Skocz do zawartości
Bond29

Kolizja drogowa i nieprzerejstrowane auto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem ponieważ jakieś 1,5 roku temu nabyłem mojego paszczaka . Do dnia dzisiejszego auto nie zostało zarejstrowane na mnie i mamę która jest drugim właścicielem. Na dzień obecny autko posiada polisę OC na mnie umowy są opisane ponieważ został kupiony w komisie tylko nie wiem jak będzie z wypłatą odszkodowanie . Od razu wyjaśniam że auto nie może zostać zarejstrowane na mnie gdyż posiadam pana K....a który powiedział że mi go zlicytuje . Co teraz zrobić aby odzyskać odszkodowanie i czy mogę mi go nie wypłacić mimo iż mam komplet dokumentów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz raz jeszcze, spokojnie i czytelnie, bo nie wiadomo czy auto ma tak zakręconą sytuację prawną, czy tylko tak napisałeś...

 

Czyją własnością jest formalnie samochód (na kogo zarejestrowany) i czy formalny właściciel o tym wie, że ma zarejestrowane na siebie to auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem z komisu na radomskich tablicach i przez okres 1,5 roku jeszcze go nie przerejstrowałem bo mam problemy z panem komornikiem który jest tak uprzejmy że chce mi wszystko zabrać nie robiąc tego do końca zgodnie z prawem ale zanim sprawa się wyjaśni to auto figuruje na poprzedniego właściciela . A pojazd niema żadnych problemów prawnych bo mam wszystkie dokumenty potrzebne do jego przerejstrowania po za tym że jest inny właściciel w dowodzie rejestracyjnym . Pytanie ponawiam jeszcze raz czy po kolizji gdzie jestem poszkodowanym ubezpieczalnia może nie wypłacić odszkodowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto kupiłem z komisu na radomskich tablicach i przez okres 1,5 roku jeszcze go nie przerejstrowałem bo mam problemy z panem komornikiem który jest tak uprzejmy że chce mi wszystko zabrać nie robiąc tego do końca zgodnie z prawem ale zanim sprawa się wyjaśni to auto figuruje na poprzedniego właściciela . A pojazd niema żadnych problemów prawnych bo mam wszystkie dokumenty potrzebne do jego przerejstrowania po za tym że jest inny właściciel w dowodzie rejestracyjnym . Pytanie ponawiam jeszcze raz czy po kolizji gdzie jestem poszkodowanym ubezpieczalnia może nie wypłacić odszkodowania .

 

i jesteś w dup*e bo masz obowiązek samochód przerejestrować.Nieważne że masz wykupioną polisę OC.

Kupujący musi zarejestrować samochód w Wydziale Komunikacji w ciągu 30 dni od daty kiedy podpisana została umowa.

Zapomniałem o jeszcze jednym-sprzedający także zgłasza zbycie samochodu w Wydziale Komunikacji a także u ubezpieczyciela,chociaż po dosyć dawnej nowelizacji przepisów ubezpieczenie (jak jest aktualne) przechodzi na nowego właściciela.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tyle mam czasu na przerejstrowanie ale umowy są opłacone i wszystko w papierach jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jesteś w dup*e bo masz obowiązek samochód przerejestrować , Kupujący musi zarejestrować samochód w Wydziale Komunikacji w ciągu 30 dni od daty kiedy podpisana została umowa.

Patryk przytocz proszę jakiś paragraf do swoich przemyśleń i nie wprowadzaj kolegi w błąd.

Grzegorz powinien zapłacić podatek a rejestracja auta nie jest przymusem!! Powinien ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk ma rację, nie chce mi sie szukac paragrafu ale na pewno jest 30 dni

 

Grzegorz powinien zapłacić podatek a rejestracja auta nie jest przymusem!! Powinien ale nie musi.

zastanów się co piszesz

chciałbys mieć kilka, kilkanaście samochodów zarejestrowanych na siebie bo ci co kupili od Ciebie nie mieli czasu iść do komunikacji??

Bond29 jak Ty płaciłeś OC? po skończeniu tego co dostałes przy kupnie żaden agent nie powinien Ci wypisać nowej polisy bo nie jesteś w dowodzie rejestracyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego auto zostało kupione w komisie więc posiadam na niego fakturę z której został odprowadzony podatek . Tak przynajmniej powinni zrobić . Więc czy mogę spokojnie zgłosić szkodę z myślą iż otrzymam odszkodowanie ??

 

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

 

Bond29 jak Ty płaciłeś OC? po skończeniu tego co dostałes przy kupnie żaden agent nie powinien Ci wypisać nowej polisy bo nie jesteś w dowodzie rejestracyjnym

Kolego ja jestem właścicielem pojazdu bo mam na to umowę kupna sprzedaży tylko że auto nie jest przerejstrowane czy to tak trudno zrozumieć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk ma rację, nie chce mi sie szukac paragrafu

Jak Ci się nie chce to po co klepiesz posty ?

zastanów się co piszesz

chciałbys mieć kilka, kilkanaście samochodów zarejestrowanych na siebie bo ci co kupili od Ciebie nie mieli czasu iść do komunikacji??

Kolego czytaj ze zrozumieniem i się nie spinaj niepotrzebnie. Nie ma nakazu rejestrowania auta w okresie 30 dni. Proszę o paragraf potwierdzający Twoją wypowiedź.

Sprzedający wyrejestrował auto, masz aumowę kupna sprzedaży, opłacasz podatek od umowy i śmigasz sobie bez rejestracji.

Na dzień obecny autko posiada polisę OC na mnie umowy są opisane ponieważ został kupiony w komisie

Grzegorz jeśli posiadasz oświadczenie sprawcy kolizji, aktualny przegląd i OC to nie widzę powodu do zmartwień.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk przytocz proszę jakiś paragraf do swoich przemyśleń

A więc regulują to przepisy takie:

I. art.72 i 74 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005 roku, Nr 108, poz. 908 z późniejszymi zmianami); § 2 rozporządzenia MI z dnia 22 lipca 2002 r. r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 186 poz. 1322)

 

II.Podstawa prawna

 

Ustawa z 11 czerwca 2010 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.

Zmiana art. 97 kodeksu wykroczeń,obecnie w art. 84 – 96 k.w. zostało nazwanych po imieniu kilkadziesiąt wykroczeń drogowych,które podlegają karze grzywny do 3 tysiaków

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawa z 11 czerwca 2010 r. o zmianie ustawy

Wszystko dzięki zmianie art. 97 kodeksu wykroczeń, którą przewiduje uchwalona w czerwcu nowelizacja ustawy – Prawo ruchu drogowym (czeka na rozpatrzenie przez Senat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko dzięki zmianie art. 97 kodeksu wykroczeń, którą przewiduje uchwalona w czerwcu nowelizacja ustawy – Prawo ruchu drogowym (czeka na rozpatrzenie przez Senat).

 

Bo to już kolejna zmiana,dlatego też to wrzuciłem.Tak czy siak podlega karze grzywny,lecz nie zawsze ją egzekwowano.Zmiana jest dlatego,bo poprostu nie wiedzieli jak ten przepis do końca interpretować matoły :lol

 

Tak więc sraki niema,ale dobrze nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc sraki niema,ale dobrze nie jest.

Patryk to jest martwy przepis i chcą coś w tym temacie zrobić. Obowiązuje tylko termin 14 dniu od wpłaty podatku do US, ale w tym przypadku komis pokrył koszty.

Pozdrowionka:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk to jest martwy przepis i chcą coś w tym temacie zrobić. Obowiązuje tylko termin 14 dniu od wpłaty podatku do US, ale w tym przypadku komis pokrył koszty.

Pozdrowionka:kumple

 

:hmm więc możnaby śmiało stwierdzić,po interpretacji starych i nowych przepisów iż może to mieć z tyłu :hyhy

 

Pzdr. :kumple :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sie kiedyś dowiadywałem, można ująć to w ten sposób:

 

Obowiązek rejestracji pojazdu w ciągu 30 dni owszem jest, ale nie ma żadnych sankcji karnych za jego niedopełnienie.

 

Sądzę że jak kolega jest właścicielem auta i ma polisę zawartą już na swoje nazwisko, to co stoi na przeszkodzie otrzymać odszkodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mnie też się tak wydaje że odszkodowanie otrzymam bo auto jest moją własnością tylko jest nie przerejstrowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mnie też się tak wydaje że odszkodowanie otrzymam bo auto jest moją własnością tylko jest nie przerejstrowane

Gorzej jeśli pan komornik dojdzie do tej umowy kupna, co nie jest wcale takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci się nie chce to po co klepiesz posty ?

może zamiasy wymagać od innych dokumentowania swoich opini sam przedstaw paragraf w którym jest że nie ma obowiązku rejestracji

 

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.);

 

Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nie przekraczającym 30 dni kierownika rejonowego urzędu rządowej administracji ogólnej o:

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu,

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje kierownik rejonowego urzędu rządowej administracji ogólnej.

4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może zamiasy wymagać od innych dokumentowania swoich opini sam przedstaw paragraf w którym jest że nie ma obowiązku rejestracji

Czytaj ze zrozumieniem a później się spinaj ;) Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obowiązek rejestracji w ciągu 30 dni wynika z PoRD

 

sankcje też są

 

Art. 97.kw

 

Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.2)) lub przepisom wydanym na jej podstawie, podlega karze grzywny do 3 000 złotych albo karze nagany.

 

art 97 to tzw "worek" do którego aktualnie wchodzą wszystkie inne wykroczenia - w tym porządkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności