Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bylby ktos z zachodniopomorskiego ktory bylby wstanie mi w zgrac nowy soft z mapami do RNS 510 ? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Adamos, po przeczytaniu tego wątku bedziesz sam wszystko umiał zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Instalowałem mapy V12 z karty SD po instalacji napisane było że sukces. Po włączeniu dalej wołało o płytę wiec wrzuciłem mu oryginalną V3 którą dostałem razem z passatem, czytałem że ktoś tak zrobił żeby coś tam sobie dociągnął jakieś brakujące pliki wiec i ja też spróbowałem. Pytanie moje jaka wersja tych map mi sie w końcu zainstalowała bo w ukrytym menu wyskoczyło coś takiego

 

80a2ae1a3c285c0emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie moje jaka wersja tych map mi sie w końcu zainstalowała bo w ukrytym menu wyskoczyło coś takiego

6348, czyli taka, jakie za Krzyżaków były ;)

Po co wrzucałeś soft 5238? Wrzuć sobie 4120A i każda mapa pójdzie bez problemu, tym bardziej, że masz starsząnavi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wrzucić potem DVD z V12 a nie z V3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu wogole instalowales te mapy z karty sd, to jest shit ktory tylko czasem dziala - juz masz doswiadczenie

nagraj sobie v12 na plyte dvd+dl (verbatim) przy nagrywaniu zmien book-type plyty na dvd-rom (uzywajac programu imageburn do nagrywania)

i z plyty instaluj mapy!!! kart sd to uzyj do instalacji dodatkowych punktów poi

map przy pomocy kart sd nie instaluj!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pab567 dobrze radzi. Po instalacji na sd, gdy pyta o plyte trzeba ją wrzucic czyli miec wypaloną. Zaczyta, wtedy wyjąć i bedzie smigalo bez plyty juz. A czemu niektorzy wola sposob z poziomu sd ? Pewnie wywala błąd podczas kopiowania danych..... U mnie pomogla plyta czyszczaca.

 

No i ja kazdemu polece 5238 josi. Nawet do najstarszych navi.

 

Mialem problemy instalujac na bardzo starej 510tce u kolegi 4120A oraz map.... Przy josi poszlo bez problemu.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym z SD trwa to krócej... Wymaga posiadania wcześniej wgranych jakichkolwiek map. Ryzyka są dwa: czasami trzeba dograć brakujące pliki z DVD oraz również czasami trzeba przeinstalować Soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ja kazdemu polece 5238 josi. Nawet do najstarszych navi.

 

Mialem problemy instalujac na bardzo starej 510tce u kolegi 4120A oraz map.... Przy josi poszlo bez problemu.

Tylko ty masz samochód z 2011r, a RNS510 był montowany od 2008r... W tych starszych lepszym rozwiązaniem jest 4120A... To, że uwiera Ciebie but rozmiar 43 nie oznacza, że wszystkim będziesz polecać rozmiar 45. Ludzie mają rózne modele RNS510 i nie do wszystkich jest potrzebny 5238... Napisz mi, w czym niby 5238 jest lepsze od 4120A z poziomu zwykłego użytkownika? Co mi da 5238 w porównaniu z 4120A w navi z 2008r :?:

Odpowiem Tobie-niczego dodatkowego nie będzie. 5238 obsługuje dodatkowo DAB-ot cała różnica. W dodatku 5238 powinno być instalowane w wersjach od D w górę, a co z wersjami A, B czy C :?: Tam też polecać wrzucać 5238 :?: To już nieporozumienie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5238 pasuje do KAZDEJ nawigacji oprócz C14. I to jej największa zaleta. Od strony użytkownika rzeczywiście nie ma nowych funkcjonalności w stosunku do 4120 ale MOŻE mieć poprawione kilka błędów których użytkownik normalnie nie widzi a o których wiedzą jedynie programiści którzy pisali ten Soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie ze jest lepszy. Roznicy absolutnie zadnej nie zauwazylem. Mimo ze mam 2011 paska b7 to soft B.

I 5238 smiga do dzis.

 

A chodzilo mi o to ze wgrywalem w b6tkach znajomym 4120 i sie wysypywał podczas instalacji. Wtedy wgralem 5238 i zero problemow. Serio kazdą navi co innego boli :)

 

Aktualizacja:

 

Ja juz kiedys sie udzielalem tu na forum,

Przypomne jesli sie komus nie chce wracac to postow z przed kilku miesiecy:

Jesli komus wypluje soft josi to i na to mam lekarstwo. Bo komus robilem w pasku co prawda b7 ale nie przyjal Josi. Ani 4120. Wtedy pomoglo moje iso kasujace caly dysk i wszystkie ustawienia w navi lacznie ze stacjami radiowymi. Po tym formacie hdd Josi zadzialal.

Soft kasujacy hdd znajdziecie na gryzoniu. Albo dam na priva.

 

Jeszcze innym razem gdy kolega kolegi przyjechal do mnie bo mial error i totalnie cos spaprał instalujac soft... I wtedy pomoglo moje iso kasujace :)

 

 

A instalacje softu ja zawsze robilem na odpalonym silniku w czasie jazdy nawet, wylaczalem silnik podczas instalacji, kluczyk wyjmowalem. Auto zamykalem/ nigdy nie zabraklo napiecia w navi/ wiec niech nikt sie nie przejmuje procedura jaka mozna wyczytac..... Ze kluczyk wyjac ze stacyjki.... Itp itp.... Bull shit :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu od deski do deski tego postu nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie więc ośmielę się je zadać :)

Passat B6 2007r. radio RNS 510

HW: 1T0 035 680 A

SW: 1T0 035 680 B więc już firmware kiedyś był zmieniany,

aktualna wersja oprogramowania 1100,

Moduł CAN 3C0 907 530 C - czyli teoretycznie powinien rozładowywać akumulator a jednak wszystko działa dobrze...

 

Pytanie moje jest następujące... czy kiedy przełożę RNS do innego Passata (2006r) w którym jest CAN dokładnie w tej samej wersji to nie będzie problemu z rozładowywaniem akumulatora? Czy oprócz CAN'a coś jeszcze ma wpływ na ten problem?

 

Rozumiem również że wgranie oprogramowania w wersji 4120A nie spowoduje że problem rozładowującego aku się pojawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszesz że ten Gateway teoretycznie powoduje problemy? Patrzę na Ross-Tech na wykaz problematycznych modułów i tam go nie ma.

 

Będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego piszesz że ten Gateway teoretycznie powoduje problemy? Patrzę na Ross-Tech na wykaz problematycznych modułów i tam go nie ma.

 

Będzie dobrze...

 

Powoduje i nie teoretycznie, jest setka wątkòw w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego piszesz że ten Gateway teoretycznie powoduje problemy? Patrzę na Ross-Tech na wykaz problematycznych modułów i tam go nie ma.

 

Sugerowałem się wpisami mówiącymi o tym że wszystkie "niskie" gateway'e mają ten problem... Problem nie występuje dopiero od wersji M, L w górę...

 

A jak będzie w przypadku aktualizacji do wersji 4120A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałem że będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie 4120A. Gateway wystarczy E, zresztą z każdego E można zrobić L.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem soft do RNS 510 od kolegi pab567. Nastepnie zainstalowalem mape V12 z karty SD. Oczywiscie wywala mi blad, ze nie moze wyznaczyc trasy, tzn. wyznacza 3 trasy, ale kiedy klikam ktoras z nich to nie da rady pojechac na niej, bo jakis tam blad. Trzeba wtedy wlozyc plyte instalacyjna mapy V12. Po jaka cholere w takim razie instalowac z karty jak i tak pozniej trzeba wkladac instalke? I dla potomnych jeszcze: po wlozeniu tej plytki poczatkowej z ktorej sie instaluje soft do mapy, aby kopiowalo sie z karty na hdd, rowniez instaluje sie nowy gateway no i wlasnie mi padl akumulator. Musialem zapodac fixa i w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowanie z SD jest szybsza i czasami nie trzeba nic dogrywać z DVD. Czasami po instalce z SD trzeba z kolei jeszcze raz wgrywać Soft. Dlatego nie lubię instalować map z SD.

 

Jak będę się lepiej czuł (aktualnie zapalenie oskrzeli) i znajdę wolną chwilę to chodzą mi po głowie dwie rzeczy:

1. Zrobienie swojego narzędzia do wrzucania map z SD, opartego na 5238.

2. Przygotowanie kombinacji Soft+mapy tak żeby za jednym procesem mieć zrobioną całą aktualizację.

 

Tego drugiego boję się z jednego powodu: duży odsetek napędów ma problemy z czytaniem dwuwarstwowych nagrywanych DVD więc jest większe prawdopodobieństwo zabicia radia...

Edytowane przez pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wspolczuje. Uuu to byloby naprawde ulatwienie. To mozna uwalic mapami radio? Myslalem, ze tylko podczas install softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności