Skocz do zawartości
MariuszL

Szarpanie podczas puszczania nogi z gazu..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytam otchłań tego forum lecz zapytań lub odpowiedzi na temat mnie dotykający nie znalazłem..

Jadę sobie paskiem 1,8 24V 2000r benzyna oczywiście - zimnym lub ciepłym bez znaczenia.

Teoretycznie jest git ale jak jak tylko puszczam nogę z gazu czuć dosyć mocne szarpniecie zanim silnik zacznie zwalniać..

Niema płynnego przejścia z jakiegoś tam zakresu obrotów na niższe zawsze szarpnie - jest to już naprawdę dosyć wkur...ce.

Aktualnie mam gaz założony lecz identyczna sytuacja była już przed instalacją gazową..

Jutro zczytam vagiem jakieś błędy i podam troszę więcej info - jeżeli takowe będzie.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24V

Czy oby nie za dużo tych zaworów naliczyłeś?? ;)

Może wystarczy mu przeczyścić przepustnicę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie silnika i skrzyni biegów musisz obejrzeć. Ewentualnie sprzęgło, przeguby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 20V - sorki :]

Zawieszenie silnika i skrzyni sprawdzone jest ok, sprzęgło wymienione, przeguby wymienione.

 

sądzę że raczej problem tkwi w czymś innym bo zapewne szarpałby też przy dodaniu gazy jak by zawieszenie silnika lub skrzyni broiło a tak tylko "w jedną stronę"...

 

 

Przepustnica...

Tego jeszcze nie robiłęm.. muszę w weekend zasiąść do pracy.

Edytowane przez MariuszL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a wyciągnij bezpiecznik od abs powinno pomóc któryś pewnie czujnik szaleje od koła i to jest powód tego . sprawdz to. czujnik źle oblicza obroty koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregory123456
Faktycznie 20V - sorki :]

Zawieszenie silnika i skrzyni sprawdzone jest ok, sprzęgło wymienione, przeguby wymienione.

 

sądzę że raczej problem tkwi w czymś innym bo zapewne szarpałby też przy dodaniu gazy jak by zawieszenie silnika lub skrzyni broiło a tak tylko "w jedną stronę"...

 

 

Przepustnica...

Tego jeszcze nie robiłęm.. muszę w weekend zasiąść do pracy.

Witaj, ponieważ mam podobny problem chciałem zapytać czy udało Ci się go wtedy rozwiązać i co było jego przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam ten sam problem, im nizszy bieg tym bardziej odczuwalne, szczegolnie na nizszych obrotach. silnik ten sam co zalozyciel tematu. czy ktos ma jekies propozycje czym jest spowodowane szarpanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja jak posiadałem audi a41.8t też miałem takie szarpanie,pomogła dopiero wymiana dwumasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam ten sam problem przy dodaniu i odjęciu gazu jest szarpniecie ,dwumas komplet wymieniony,poduchy pod silnikiem nowe,pod skrzynią prawa nowa ,na półosiach brak luzów.Na postoju gdy wrzucę 1 lub R czuć pukniecie dosyć spore przy szybszym wysprzęgleniu i do tej pory nie wiem co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności