Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

No to nagrywasz jeszcze raz. Mi poszło na Verbatim i najwolniej jak się da!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nagrywasz jeszcze raz. Mi poszło na Verbatim i najwolniej jak się da!

A z jaka predkoscia wypalales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale ustawiłem na x1 ale i tak nagrywarka ustawiła sobie na x 2.coś tam. Tyle najmniej obsługiwała płyta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nagrywasz jeszcze raz. Mi poszło na Verbatim i najwolniej jak się da!

 

MI wlasnie 2 plyty poszly sie.. nagrywanie zakonczono niepowodzeniem.. rowniez Verbatim wiec nie wiem co jest nie tak.. moze jest mozliwosc poprzez sd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MI wlasnie 2 plyty poszly sie.. nagrywanie zakonczono niepowodzeniem.. rowniez Verbatim wiec nie wiem co jest nie tak.. moze jest mozliwosc poprzez sd ?

Jest. Mozliwe, ze opis jest w tym watku. Jezeli nie ma to google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MI wlasnie 2 plyty poszly sie.. nagrywanie zakonczono niepowodzeniem.. rowniez Verbatim wiec nie wiem co jest nie tak.. moze jest mozliwosc poprzez sd ?

Próbuj innym programem do Nagrywania. Od Nero po inne typu imgburner isoburner alkohol 120%! Jest tego pełno w sieci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko bede probowal jak na ta chwile z sd ;-) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

 

Wrzuciłem 5238 Modified by Josi unofficial, VIM+Testmode integrated z gpsunderground, ten który dzieli 50/25/25.

Następnie przy pomocy Maps Tool przygotowałem mapy V12 8195 do wrzucenia poprzez kartę SD.

Program przygotuje kartę pamięci do aktualizacji RNSa oraz stworzy plik EU_sd_to_hdd_fw.iso, trzeba go wypalić na płycie DVD.

Włączamy RNSa i wkładamy kartę SD, radio powinno zacząć odtwarzać testowy plik mp3 jeśli tak jest wyłączamy RNSa.

Przytrzymujemy dwa prawe górne przyciski i SETUP oraz wkładamy wcześniej wypaloną płytę DVD.

Rozpocznie się aktualizacja i będzie wyświetlać 31% po ok. 30 minutach aktualizacja zakończy się.

Od tej pory można cieszyć się nowym softem i mapami.

 

Mam tylko jedno pytanie, jak wiadomo polski język RNSa nie obsługuje Voice Control czy jest zatem możliwość zakodowania na kierownicy przycisku od jego obsługi tak aby wyciszał muzykę?

W innym aucie gdzie była identyczna kierownica, RNS510 w wersji B i FV 4120A działało to tak jakbym chciał zrobić to aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak daje się. Musisz wejść w kierownicę i odznaczyć "Push to talk" czy jakoś podobnie (nie mam kompa przy sobie więc pisze z głowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu.

 

Wrzuciłem 5238 Modified by Josi unofficial, VIM+Testmode integrated z gpsunderground, ten który dzieli 50/25/25.

Następnie przy pomocy Maps Tool przygotowałem mapy V12 8195 do wrzucenia poprzez kartę SD.

Program przygotuje kartę pamięci do aktualizacji RNSa oraz stworzy plik EU_sd_to_hdd_fw.iso, trzeba go wypalić na płycie DVD.

Włączamy RNSa i wkładamy kartę SD, radio powinno zacząć odtwarzać testowy plik mp3 jeśli tak jest wyłączamy RNSa.

Przytrzymujemy dwa prawe górne przyciski i SETUP oraz wkładamy wcześniej wypaloną płytę DVD.

Rozpocznie się aktualizacja i będzie wyświetlać 31% po ok. 30 minutach aktualizacja zakończy się.

Od tej pory można cieszyć się nowym softem i mapami.

 

Mam tylko jedno pytanie, jak wiadomo polski język RNSa nie obsługuje Voice Control czy jest zatem możliwość zakodowania na kierownicy przycisku od jego obsługi tak aby wyciszał muzykę?

W innym aucie gdzie była identyczna kierownica, RNS510 w wersji B i FV 4120A działało to tak jakbym chciał zrobić to aktualnie.

Pr9bowalem dIs2h tak robic i niestety z sd plik mp3 odczytuje cyklicznie wsadzam Plyte reseruje rns'a i caly czas pokazuje sie logo VW powtorzy pare razy plik mp3 volskwagen das auto poczym sie resetuje i tak w kolko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płytę startową wypaliłeś i wlozyles razem z kartą SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że robie się wkurzający na forum ale czy mógł bym jeszcze prosić o jakieś szczegółowe info na temat nagrania mapy na sd

mam ją w jednym pliku 5.5gb jako obraz iso i jak to wykonać krok po kroku w dvd już zwątpiłem teraz już nawet nie da się nagrać na żadnej płycie bo jakiś błąd wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instalce narzędzia do wrzucania map z SD jest szczegółowa instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A płytę startową wypaliłeś i wlozyles razem z kartą SD?

 

Tak tak, był moment kiedy sykoczylo logo vw i wraz z nim biale okienko gdzie byly kopiowane pliki z sd na hdd trwalo to byc moze 20sek. i nadal resetowalo sie i tak w kołko.. podejrzewam ze bede musial od kogos odkupic plytke z mapa..wczoraj kupilem 2 plyty verbatima koszt 30zl i 2 nagraly sie z niepowodzeniem.. wiec nie wiadomo na ilu sie skonczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak, był moment kiedy sykoczylo logo vw i wraz z nim biale okienko gdzie byly kopiowane pliki z sd na hdd trwalo to byc moze 20sek. i nadal resetowalo sie i tak w kołko.. podejrzewam ze bede musial od kogos odkupic plytke z mapa..wczoraj kupilem 2 plyty verbatima koszt 30zl i 2 nagraly sie z niepowodzeniem.. wiec nie wiadomo na ilu sie skonczy..

A masz możliwość skorzystania z innej nagrywarki ? Inne płyty nagrywa bez błędu? Może wina leży po stronie twojego sprzętu. Płyta tak czy siak powinna się nagrać a czy RNS ją odczyta prawidłowo to już inna sprawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz możliwość skorzystania z innej nagrywarki ? Inne płyty nagrywa bez błędu? Może wina leży po stronie twojego sprzętu. Płyta tak czy siak powinna się nagrać a czy RNS ją odczyta prawidłowo to już inna sprawa!

 

Inne plyty bez problemu nagrywam.. w tym momencie probuje poraz kolejny nagrac plik iso startowy.

nagralem rowniez soft proponowany przez pab567 ,RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode-60-35-0 i rowniez bez problemu poszlo za pierwszym razem..

 

3 pliki/foldery nagralem na karte sd.. tj. MAPS , MAPSDVD ,test.mp3

Plik startowy iso nagralem na plyte.

 

wlaczam radio wsadzam sd i cyklicznie odczytuje volkswagen das auto.. wsadzam cd, resetuje auto < i > + glosnczek (resetuje)

reszte juz powinno samo sie odpalic tak ?

Edytowane przez Adamos87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak prawidłowo nagrywać płyty z mapami do nawigacji

Spełnienie kilku warunków jest konieczne, aby nagrana płyta w ogóle zadziałała. Sam miałem z tym mały problem, ale po kilku próbach się udało.

 

zaopatrujemy się w krążki DVD DL (dwuwarstwowe). Mogą to być zarówno DVD+R DL (plusowe) jaki i DVD-R DL (minusowe). Osobiście nagrywałem na płytach + firmy EMTEC, choć nie powinno być problemu także z innymi.

wybór nagrywarki: od tego na jakiej nagrywarce będziemy wypalać płyty zależy czy ona zadziała. Z własnego doświadczenia mogę napisać, że nagrywając na napędzie TSSTcorp CDDVDW SH-S222A (Samsung) w komputerze stacjonarnym wszystkie płyty chodzą. Z kolei płyta nagrana na zewnętrznej nagrywarce USB Lite-on nie działa. Dużo osób mówi też, że płyty nagrywane na laptopach nie chodzą – nie sprawdzałem. Dlatego jeżeli nie działają nam płyty próbujemy nagrać je na innej nagrywarce.

wybór programu do nagrywania: obrazy płyt zazwyczaj są w formacie ISO, który obsługują wszystkie aplikacje wypalające. Często można też spotkać obrazy w formatach „MDF/MDS”, które są tworzone i przygotowane do nagrania w programie Alcohol 120%, który jest jednak komercyjny, przez co musimy mieć na niego licencje.

I tutaj bardzo ważny warunek: nagrana płyta musi mieć koniecznie ustawiony Typ księgi (Book Type) na DVD-ROM. Oznacza to, że płyty przeznaczone do zapisu: DVD+R, DVD-R oraz DVD-RW są widziane jako płyty DVD-ROM, które są tylko do odczytu. Oryginalna płyta z mapami to właśnie DVD-ROM, więc taki zabieg pozwoli oszukać czytnik w nawigacji i zwiększa kompatybilność.

Zmianę typu księgi dokonujemy w ustawieniach programu nagrywającego. Osobiście straciłem 2 płyty DVD nagrywając w programie Alcohol, który na domyślnych ustawieniach pozostawia w niezmienionym stanie typ księgi identyfikujący daną płytę tj. jeżeli nagramy płytę DVD+R DL, płyta będzie miała Book Type DVD+R DL. W opcjach, w sekcji Zapis domyślnie odznaczona jest funkcja „Ustaw Book Type na DVD-ROM dla nośników DVD+R”. Po nagraniu 2 płyt bez zaznaczonej tej funkcji płyty nie zostały w ogóle zaakceptowane przez nawigację, wyświetla się komunikat „Niewłaściwa płyta DVD”. Nie próbowałem z zaznaczoną opcją.

W pełni działającą płytę DVD udało mi się nagrać w programie ImgBurn, który to domyślnie ustawia Typ księgi na DVD-ROM, pozwala nagrać większość formatów obrazów płyt i polecam go użyć. Jednak płyta nagrana w ImgBurn, z typem księgi DVD-ROM, ale na zewnętrznej nagrywarce nie działa, nawigacja jej nie akceptuje. W aplikacji możemy sprawdzić także jaki Typ księgi ma dana płyta. Umieszczamy płytę w napędzie, uruchamiamy program, wybieramy jedną z opcji. Z prawej strony wyświetlą się informacje o płycie. W sekcji Physical Format Information (ADIP) – Book Type określa typ płyty, w przykładzie DVD+R, ale ustawienie to nie jest brane pod uwagę. Aby nawigacja zaakceptowała płytę program do nagrywania musi podmienić bajt odpowiedzialny za identyfikacje płyty. W Physical Format Information (Last Recorded) Book Type musi być ustawiony na DVD-ROM. Na podstawie tej wartości nawigacja identyfikuje płytę. Jeżeli tu nie będzie DVD-ROM płyta nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamos zła kombinacja klawiszy! Eject, głośnik, setup!

Edytowane przez pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledze pab567 wyczyscilem laser. Wypalilem dvd+r dl, predkosc najmniejsza 4x, maxell. Imageburn. Normalnie jakby reka odjal. Mapa zainstalowala sie bez mrugniecia laserem. Mapy v11. Sprobuje pozniej v12.

Edytowane przez atp2000
Dopisanie programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności