Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

no no , czekam na dalsze opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koncza mi sie klocki hamulcowe panowie a widze ze tu wszyscy chwala klocki staihof
Klocek sporo pyli
no no , czekam na dalsze opinie...

 

Zależy ile jeździsz i jaką kasę chcesz na to przeznaczyć. Ja osobiście bym montował bo moje przebiegi są małe i inwestować nie wiadomo ile w pełnoletnie auto mija się z celem a piszczą i pylą klocki większości firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie rocznie 30 tys km , dojazd do pracy , wczesniej miałem komplet ate -tarcze i klocki -przod a na tył brembo i ferody i same klocki bym wymienił bo tarcze grube sa jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień na to samo jeśli teraz było ok. Bo to co masz teraz, nadal jest polecane (plus do tego zimmerman polecają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a piszczą i pylą klocki większości firm

 

Pylą owszem bo to normalne, że jak klocek się zużywa to pyli ale piszczenie ? To akurat efekt złego montażu a nie złego klocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim na przodzie wymieniłem na jakieś włoskie tarcze i klocki ( ta sama firma) i powiem szczerze że badziewie jakich mało. Nie mam pojęcia z jakiego materiału są zrobione ale tarcze chyba szybciej zejdą niż klocki. A pylą że niech je szlag trafi. Z tyłu mam natomiast założone Master Sporty ( tarcze i klocki) i jestem mega zadowolony, nie piszczą, nie pylą, i co najbardziej mnie zaskoczyło w czasie wilgoci praktycznie nie rdzewieją. Szczerze nie spodziewałem się takiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,proszę o poradę,mam okazje odkupić od kolegi w dobrej cenie oryginalne klocki na przód do mojego Passata b5 fl 2002 r. na dniach będę wymieniał klocki i chodzi mi o tarczę obecnie są założone jakieś zamienniki w nawet w dobrym stanie czy zostawić te stare tarcze czy kupić nowe ale jakie :wiadomo że oryginalne najlepsze czy dobre zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obecne tarcze nie biją i nie osiągnęły grubości minimalnej to możesz nowe klocki na nie założyć. Jeśli okaże się, że do wymiany to tarcze Ferodo, TRW lub Zimmermann. Oryginały oryginałami ale nie wiesz kto to wyprodukował czyli lepiej kupić porządne tarcze za cenę adekwatną do jakości niż kupować OE i płacić za logo na pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sadzicie o klockach i tarczach Brembo do Passka 1.9 TDI 130 KM Kombi 2003?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, co sadzicie o klockach i tarczach Brembo do Passka 1.9 TDI 130 KM Kombi 2003?

 

brembo mam od ponad trzech lat i zrobiłem około 60tk i wyglądają świetnie ale po kolejnym 'dłubnięciu' paska na 160km musiałem je przegrzać i lekko biją niemniej jednak naprawdę polecam a klocki mam remsa i dopiero niedawno musiałem zmienić przód.Ale jak planujesz chipa to inwestuj w lepsze bo z dużych prędkości nie dadzą rady. I moje pytanko jaki zestaw kupić i czy zmieniać na większe tarcze bo na zimę mam 16tki road america a na lato 18tki i nie wiem czy wejdą tarcze od 2.5tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, co sadzicie o klockach i tarczach Brembo do Passka 1.9 TDI 130 KM Kombi 2003?

 

W tej cenie kupisz OZ + OZ lub OZ + Ferodo i będzie znacznie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej cenie kupisz OZ + OZ lub OZ + Ferodo i będzie znacznie lepiej ;)

 

Dzięki za rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecacie klocki z gornej półki i jest ok bo na hamulcach nie ma co ostrzedzac , za klocki trza dac od 150 zł do 200 zł a cos tanszego sprawdzonego macie i polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytales ten watek ? Nie wiec poczytaj bo wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem goscia w krakowie i dzwoniłem do niego ma w sprzedazy klocki trw przod za 60 zł i na tył za 65 zł tez trw , daje fakture , cena dobra tylko boje sie zeby to chinol nie był ale zapewnia mnie gosc ze nie , co o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak się boisz to masz naszych sprzedawców komercyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdazały sie podroby trw ? bo ate ostatnio sie popsuło juz w paru sklepach słyszalem od sprzedawcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie róbmy to OT. Twój wybór czy trw za 60 zł czy od naszych sprzedawców. Popytaj ich o oceny i sam stwierdzisz czy podróba czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowie sie i podjade zobacze co gosc ma , jak mi cos nie brdzie pasowało to nie kupie a co do cen to -na forum przednie trw 155 zł a na tył 75 zł bo taka wycene dostałem ale tak jak piszesz decyzja jest moja...podaje link http://www.gumtree.pl/cp-czesci-i-akcesoria/krakow/gdb1048-klocki-hamulcowe-przednie-vw-golf-passat-seat-609958223

Edytowane przez krepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umowie sie i podjade zobacze co gosc ma , jak mi cos nie brdzie pasowało to nie kupie a co do cen to -na forum przednie trw 155 zł a na tył 75 zł bo taka wycene dostałem ale tak jak piszesz decyzja jest moja...podaje link http://www.gumtree.pl/cp-czesci-i-akcesoria/krakow/gdb1048-klocki-hamulcowe-przednie-vw-golf-passat-seat-609958223

 

Jeśli masz u siebie w aucie takie jak w tym linku to na pewno nikt Ci ich nie zaoferował za 155 ;)

Podaj VIN to sprawdzimy czy to w ogóle będzie pasować do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności