Skocz do zawartości
moby

Wskaźnik paliwa oszukuje, dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cougarr2

pozwolę sobie opisać moje doświadczenia w tym temacie.

podobnie jak u innych wskazówka szalała jak jechałem to spadała jak szalona do rezerwy, postoję trochę i zwowu wraca do 1/2 zbiornika i tak wkoło, jadę rezerwa wychodzę z roboty "samo się zatankowało"

podsumowując okazało się, że jakiś magik coś na mieszał w liczniku, pewnie chciał przebieg cofnąć, po podpięciu innego licznika wszystko wróciło do normy

tylko moje autko było świeżo kupione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na uszkodzenie sprzętowe licznika - zdarza się, do naprawienia.

 

 

ps. jak chciał to skręcił licznik, nie oszukuj się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, powymiane na nową pompę Magneti Marelli wskaźnik najpierw zawyżył troche poziom paliwa, za jaiś czas juz miałem połowę baku a na koniec jak dojechałem do domu, zgasiłem auto i za jakieś 15 min chciałem podpiąć kompa to już pokazywało mi na 0 i od tamtej pory cały czas pozkazuje, że mam sahare. Jest to możliwe, że nowa pompka źle działa, czy prędzej przy obudowie coś źle mechanior podłączył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma pompka do wskaźnika paliwa? Wskaźnik montuje się na zatrzask do obudowy pompy, więc albo uszkodził element mierzący poziom w baku - albo coś z instalacja nie teges przy zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodoniej uszkodził element mierzący, bo instalacje wcześniej nie wariowała i dobrze wskazywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używkę kupisz za 5 dych. Z golfa IV też pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jutro, czy faktycznie uszkodził, jak coś to będzie 5 dych w plecy. Dzięki Danek za pomoc.

 

Ok, problem rozwiazany. Pomoglo.ponowne wyciagniecie kosza z pomką i przeczyszzenie potencjometra

Edytowane przez draco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności