Skocz do zawartości
ormowiec

Podatek VAT w UE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prowadzę działalność gospodarczą i jestem płatnikiem VAT.

Kupiłem ostatnio towar z Irlandii, faktura jest w złotych jednak kwota VAT na fakturze to 0 zł. Ponoć sam muszę obliczyć VAT i go opłacić, teraz pytanie czy i jak to zrobić?

I co w przypadku kiedy towar odsprzedaję? Wtedy płaciłbym VAT podwójnie (Za zakup i za sprzedaż).

Czy muszę się zgłosić w US jako podatnik VAT UE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miałeś nadany NIP EU?

to tylko PL przed nipem , ale trzeba zgłoszenia zrobić

 

deklaracja VAT - 7 o ile się nie mylę

 

księgowość powinna ci to zrobić

ja kupuje w EU i odsprzedaję , odprowadzam więc cały VAT do skarbowego (teoretycznie bo są jeszcze koszty ;)

 

nie znam się na tym zbytnio ponieważ ksiegowość to pilotowała ale zgłoszenie trzeba było zrobić wcześniej niż dokonałeś nabycia to chyba jakoś VAT-R się nazywało

 

dodam jedno jak sporo będziesz ściągał to przygotuj się do płacenia zajebi@#%$ kwot zostaniesz tzw megavatem ;P

 

 

BTW zaraz odpiszę odnośnie ostatniego mejla

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składasz deklarację VAT - UE, musisz jednak być zarejestrowany jako VAT-owiec UE:

 

VAT-R/UE jako załącznik do VAT-R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć sam muszę obliczyć VAT i go opłacić, teraz pytanie czy i jak to zrobić?

Musisz wystawić sobie fakturę wewnętrzną - na niej doliczasz 23% VAT.

Jeżeli sprzedajesz za granicę i chcesz wystawić f-rę z zerowym VAT, to odbiorca musi być VATowcem, musisz mieć zamówienie na dany towar, na zamówieniu kupujący musi zadeklarować, że zamierza zakupiony towar wykorzystać na terenie swojego kraju i jeszcze kupa obostrzeń - znajdziesz wszystko w necie (teraz nie bardzo pamiętam i nie mam czasu, żeby poszukać odpowiednich przepisów).

Zadzwoń na informację podatkową, tel. 22 330 0 330 - wszystko elegancko Ci wyjaśnią, sam byłem zaskoczony miłą obsługą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff widzę że papierów będzie sporo TO JEST TO CO LUBIĘ :D

Dziękuję panowie za odpowiedzi. szczególnie za numer, zaraz będę tam dzwonił bo jeszcze nie wszystko łapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności