Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłeś ? Bo rant wyczuwalny pod palcem pojawia się już po ok. 1000 km

 

 

 

 

Nie zwróciłeś uwagi przy wymianie jakiego producenta były tarcze i klocki ? Bo to też bardzo istotne.

 

 

Pozdrawiam

 

Nie mierzyłem ale od srodka tarcza jest zjechana na około 1 mm.

Tarcze i klocki ATE , kupowałem tu na forum.

Z tyłu mam tarcze ATE i klocki Meyle i hamulce bandyt!!!!!!!!!! i tarczą nic sie nie robi a kupowałem je na hurtowni płaciłem coś koło 60 zł za sztuke.

 

---------- Dodano o 21:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:29 ----------

 

Ja mialem juz metlik w glowie, najpierw myslalem o ATE, duzo ludzi narzeka, pozniej Zimmermann + klocki ATE Ceramic, ale z racji ze jezdze czesto autostradami i niezbyt czesto sie uzywa tych hamulcow to do tego jeszcze jezdze "nie na sportowo" wiec ten zestaw mi tez odradzono, wybor padl na zestaw TEXTAR na obie osie, w srode wymienilem, jak do tej pory zrobilem 150 km powoli je docierajac, jeszcze nie moge powiedziec jak sie sprawuja do konca, ale przy delikatnym hamowaniu daja rade lepiej jak moje stare.

 

Słuszny wybór kolego.....moim zdaniem nie ma nic lepszego jak TEXTAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

---------- Dodano o 21:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:31 ----------

 

Ciezko powiedziec czy dana marka jest napewno ta a nie jakas podróbą.Mam dwu letniego vw t5 hamulce sa marki ate po 70 tys km zmieniłem tylne klocki bo sie zużyły a przednie oryginalne ate wytrzymały 130 tys km wiec bardzo dobry wynik . W moim pasku zalozyłem na przód zestaw bosch tarcze i klocki , jakoś to hamowało ale gdy zmieniłem klocki na trw to hamulce sa troche skuteczniejsze.

 

Mój sąsiad założył tarcze BOSH-a i klocki , koleżanka z końca wsi tak samo przy czym sąsiad do Seata Toledo a koleżanka do Skody Octawi.

Oboje w szybkim czasie zmieniali hamulce bo były piski i słabe hamowanie .Sąsiad założył tarcze i klocki TEXTAR-a a koleżanka Tarcze i klocki MEYLE.

Oboje sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czytam czytam i nic dalej nie wiem :/ zabieram się do zakupu tarcz i klocków przód i tył tarcze mam już wybrane MIKODA nawiercane-nacinane , ale jakie klocki do tego ? jakiego producenta , takie by nie pyliły za mocno , a też hamowały ;) no i jeszcze druga rzecz , to mam zaciski LUCAS , tak wiec z tego co czytałem gdzieś ( a teraz już tego nie umiem znaleźć ) są inne klocki niż w zaciskach ATE , był bym bardzo wdzięczny jak by mi ktoś tak na prosty chłopski rozum to wyjaśnił :) To jest mój pierwszy VW a mam go od niedawna , wiec nie ogarniam tego ... :/ Z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tarcz Mikody polecam klocki TRW, zrobiłem na swoim zestawie prawie 2 tyś km i sprawuje się bardzo dobrze, co do żywotności wypowiem się kilka miesięcy później. Hamulec jest łatwy do wyczucia ale mógłby mieć trochę ostrzejszą granicę działania a pylenie umiarkowane więc niema co narzekać.

 

Masz kolego jeśli się nie mylę tarcze 280mm. Więc klocki TRW do tego będą GDB1366, lub Ferodo FDB1451. Jeśli ktoś może to proszę o potwierdzenie tych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze na tył klocki Ferodo czy ATE? Nie wiem jakie są tarcze z tyłu.. Póki co chcę wymienić same klocki, tarcze dobrze wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ATE, potem TRW i teraz znowu ATE. Nie odczuwałem żadnej różnicy w jakości.

Naprawdę nie wiem skąd tak złe opinie o ate, moje hamują rewelacyjnie.

Może to zależy od wielkości tarczy? Z przodu mam 317mm, albo coś koło tego. Ale z pełną odpowiedzialnością mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co myślicie o takim zestawie:

 

Przód: tarcze zimmermann i klocki ATE/Ferodo

Tył: tarcze zimmermann i klocki ATE/Ferodo

 

Czy lepszym rozwiązaniem jest tarcza Brembo i klocek Ferodo P+T ?

 

Do zimmermanna'a lepszy ATE czy Ferodo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam założone tarcze brembo i klocki remsa ,zrobione 40000km i stan bdb a jeżdżę dosyć dynamicznie.nie polecam oszczędności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem na przodzie zestaw Boscha i teraz samochod do poleroawania musi pojsc taki to badziew:-(W klockach wrzery takie sie porobily ze prawie hamulcy niebylo a jezdze codziennie.Teraz zalozylem zestaw tarcza Brembo klocki Ferodo i jest bajka:-)Koszt 400pln:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Co myślicie o takim zestawie:

 

Przód: tarcze zimmermann i klocki ATE/Ferodo

Tył: tarcze zimmermann i klocki ATE/Ferodo

 

Czy lepszym rozwiązaniem jest tarcza Brembo i klocek Ferodo P+T ?

 

Do zimmermanna'a lepszy ATE czy Ferodo?

 

Ani jedno ani drugie.

Tarcze BREMBO + klocki TEXTAR i ATE i Ferrodo się chowa do tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam całe hamowanie textara i jest git, bez mieszania bo to źle wychodzi, a potem bo klocki piszczą itp. albo słabo hamują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam całe hamowanie textara i jest git, bez mieszania bo to źle wychodzi, a potem bo klocki piszczą itp. albo słabo hamują

Zapytam z ciekawości ile taki komplet cie kosztował Mariusz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytam z ciekawości ile taki komplet cie kosztował Mariusz?

nie pamiętam :hmm w tamtym roku na wiosnę robiłem, zadaj pytanie mackowi od niego kupowałem ale warto było.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/42335-Nowe-czesci-do-Volkswagenow-Oryginaly-i-zamienniki-Promocja-MANN-Termostaty-BEHR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym zestawie co dodałem wyżej. Tarcze Zimmermann + klocki Ferodo ds??

Czy ma ktoś taki zestaw w pasku??? jak się to sprawuje?? I czy do wszystkich B5 podejdzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opisane na forum !! Wystarczy poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecany jest zestaw Zimmermann Sport + Ferodo DS, a jak z zestawem Zimmermann Sport + Zimmermann?

taki o: http://allegro.pl/tarcze-klocki-zimmermann-sport-passat-b5-1-9-tdi-i3113626763.html

Na pudelku od tarcz jest wyrazny napis Sport, pudelko od klockow zostalo (sprytnie?) zasloniete, wiec nie wiem, czy te klocki to tez Sport?

A jesli nie, to czy mimo wszystko bedzie to dobry zestaw (tarcze Sport + "zwykle" klocki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TWczoraj zakupiłem na przód tarcze WERTTEILE i klocki FOMAR następnie problem znikną. Zestaw super, jeszcze na nich ostro nie hamowałem ale czuć kolosalną różnice. Zestaw za śmieszne pieniądze a ...

 

Zestaw Szmelc

2 hamowania ze 180 km/h do około 100 km/h i pizdy pokrzywiło. Teraz powyżej 100 km/h podczas hamowania ślag mnie trafia:wsciekly Teraz to już wiem że "zestaw super bo za śmieszne pieniądze". Czytam właśnie dużo pozytywnych opinii o zestawach Steinhof lecz na obecną chwilę ich niska cena mnie odstrasza. Proszę o opinie:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem klocki master sport keramik za 89pln z allegro. I musze przyznac ze hamuja duzo lepiej niz ebc green stuff(tych nie polecam). jezdze spokojnie wiec hamowania z 200 nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zestaw poniżej jest coś warty ? :)

 

TARCZA: Brembo 08.5747.14

KLOCKI: Ferodo SL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Szmelc

2 hamowania ze 180 km/h do około 100 km/h i pizdy pokrzywiło. Teraz powyżej 100 km/h podczas hamowania ślag mnie trafia:wsciekly Teraz to już wiem że "zestaw super bo za śmieszne pieniądze". Czytam właśnie dużo pozytywnych opinii o zestawach Steinhof lecz na obecną chwilę ich niska cena mnie odstrasza. Proszę o opinie:hmm

Siema "Rufus110hp" ogólnie mówiąc moja przygoda ze Steinhofem zaczęła się od kupna całego kompletu do passata. Mam je już ponad rok i wszystko ok!! Trasa jaką pokonuję to codzienny dojazd do pracy ( 19km w jedną stronę) i czasami w weekend gdzieś dalej. Jestem zadowolony. Nie reklamuję ich dlatego że je sprzedaję tylko dlatego że są ok i nie kosztują wiele.

Jeżeli masz wątpliwości poszukaj opinii na innych forach. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności