Skocz do zawartości
romeo9999

Rdza na elementach nadwozia w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

A co się ma zemścić? vw, audi czy mercedes to jeden h...j Wszystkie nowe samochody zaczynają rdzewieć na taśmie produkcyjnej. Ludzie i tak będą je kupować bo nie mają wyjścia. Czymś trzeba jeździć.

 

Można kupić KIĘ ;) Dopóki zdobywają rynki i budują markę, to bardziej się starają. W niedługim czasie na podbój światowych rynków wyruszy motoryzacja chińska i indyjska. Tylko kwestią czasu jest skok technologiczny i zmiana wizerunku tych marek. Dokładnie tak jak to miało miejsce z Hyundai'em i KIĄ, a wcześniej z całą motoryzacją japońską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można kupić KIĘ ;) Dopóki zdobywają rynki i budują markę, to bardziej się starają. W niedługim czasie na podbój światowych rynków wyruszy motoryzacja chińska i indyjska. Tylko kwestią czasu jest skok technologiczny i zmiana wizerunku tych marek. Dokładnie tak jak to miało miejsce z Hyundai'em i KIĄ, a wcześniej z całą motoryzacją japońską.

 

 

Zgadza się. Na chwilę obecną KIA zbiera same pozytywy tylko ciekawe jak długo będzie chwalona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli auto było do tej pory stale serwisowane w ASO VW, a książka serwisowa uległa zniszczeniu, to jest szansa na usunięcie purchli obok listwy ozdobnej na rzecz dobrej woli VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem zagubiona książkę i odpowiedz kluczyka była ze nie bo książka jest podstawa.

Możesz zakupić u nich książkę i poprosić o jej uzupełnienie w danym serwisie i wtedy muszą ci przyjąć auto do oględzin ale wcale to nie gwarantuje naprawy.

Mi w końcu naprawili dach bo sie okazało ze to był błąd Vw ze nie montowane jakichś podkładem pod reling i poszło to nie jako gwarancja a jako akcja serwisowa.

Spróbuj podjechać i zapytać może uda sie bez książki a jak nie to musisz dokupić książkę . Nie pamietam albo 120 albo 200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kia Kią ale ja zawsze będę wolał Niemca :).

 

Co do rdzy irytująca jest na tylnej klapie zaraz nad zderzakiem. Auto z 2008 roku a ruda już jest. Chyba staje tam woda i dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez miałem zagubiona książkę i odpowiedz kluczyka była ze nie bo książka jest podstawa.

Możesz zakupić u nich książkę i poprosić o jej uzupełnienie w danym serwisie i wtedy muszą ci przyjąć auto do oględzin ale wcale to nie gwarantuje naprawy.

Mi w końcu naprawili dach bo sie okazało ze to był błąd Vw ze nie montowane jakichś podkładem pod reling i poszło to nie jako gwarancja a jako akcja serwisowa.

Spróbuj podjechać i zapytać może uda sie bez książki a jak nie to musisz dokupić książkę . Nie pamietam albo 120 albo 200zl

 

 

Problem w tym, że auto jest sprowadzone z Niemiec i nie mam jak zdobyć wpisów z salonu i ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile lat gwarancji VW daje na perforację blach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile lat gwarancji VW daje na perforację blach?

 

12 lat, ale purchle nie podchodzą pod tą gwarancję. Jest to jedynie dobra wola VW. Skoro mają swoją bazę z danymi o autach to po co im książka serwisowa do uznania gwarancji? Brakuje jednego stępelka i już odżucają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tego tłumaczyć.

To samo im pisałem ale skoro jest powód aby ci odmówić to go wykorzystaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie łapią sie tylko polskie salonowe? Sprowadzane odrzucają na starcie? czy komuś się udało? (kurcze dwie miny przy listwie i te nieszczęsne lampki będzie trzeba zrobić we własnym zakresie) Pytam aby nie dłubać niepotrzebnie gdzieś skoro narazie lakier 100% oryginał. I orientujecie się jaka jest jakość naprawy w ASO? czy malują całą klapę czy ewentualnie są wstanie zrobić to do załamania aby nie nakładać niepotrzebnych mikronów na całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się z jednym, ale musiałem dopłacić 25% za klapę tył (ponad 1400), z drugim to nawet jak by mi go uznali co mogłem się upierać, to i tak bym zrezygnował bo za dwoje bocznych drzwi dopłacić ponad 2500 to mi się nie kalkuluje- zrobię we własnym zakresie, albo kupię pod kolor z młodszego rocznika. Oba auta z Niemiec i brak książki przeglądów u obydwu, ale pełna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I pewnie łapią sie tylko polskie salonowe?

 

Tak jak wcześniej pisałem "łapią się" ale jak zapłacisz 30 % z własnej kieszeni - tak przynajmniej mnie potraktowano -na co oczywiście się nie zgodziłem. A procedura wygląda mniej więcej tak , że tak jak w moim przypadku odstawiasz im auto , oni zrywają listwy ( mówimy o drzwiach) , zdzierają lakier ,robią zdjęcia i wysyłają do VW do Poznania. Tam zapada decyzja ,ale w 99 % lakierują o ile zgodzisz się na dopłatę ze swojej strony. Ale wówczas jak tu się nie zgodzić skoro drzwi masz już rozpieprz..e. I tu " mamy Cię":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale u mnie poszło do wymiany, w jednym klapa a w drugim dwoje drzwi- tylko zanim z drapali lakier to już mieliśmy odmowe z ich i z mojej strony- jak by to tylko polakierowali to bym się zgodził ale wymiana drzwi z moją dopłatą to już są straszne koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I pewnie łapią sie tylko polskie salonowe? Sprowadzane odrzucają na starcie? czy komuś się udało? (kurcze dwie miny przy listwie i te nieszczęsne lampki będzie trzeba zrobić we własnym zakresie) Pytam aby nie dłubać niepotrzebnie gdzieś skoro narazie lakier 100% oryginał. I orientujecie się jaka jest jakość naprawy w ASO? czy malują całą klapę czy ewentualnie są wstanie zrobić to do załamania aby nie nakładać niepotrzebnych mikronów na całość?

Mnie się udało, mam tez sprowadzony z Niemiec i wymienili mi dwoje drzwi i tylną klapę. jedynym warunkiem byłło zrobienie u nich przeglądu. Koszt około 1200 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Widzę że to jednak nieopłacalne a do tego walka z wiatrakami. Dobry magik od lakieruzrobi to pewnie w granicach 500zł, mowa o klapie i to tak jak ja sobie życzę. No cóż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łapią sie tylko polskie salonowe?
to nie jest prawda - łapią sie wszystkie które sa serwisowane w ASO, coiciaż były tez przypadki że nie tylko.

 

czy malują całą klapę czy ewentualnie są wstanie zrobić to do załamania aby nie nakładać niepotrzebnych mikronów na całość?

jeśli jest rdza to przyznają nową klape i lakieruja cała- po takim zabiegu mi wyszło 170 mikronów więc bardzo ładnie.

 

musiałem dopłacić 25% za klapę tył

dziwnie traktują klienta - raz tak raz siak - jak im sie podoba. Ja do przedniej maski nic nie dopłacałem - auto salon PL 3 lata serwis non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie poza RW w Piasecznie ktoś zgłaszał rdzę np. u Szewczyka albo u Zasady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie poza RW w Piasecznie ktoś zgłaszał rdzę np. u Szewczyka albo u Zasady?

 

U Chylińskich nie chcą robić. Chyba że serwisowałeś do końca to spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwisowany był do końca we Wrocławiu, potem ja już jeżdżę do Zasady (mam dobre połączenie potem z pracą) ale zaczęła mnie irytować trochę obsługa klienta u nich, no i ceny w porównaniu do innych ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
serwisowany był do końca we Wrocławiu, potem ja już jeżdżę do Zasady (mam dobre połączenie potem z pracą) ale zaczęła mnie irytować trochę obsługa klienta u nich, no i ceny w porównaniu do innych ASO.

Małe porównanie kosztów robocizny za wymianę oleju:

- Zasada 180zł

- Chylińscy 120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności