 205526 km

Time Indication: 0

Date: 2011.11.04

Time: 07:44:56

 

Z tego co poczytałem, to blokada webasta nastąpiła po kilkukrotnej nieudanej próbie uruchomienia.

 

Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Edytowane przez ropec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Poziom paliwa nie wpływa na zablokwoanie webasta, przeciez na rezerwie mozna jechac. Brak płomienia i innych czynników tak. Odblokujesz webasto w adaptacji. - Kanał 42 zmien z 0 na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany. Błąd 00664 - Fuel gauge zapisał się podczas próby uruchomienia webasta na rezerwie paliwa.

 

Drugi błąd: brak powstania płomienia występował przez nagar na sitku - ceramice (tak mi to wytłumaczono). Wyczyszczone - teraz działa i nie dymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam w moim aucie oryginalnie montowane webasto, przy próbie odpalanie wyskoczył na wyświetlaczu komunikat, że jest błąd. Ponadto z wyświetlacza znikła pozycja do ustawiania (programowania webasta) godziny i czasu działania webasta i czy ma działać jako wentylacja latem czy grzanie w zimie. Niestety nie mam kompa by go podłączyć.

 

No i sprawa rozwiązana. okazało się że bateria w pilocie była wyładowana i w trakcie uruchomienia przy drugiej próbie system zawiesza Webasto i przestaje działać nawet z guzika w aucie. Bateria oczywiście niestandardowa :( wymieniona i wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez Zmija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności