Skocz do zawartości
ceroone

Olej na bloku silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

 

krótki temat w dn. wczorajszym zmieniałem koła letnie na zimowe i zauważyłem olej na bloku silnika.

Wyciek – pocenie się występuje na samym dole silnika po prawej stronie ( lub olej ścieka z góry niestety nie stwierdziełm jeszcze tego )

 

Teraz pytanie czy do wymiany odma czy inne ustrojstwo, może ktoś miał ten sam problem ? .

 

Silnik to 1.9 TDi 105 KM bez pdf :) .

 

pozdrawiam.

Edytowane przez ceroone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYtrzyj silnik najdokladniej jak sie uda i zajrzyj tam za pare dni - bedziesz wiedzial skad cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni po kupnie swojego paska zobaczyłem że ulaną mam całą przednią część silnika.Pojechałem do ASO gdzie przy okazji wymiany sprzęgła zgłosiłem problem.Prze mechanik stwierdził że uszkodzone jest uszczelnienie wacum pompy.Uszczelnienie to zostało wymienione (na wydruku długa lista operacji czas naprawy i oczywiście nie mały koszt).Po kilku dniach jazdy problem powrócił.Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu jak nie kompetentne osoby tam pracują:debil.Podniosłem maskę i po kilku minutach zauważyłem że ulana jest obudowa filtra oleju z której to olej leciał po całym silniku.Okazało się że uszkodzeniu uległa uszczelka obudowy filtra oleju.Koszt prawie żaden - wymiana 1min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piierwsze co powinienes zrobic to umyc silnik jaki kolega powiedzial i zlokalizowac skad jest wyciek przy okazji podakrecaj sruby w okolicy wycieku miska olejowa itd pozniej zrob zdjecia i wklej je tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam taki problem mianowicie występuje u mnie wyciek z miski olejowej wypchało jakimś cudem silikon i w tej części moknie.Teraz akurat mam zmianę oleju i mam w planach ściągnąć miskę wyczyścić ją i nałożyć silikon i tutaj nasuwa się pytanie jaki silikon będzie dobry ? domyślam się, że żadnej uszczelki nie ma pod miska. Byłbym wdzięczny o jakieś rady i wskazówki na temat wymontowania miski olejowej.

 

pozdrawiam Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Passat b6 cr 2.0tdi 16v. Olej pojawił się pod górną pokrywa silnika. Można rzec że na pokrywie klawiatury. Skąd go tam wyrzuca  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności