Skocz do zawartości
Sierko2

Jak jadę szybciej radio gra głośniej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę do was z takim problemem. W moim Passacie B5 3bg mam fabryczne radio, które gra głośniej jak jadę szybciej a jak zwalniam to wtedy się przycisza. Jest to bardzo denerwujące.

Może ktoś wie co jest grane i w jaki sposób pozbyć się tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Piszę do was z takim problemem. W moim Passacie B5 3bg mam fabryczne radio, które gra głośniej jak jadę szybciej a jak zwalniam to wtedy się przycisza. Jest to bardzo denerwujące.

Może ktoś wie co jest grane i w jaki sposób pozbyć się tego problemu?

pewnie kabel VCDS i wio przynajmniej tak jest w bee 6 to jedna z funkcji i masz ją aktywowaną ,w bee 6 wystarczy ptaszka odznaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ustawienie w radiu? A wiesz jak to wyłączyć?

 

---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

 

a i mój Passat to przeróbka z anglika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest gala
Dokładnie !

żadnych vcds-ów itp ...

Każde fabryczne radio beta czy inne, lub też radio z nawigacją ma funkcję GALA i to ona jest odpowiedzialna za zgłaśnianie, czy też ściszanie dźwięku podczas jazdy.

Znajdź instrukcję od swojego radia i przestaw sobie poziom GALI w/g swojego uznania, możesz też zupełnie wyłączyć tę funkcję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki ale dot. radia BETA. Jak u Was jest z podświetleniem radia bo u mnie przy włączonym radiu a wyłączonych światłach (postojowe czy mijania bez różnicy) nie mam podświetlonego panelu radia. Czy tak jest fabrycznie czy można to w jakiś sposób zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podświetleniem bywa różnie. Ja mam problem, a mianowicie podświetlenie klawiszy świeci mi cały czas nawet jak światła są wyłączone i kluczyk wyjęty. Wyświetlacz nie świeci ale klawisze tak. CO z tym fantem zrobić? Radio sprawne w 100% Sprawdzane przez elektronika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tak jest fabrycznie czy można to w jakiś sposób zmienić?

 

Jest to zależne od podłączenia przewodu podświetlenia - jak pod światła, to tak właśnie to działa.

 

Kostka A (dolna) pin 6

 

mianowicie podświetlenie klawiszy świeci mi cały czas nawet jak światła są wyłączone i kluczyk wyjęty

 

Jakie radio?

Edytowane przez neurojarre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki ale dot. radia BETA. Jak u Was jest z podświetleniem radia bo u mnie przy włączonym radiu a wyłączonych światłach (postojowe czy mijania bez różnicy) nie mam podświetlonego panelu radia. Czy tak jest fabrycznie czy można to w jakiś sposób zmienić?

 

Co do podświetlenia - to tak ma być. Po prostu przyciski są podświetlane jak włączysz światła. A Panel - jak podasz plus po zapłonie (włączysz zapłon mając włączone światła). I tyle w tym temacie. Po prostu tak być musi. Klimatronik zresztą zachowuje się identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam radio BETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bod to radio da się podłączyć pendrive z MP3 ? Czy będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już temat, jak pod Beta podłączyć MP3...

Bodajże w tym samym dziale.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z podświetleniem bywa różnie. Ja mam problem, a mianowicie podświetlenie klawiszy świeci mi cały czas nawet jak światła są wyłączone i kluczyk wyjęty. Wyświetlacz nie świeci ale klawisze tak. CO z tym fantem zrobić? Radio sprawne w 100% Sprawdzane przez elektronika..."

 

 

tak pisałem wcześniej. sory że teraz odpisuję ale nie było mnie jakiś czas. Więc ktoś pytał jakie mam radio, jest to vw beta. nie mogę sobie z tym poradzić bo podświetlenie klawiszy świeci non stop, gaśnie tylko gdy wyciągnę bezpiecznik. sprawdzałem miernikiem i na pinie gdzie idzie sygnał do podświetlenia od świateł gdy je zapalę mam prąd a gdy wyłączę prąd znika, więc tak jak ma być. Co jeszcze mam sprawdzić? Mógłby ktoś zrobić przy okazji rozpiskę jakie napięcia i kiedy (na włączonym i wyłączonym zapłonie) ma u siebie na złączu iso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neurojarre, dzięki, ale nie o to mi dokładnie chodziło. Potrzebowałbym rozpiskę jakie napięcia powinny być na poszczególnych pinach, kiedy powinny być(przy zapłonie wł lub wył). Takiego czegoś szukam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie o to mi dokładnie chodziło. Potrzebowałbym rozpiskę jakie napięcia powinny być na poszczególnych pinach, kiedy powinny być(przy zapłonie wł lub wył). Takiego czegoś szukam...

To spójrz na piny 4, 5, 7 w gnieździe A-wszystko masz tam opisane. Masz tam zaznaczone, które zasilanie idzie z aku, a które ze stacyjki. Nie wiem, w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, nie przejrzałem tego schematu dokładnie bo miałem podobne ale ten jest dokładniejszy. posprawdzam i napiszę czy się uporałem z tym czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia posprawdzane i wszystko ok, jednak muszę pójść z radyjkiem do elektronika bo to widocznie wina radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności