Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,panowie doradźcie co zrobić z moimi klockami.Zakupiłem tarcze i klocki TRW,hamulce są super ale chodzi mi o to że klocki są twarde i są mało zużyte za to tarcze już posiadają małe ranty.Na komplecie zrobiłem ok 20 tyś km,i teraz pytanko czy kosztem pozbycia się tych klocków i zakupienia innych bardziej miękkich mam ratować tarcze które tym tempem szybko się zjadą.Dodam że podczas hamowania nieraz dość mocno piszczą hamulce.Z góry wielkie dzięki za podpowiedź.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1LB Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (282x25mm - 288x25mm) czy to oznacza że pasują tarcze 282x25mm - 288x25mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :) jestem nowy więc nie gryźcie , oddawałem moje krafty ( wiem że kiepskie , u mnie w sklepie innych nie mają ) na przetoczenie ale po tygodniu jazdy znów szarpie tak więc udałem się do sklepu a tam dowiaduję się że do mojej wer. ( 1.9 tdi rok 1998 vin :wwwzzz3bzxp200832 ) były montowane 3 wymiary , tak wiem że mogę odkręcić stare tarcze i zmierzyć tyle tylko że auto stare i nie mam pewności co do tego czy są optymalne założone , stąd moja uprzejma prośba o pomoc w podaniu jakiego rozmiaru szukać , co do firmy waham się między Bosch a Ferodo , tak wiem że Ate lepsze .

 

Tarcze Kraft to najtańszy chińczyk. Sam zakup ich to zły pomysł, a toczenie jeszcze gorszy. Choć rozumiem, że czasem pieniądze się przydają na coś innego, tyle że to pozorna oszczędność jak już pewnie zauważyłeś. Jeśli zastanawiasz się teraz nad Ferodo i Bosh, to weź Ferodo. A nie rozpatrywałeś TRW? Jeśli masz 288 to zobacz takie http://milionczesci.pl/tarcza-hamulcowa-trw-df2652-id325064.php TRW jest tańsze od ATE ale jeśli chodzi akurat o tarcze, to moim zdaniem jakość porównywalna. Wybór zawsze ciężki więc życzę powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a tak z ciekawości jak u mnie jest 1LZ hamulce tarczowe 280x22 (282x25) czyli na tych samych jarzmach mogę założyć tarcze 280 i 282? Z tego co czytałem to 282 powinien mieć inny zacisk i jarzmo.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Pytanko do was jakie tarcze oraz klocki wybrać na przód ? I jaki rozmiar. Silnik to AHU. Podam VIN : WVWZZZ3BZWE393351

Osobiście wymieniałem tylko klocki. Są założone TRW ale już końcówka. Do tego lubiały czasem popiskiwać i nie ukrywam, że mnie to denerwowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie 280mm tarczka klocek bez czujnika. Textar ate trw zimmermann pagid możesz pakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a sprawdzałeś mojego? Vin na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zamierzam wymienić tylne tarcze hamulcowe oraz klocki. W planach również mam przednie tarcze. Jaki rozmiar tarczy pasuje do mojego autka??

VIN:WVWZZZ3BZYX061677 i klocki czy z czujnikiem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza 245 tył standardowo klocki bez czujnika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dziekuje za odp ;-)

pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A przód jaki rozmiar ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Założyłem taki zestaw, tylko w rozmiarze 280 (taki miał być do mojego auta).

 

Wrażenia na +:

 

- nie bije w pedał przy hamowaniu

- nie piszczy

- hamuje równo (po wymianie akurat wypadł mi przegląd)

- pylenie też w normie

 

Wrażenia na - :

 

- hamuje tak jakoś mniej ostro niż komplet ATE w passacie brata, ale to różne układy hamulcowe wiec porównanie może nie być miarodajne

 

Słowem, za takie pieniądze, do normalnej jazdy to rozsądny wybór.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie załóż i czekamy na opinie, wg mnie warto te 150zł dopłacić do profi produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co powiecie na taki zestaw http://www.sklepmartec.pl/p10739,tarcze-hamulcowe-288mm-klocki-czujnik-przod-vw-passat-b5-1996-2005r.html

Zakładał to ktoś ? Jak tak to jak to się sprawuje ?

 

Polecam za te pieniądze lepszych nie ma.

Jeżdżę na nich ok roku zero zastrzeżeń. Hamowanie z dużych prędkości też bez większych zastrzeżeń. Początkowo mocno pylą teraz pylenie nie zauważalne. Przy dużych przebiegach miejskich lubią popiskiwać przy prędkościach ok10km/h.

założyłem teraz ten zestaw do busa o masie w załadunku 3ton i tez zero problemów. Polecam i dla forum jeszcze rabat dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co sądzicie o zestawie tarcz i klocków firmy abs? Są dostępne na alledrogo za niecałe 270zł. Tylko nie wiem czy do mojego passata b5 kombi na przód idzie 280mm czy 288mm? (1.8 92kw/125km, 1999r)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał prawdopodobnie 280mm lub co najwyżej 282.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będziesz miał prawdopodobnie 280mm lub co najwyżej 282.

 

To bez różnicy 280, a 282?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bez różnicy 282 ma inny zacisk I jarzmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności