Skocz do zawartości
robertk2

Wymiana elementów zawieszenia przód

Rekomendowane odpowiedzi

Co do luzów na drążku to chodziło mi o luzy w miejscu przegubu kulowego, blisko miejsca gdzie drążek jest przykręcany do przekładni, pod osłoną gumową. Gdy weźmie się ręką za drążek i z wyczuciem poszarpie, to nie powinno być czuć luzów. Można to sprawdzić bez demontażu końcówki (dobrze, żeby koło było uniesione), ale po jej zdjęciu, ewentualny luz będzie lepiej wyczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie - ile wytrzymuje końcówka drążka kier - jeżdżąc ostrożnie głównie jak emeryt, po asfalcie starając się omijać dziury (MOOG)?

tj. 3, 5lat? (Mam już zamontowaną jedna 3 lata i zastanawiam się czy wymienić komplet czy tylko drugą z luzami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma luzu to nie wymieniaj,końcówki potrafią wytrzymać całe dekady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak zmierzyłem i średnica drążka stabiliz. wynosi 24mm to taka końcówka będzie ok?

 

http://allegro.pl/delphi-lacznik-stabilizatora-vw-passat-b4-tdi-1-9-i1882023537.html

 

Widzę, że sprzedają 2 wersje końcówek z gumami i bez.

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem właśnie że w słabszych wersjach silnikowych był stabilizator 22mm, ja mam b4 w sedanie 1.9td i stabilizator ma 24mm grubości. Najlepsze jest to, że w wielu sklepach jest problem z dostaniem lączników o podobnej średnicy i oferują np 21mm - ale jeśli się trochę pomęczy to i takie wejdą. Co do marki febi, faktycznie ostatnio jej jakość nie zachwyca. Tuleje gumowe wachaczy, czy np. łożyska kół, nie wytrzymuja zbyt długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertk2,końcówki będą pasować. Tydzień temu je wymieniałem,też firmy Delphi. Trochę się namęczyłem zanim je nałożyłem, ale nuka nie poszła w las.Druga strona poszła szybciej.Musisz posmarować je płynem do naczyń i ja żeby ułatwić nałożenie wybiłem sworzeń drążka kierowniczego.Poszło szybko i gładko.Życzę przyjemnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz duże prawdopodobieństwo, że w 19 letnim aucie wytrzymają one nast. 3-5 lat jak są od nowości?

 

Jest taka możliwość że to co założysz w zamiennikach, krócej potrzyma niż to co teraz siedzi. 3 do 5 lat to jest bardzo długi okres a to co jest na naszych drogach czyli stan nawierzchni, nie gwarantuje że nowe elementy wytrzymają tyle czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności