Skocz do zawartości
Gość sirOLEK

spryskiwacze lamp problem! ! ! ! !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tez mam problem z spryskiwaczami lamp szukalem na forum ale nie moge znalesc odpowiedzi.Mam passata z 1998 roku wlanczam swiatla i spryskiwacz ale chodzi tylko na szybe a klapki na swiatla sie nie otwieraja slysze jak pompka chodzi ale nic pozatym.Od czego zaczac w czym szukac przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawelb6 przekażnik nie służy do tego aby dawał więcej mocy na pompkę bo by ją po prostu spalił-na pompce wyrażnie pisze 12v a czysty prąd z aku ma 12 lub nieco więcej,wiec jezeli nie chce chodzić na aku to nie będzie chodziło na ori chyba że znajdziesz trójnik z zaworkami służącymi do wyrównywania ciśnienia na poszczególnym wyjściu z tegoz trójnika.Ori instalację będe robił na dniach a w zasadzie elektryk będzie dłubał ale też nie chce mi się ściągać znowu zderzaka jeżeli będzie tak samo a myślę że tak będzie,bo wina nie lezy po stronie żródła zasilania ale od czegos innego tym bardziej że przewód do spryska który słabo chodzi jest krótszy od przewodu do drugiego spryska a co za tym idzie tam gdzie jest krótszy wąz od trójnika sprysk powinien działać lepiej i pierwszy powinien się wysuwać nieprawdaż?W tym wypadku tak nie jest-dlaczego -oto jest pytanie!

wiem że nie służy do tego ,ale dostałem taką odpowiedź od osoby która ja podłączyła jak w oryginale spryski,ja kupowałem nową pompkę ,zamieniełem spryski i nic,więc wierzę że jak założę instalację to będzie ok,miałem do przymiarki 2 pary przewodów i sprysków i efekt miałem taki sam jak u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż niedługo się przekonamy czy rzeczywiście masz rację w tym temacie i ori instalacja coś pomoże ale ja cały czas podtrzymuję swoją teorię-że nie chodzi tu o podłączenie ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam tez mam problem z spryskiwaczami lamp szukalem na forum ale nie moge znalesc odpowiedzi.Mam passata z 1998 roku wlanczam swiatla i spryskiwacz ale chodzi tylko na szybe a klapki na swiatla sie nie otwieraja slysze jak pompka chodzi ale nic pozatym.Od czego zaczac w czym szukac przyczyny?

 

Płyn nie ucieka przy spryskach?Może dysze są zawalone,to też może być przyczyną braku sprysków,lub przekaźnik.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no cóż niedługo się przekonamy czy rzeczywiście masz rację w tym temacie i ori instalacja coś pomoże ale ja cały czas podtrzymuję swoją teorię-że nie chodzi tu o podłączenie ori

Może was troszeczke uspokoję. Też dokładałem spryskiwacze i miałem te same obawy. Oczywiście wcześniejsze próby w wannie. Jeden sie wysuwał i ładnie pryskał, a drugi tylko wysuwał sie i kicha. Oczywiście zamieniałem je stornami (podłączałem do krótszego bądź dłuższego przewodu) i efekt był taki, że cały czas jeden tylko sie wysuwał. Postanowiłem mimo wszystko zainstalować w aucie. No i wszystko jest do tej pory OK. Wysuwaja sie razem i pryskają aż miło. Mariusz tutaj może faktycznie zależy to wszystko od prądu. Pisząc 12 V piszesz o napięciu a nie o prądzie ;-). Więc może to oto chodzi. Przy uruchomionym silniku alternator i tak daje wiecej niż 12 V, tutaj też można upatrywać rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem passka kilka dni temu i jest to mój pierwszy passat B5 FL rok 2003. Mam xenony oryginalne ze spryskiwaczami ciśnieniowymi. Jak przytrzymuję spryski szyby to nie wysuwają się spryskiwacze lamp. Czytam sporo postów na naszym forum, wszystko pienie ładnie tylko nie dla mnie.... Wszyscy piszą przekaźniki pompka itp. ale mi nasuwa się jedno pytanie gdzie to jest rozmieszczone i jak się do tego dobrać, czy nie jest to trudny zabieg?

Chciałbym się tego dowiedzieć bo na razie mam tylko pogląd wzrokowy (nie wysuwają się)

pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc....

Kudłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik masz pod kierownicą jak zdejmiesz tę dużą osłonę razem z przełącznikem świateł to zobaczysz przekaźniki. Ten łatwo zlokalizować bo ma numer 603. Pompka znajduje się w zbiorniczku spryskiwaczy między zderzakiem po stronie kierowcy a nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przytrzymuję spryski szyby to nie wysuwają się spryskiwacze lamp. Czytam sporo postów na naszym forum, wszystko pienie ładnie tylko nie dla mnie.... Wszyscy piszą przekaźniki pompka itp. ale mi nasuwa się jedno pytanie gdzie to jest rozmieszczone i jak się do tego dobrać, czy nie jest to trudny zabieg?

Chciałbym się tego dowiedzieć bo na razie mam tylko pogląd wzrokowy (nie wysuwają się)

pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc....

Kudłaty

Pamiętaj, że spryskiwacze działają jedynie przy włączonych światłach mijania (xenonach) - niby niuans, ale nie wszyscy o tym wiedzą i pisza że im nie działają spryski.

Sprawdź pompkę - bardzo często lubi się psuć. Podłącz ją "na krótko" pod akumulator - jeżeli kręci - to wtedy sprawdź przekaźnik, tak jak pisał Robert - 603 gdy nie masz szyby z czujnikiem deszczu (4B0 955 531E), oraz 192 z czujnikiem (1J0 955 531) - jakby co to taki mam w zapasie ;-). Jeżeli masz 377 - to oznacza że ktoś coś kombinował i wymienił, to wtedy spryski nie zadziałąją Ci na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź pompkę - bardzo często lubi się psuć. Podłącz ją "na krótko" pod akumulator

Szybkie pytanie - Bezpiecznie jest podłączyć pompkę wysokociśnieniową na such?? Mam dwie takie i muszę je sprawdzić a szkoda by było żeby się zatarly...

Edytowane przez kornias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie - Bezpiecznie jest podłączyć pompkę wysokociśnieniową na such?? Mam dwie takie i muszę je sprawdzić a szkoda by było żeby się zatarly...

Jak na minutę to dobrze może nie być, jak na chwilkę krótką to nic jej nie powinno się stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie - Bezpiecznie jest podłączyć pompkę wysokociśnieniową na such?? Mam dwie takie i muszę je sprawdzić a szkoda by było żeby się zatarly...

Tak jak Ci napisał Michał - nic złego nie powinno się stać (bo jak zbraknie Ci płynu do spryskiwaczy - to też chodzi na sucho), pod warunkiem krótkotrwałego użycia, jak w czasie cyklu pracy spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt...dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odgrzewam kotleta

 

mam paska 97 rok kombii. zauważylem, że mam dwa zbiorniki płynu, oraz dwie pompki. ta pierwsza (w zbiorniku pod wlewem) ma jeden kruciec wyjściowy (a to kombii)- czy tak powinni być?

 

niedawno (parę dni temu) zauważyłem (po 9 miesiącach posiadania auta) że mam spryski reflektorów- a nie mam ksenonów. instalacja wygląda na fabryczną- możliwe to?

 

jak włącze światła i spryskuje przednią szybę to w okolicach sprysków spod zderzaka wylewa się płyn. nie zaobserwowałem jeszcze dokładnie skąd, ale się wylewa- znany objaw?

 

po sylwestrze pisałem o problemie z wycieraczkami- zatrzymywały mi się. miałem jakiś dziwny przekaźnik zamiast standardowego 377, miałem jakiś jasno brązowy chyba sto dziewięśćdziesiąt coś- ale nie działał- koledzy z forum skierowali mnie na 377 że tylko taki powinien być to kupiłem i wycieraczki działają. ktoś wyżej napisał że spryski nie będą działać na innym przekaźniku nić 192- prawda to? jak 377 wrzuciłem to spryski trup?

 

 

dzięki za odpowiedzi, bo wiedza posiadania takiego bajeru aż prosi się by go uruchomić. jeśli nie to chce wywalić (odłączyć) ten drugi zbiornik i koszystać jedynie ze sprysku szyb.

 

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to oryginalna instalacja. Były wersje z dzielonym zbiorniczkiem, coś jak by dwie komory połączone rurką. Jeżeli się lało to bardzo możliwe że rozłączyły się połączenia na wężach. Przekaźnik powinien być 192 do sprysków. Jak coś odezwij się na PW, jestem z wawy i temat nie jest mi obcy, możemy coś podziałać w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności