Skocz do zawartości
MarkII

B7 monitorowanie ciśnienia w oponach - problem 433Hz

Rekomendowane odpowiedzi

To są tylko czujniki jeszcze musi być do tego moduł/odbiornik czy tam jak się to nazywa ( nie wiem dokładnie ) i chyba uchwyt do tego modułu i oczywiście instalacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten samochod ma wszystko, brakuje tylko tych czujnikow. Dlatego chcialem zapytac czy te z allegro to juz komplet, bo cos pisaliscie o zaworkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjmując ze masz caly system w aucie gotowy pod czujniki, to po zamontowaniu czujników i zaprogramowaniu ich w sterowniku powinno działać.

proponuje jechać z tym do ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie :) dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyjmując ze masz caly system w aucie gotowy pod czujniki, to po zamontowaniu czujników i zaprogramowaniu ich w sterowniku powinno działać.

proponuje jechać z tym do ASO

 

Jeżeli sterownik TPMS jest aktywowany to w B7 system sam wykrywa czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tez sam sterownik wie gdzie jakie kolo jest zalozone?

Cos mi sie nie wydaje. Zmienilem kola u siebie miejscami i pokazywal mi cisnienie tak jakby nie byly zmienione.

W adaptacji masz mozliwosc wpisania id czujnika i jego polozenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz pytanie stricte tylko czy na 10000 % mam wszystko gotowe pod czujniku... w fisie znajde odpowiednie menu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a juz pytanie stricte tylko czy na 10000 % mam wszystko gotowe pod czujniku... w fisie znajde odpowiednie menu ??

 

tutaj masz wszystkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten samochod ma wszystko, brakuje tylko tych czujnikow. Dlatego chcialem zapytac czy te z allegro to juz komplet, bo cos pisaliscie o zaworkach ?

 

 

 

 

a juz pytanie stricte tylko czy na 10000 % mam wszystko gotowe pod czujniku... w fisie znajde odpowiednie menu ??

 

To jak to w końcu z ty, autem jest bo raz jest przygotowane wszystko ma piszesz a za chwile wątpliwości ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jeszcze tego auta nie mam :) dopiero w tym tygodniu odbieram... a juz sie podjarałem :)

nie pamietam przy sprawdzaniu funkcji czy tam cos bylo w fisie... ale wiem od sprzedawcy ze byl przygotowany pod czujniki... i ze zmienil w ostatniej chwili wybor kół na mniejsze 17tki ktore byly bez czujnikow...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Dobre !!!!

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tez sam sterownik wie gdzie jakie kolo jest zalozone?

Cos mi sie nie wydaje. Zmienilem kola u siebie miejscami i pokazywal mi cisnienie tak jakby nie byly zmienione.

W adaptacji masz mozliwosc wpisania id czujnika i jego polozenia.

 

Mam dwa komplety kół z czujnikami. Zmieniam co pół roku. Za pierwszym razem myślałem, że trzeba adaptować, ale się miło zaskoczyłem. :)

 

Weryfikowałem przy dopompowywaniu kół przed trasą.

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było tka przypadkiem , że jak się ostatecznie rozmyślił to zrezygnował z całego pakietu czyli odbiornika/modułu także bo wątpię że jest wszystko a brakuje tylko czujników bo sam piszesz , że w ostatniej chwili zmienił wybór ale to takie moje przepuszczenia i rozumowanie tylko ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chcial miec pelny monitoring.... kupie w ciemno te 4 szt z Allegro... w ASO jestem umowiony na przyszly tydzien... moze sie uda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak w ASO powiedzieli ze moga nie pasowac... na allegro rowne sa nr kat, 3AA907275 i z literką B,

 

a w ASO 420 zł mi podali cene po vinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak w ASO powiedzieli ze moga nie pasowac... na allegro rowne sa nr kat, 3AA907275 i z literką B,

 

a w ASO 420 zł mi podali cene po vinie.

 

Z fabryki wyszły czujniki bez literki. W drugim komplecie kół mam z literką (jaką - to mogę sprawdzić bo dokupowałem osobiście). Oba komplety działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czujniki ciśnienia w oponach to tylko fajny bajer o ile nie jeździ się na runflatach. Przecież średnio rozgarnięty kierowca sam wyczuje czy ma za mało / za dużo powietrza bo auto natychmiast inaczej się zachowuje na drodze. Natomiast przy runflatach to już inna bajka. Tam jazda bez czujników może się skończyć przykro zniszczeniem opony i niepotrzebnymi kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozna sie połapać... ale chcialbym to miec, letnie runflaty mam wlasnie. czyli jednak moga pasowac te z Allegro,

 

ale juz zamowilem w serwisie. maja promocje - komplet 4 szt 1000 zł. oplaca sie patrzac na uzywki komplet z allegro 800 zł.

 

Dziekuje za pomoc !!!

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ja jeszcze tego auta nie mam dopiero w tym tygodniu odbieram
ale juz zamowilem w serwisie. maja promocje - komplet 4 szt 1000 zł. oplaca sie patrzac na uzywki komplet z allegro 800 zł.
:wmorde A Jezus usiadł i zapłakał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zalozeniu czujnikow, system sam sie zalaczyl.

Pokazuje mi takie wartosci:

 

Czy tak ma byc ?? Mam 17tki, i musze miec 2.8 bar ?

Nie za duzo ?

83903cdfe03213db6ff8c6bcdbb39090.jpg

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. W sobote zmieniłem koła na zimowe. Ponieważ zawsze był problem ze zdjęciem koła z piasty kolega przed założeniem zimowek potraktował piastę srebrnym smarem w sprayu. Po założeniu kół okazało sie ze cały czas na pulpicie mam ikonkę informująca o złym ciśnieniu. Nawet na postoju moge ja zresetować tylko na ułamek sekundy. Mam pytanie,czy mozliwe jes żeby spray dostał sie gdzies w nieodpowiednie miejsce i np. wywołał błąd absu? Czy wtedy nie powinna rownież zapalić sie kontrolka wlasnie od absu? Co jeszcze ewentualnie moze byc przyczyna tego problemu?

 

 

No i po problemie. Zdjąłem klemę z Aku i wszystko wróciło do normy :)

Edytowane przez Peno02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności