Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpiecznie będzie 5238 z podziałem 60-35-5 choć patrząc na zdjęcie to nawet 5274 z podziałem 70-25-5 powinno pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpiecznie będzie 5238 z podziałem 60-35-5 choć patrząc na zdjęcie to nawet 5274 z podziałem 70-25-5 powinno pójść.

 

Dzięki. Kilka pytań:

1. Czym się różnią te softy? warto próbować z 5274 czy lepiej wgrać sprawdzone 5238? Zależy mi żeby był język PL w menu i lektor (na 5270 miałem tylko menu PL)

2. Czy potrzebuję zacząć od SWL FIX czy od razu soft?

3. Podeślesz mi na PW hasło do chomika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz sprawdzić jak duży masz dysk i którą dokładnie masz wersję (to, co wrzuciłeś, nie daje 100% pewności) to zacznij od 5238 60-35-5.

 

Jeśli okaże się, że masz C10 lub C12 to dopiero wtedy 5274.

 

A hasło... No cóż, jeśli nie masz problemów ze wzrokiem to na pewno znajdziesz je na moim chomiku. Podpowiedź: poszukaj w chomiczym awatarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, 5238 60-35-5 wgrane bez problemów. Czujniki działają, kamera działa. Dłuże przyciśnięcie setup wprowadza do menu serwisowego, na którym widzę tylko menu serwisowe FM AM i Version info (gdzie tak jak na wczorajszym zdjęciu - mam HW-061)

 

Jak sprawdzić czy mam C10 lub C12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz SETUP aż się pojawi trzeci ekran menu. Potem information czy jakoś tak. Odczytaj HW vehicle - mniej więcej 0xCA01 - i podaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok głupi ja ;)

HW Vehicle 0xCA01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli C10. To teraz jeszcze w HDD status sprawdź wielkość dysku ale na 99.99% masz 40GB więc możesz wrzucić 5274 z podziałem 70-25-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie HDD Read size 40007761920

Skoro mam 40GB to nie wiem czemu aktualizacja map z sd wywaliła mi system w powietrze hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzisz, czemu tyle razy i ja i ElNinjo pisaliśmy o tym jak niebezpieczne jest robienie aktualizacji z SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5274 z podziałem 70-25-5 załadowany. Wszystko śmiga jak należy :)

Mapy V13 nagrane na Verbatim DVD+R DL już się kopiują na dysk. Wielkie dzięki pab567 za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się lekko pospieszyłem z wychwalaniem zakończenia tematu :)

Mapy były kopiowane ok godziny i po tym czasie wywaliło CD/DVD Error. Teraz jak wkładam płytę z mapami, to krótko mieli i zaraz wywala błąd CD/DVD. Próbować z SD czy szukać przyczyny w nagrywarce? A może laser brudny? Gdzie kupić płytkę czyszczącą?

Edytowane przez Mychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z płytą czyszczącą z izopropanolem. Szukaj na allegro płyt marki vivanco. Aczkolwiek i tak nic nie zastąpi czyszczenia ręcznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę słabo szukać na allegro bo w weekend do Chorwacji jadę. A może jest ktoś z Wrocławia, kto ma na 100% dobrze nagraną płytkę i mógły pożyczyć na czas wgrania?

 

Próbowałem jeszcze z SD (bo co mi szkodzi, najwyżej od nowa wrzucę soft) ale po włożeniu płytki boot wywalił downgrade error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... Bo ten Soft co kopiuje z SD jest robiony na 4120. Jeśli bardzo chcesz spróbować to w menu serwisowym (3 ekran SETUP) ustaw że zezwalasz na downgrade. Tylko dobrze się zastanów i módl żarliwie żeby Ci radia nie zabiło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shit, aż tak że może zabić radio? Jak największy spec w temacie przestrzega, to chyba się nie odważę...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

pab567 miałeś już na stole ubite w ten sposób radia? Jak czytam, to dośc popularny sposób i ludziom się udaje. Sam już nie wiem czy ryzykować.

Jest ktoś z Wrocławia kto ma płytkę czyszczącą vivanco albo dobrze nagrane mapy V13 East?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft 5238 i mapka V13 działa jak należy :hurra

Wielkie dzięki wszystkim za pomocne rady i podpowiedzi!!!

 

Kodowanie zrobione ; navi i radio powróciło na zegary :dobrze

 

Satysfakcja: bezcenna!!!

Edytowane przez Konrad.UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mychu: tak, miałem takie 3 radia. Z czego w jednym przypadku płyta główna umarła na amen.

 

Wiem, że odsetek trafionych radyjek jest niewielki. Ja przy nie swoim radiu bym się bał tego użyć. Przy swoim wolałbym rozebrać i wyczyścić laser ręcznie - to raptem 8 śrub, nie wymaga wiedzy tajemnej. A nawet jak rozwalisz napęd to koszt napędu to mniej niż połowa kosztów podniesienia płyty głównej (o ile da się podnieść).

 

Jak mi się kiedyś zechce to zrobię własne wersje - prostsze ale oparte na różnych softach tak żeby dało się dobrać bez ryzyka zabicia radia.

 

A dlaczego niektóre radia po wgraniu map się resetują albo umierają? Jest jeden błąd który w zależności od wersji sprzętowej radia jest obsługiwany sprzętowo (od C10 w górę) albo nie. Softy które były oficjalnie przeznaczone do Ć10/C12 nie mają więc potrzeby wsparcia tego błędu bo załatwia to sam hardware. Jeżeli nagniemy taki Soft do pracy w starszych radiach (C6-C9) a akurat ten błąd wystąpi to radio w najlepszym przypadku się będzie resetować a w najgorszym umrze. Jeżeli się resetuje to ponowne wgranie softu pomoże - przynajmniej do czasu ponownego wystąpienia tego błędu. No chyba że wgramy Soft który zapewnia programową obsługę tego błędu...

 

I dlatego nie wgrywam map z SD i wgrywam 5274 oraz 4120 tylko do wersji C10-C12. Przy czym 4120 tylko wtedy gdy potrzebna jest obsługa wyjścia video na zewnętrzny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pab567: dzięki za wyjaśnienie. Brzmi to racjonalnie więc nie ma co ryzykować. Odpuszczam update z SD.

Co do mojego napędu, to wygrzebałem gdzieś mapy 8049 (V10), które nagrane były na DVD+R Verbaitm jednowarstowej. Wgrały się bez szemrania, natomiast V13, które trzeba nagrywać już na double-layer wykrzaczają się pod koniec wgrywania.

Podejrzewam zatem ze to nie laser a nagrywarka. Nagrywałem na nagrywarce HP, w której za nic nie mogłem zmienić book type na DVD-ROM, bo żadne z ustawień imgburna nie pozwalało tego zrobić.

 

Na tej samej nagrywarce nagrywałem softy na TDK DVD+R i nie było żadnych problemów

 

Które z najnowszych map mieszczą się jeszcze na jednowarstowej? V11, V12?

Wiem, ze można V13 skompresować mapttoolem ale szkoda mi TMC i POI

Edytowane przez Mychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź wyczyść ten laser...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności