Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem wcześniej - pompka jest od strony zderzaka bardzo blisko i ciężko się tam dostać - tym bardziej bez kanału. Prawdopodobnie do wymiany trzeba zdjąć część zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikopiko nie wprowadzaj w błąd, po vinie sprawdzalem i ta pompka pasuje, dokladnie taki numerek przychodzi, moze pompka jest taka sama jak byla w b5 i tym jest spowodowany ten numer:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli będzie pasować. Sam sprzedawca mówi ze niby nie ;-) ale kto to wie.. niestety nie mam katalogu VW, poprzednio miałem hyundaia i microcata - i zdarzało się że po prostu części zmieniały nr a zostawała ta sama część z innego auta np lub nawet modelu.

 

 

Konkretnie interesuje mnie ta aukcja:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1939235772

 

Chyba zakupię w takim razie - ale najpierw poradzę się jeszcze mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w katalogu zamienników np inter cars ta pompa jest opisana jakos do b5 i do b6, poza tym stosuja ja tez w bmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka spryskiwaczy jest identyczna w B5 i w B6-montowałem u siebie spryskiwacze reflektorów nieco ponad miesiąc temu i wsadziłem tam pompkę z B5-i działa wszystko :)

Poza tym ETKA wyraźnie wskazuje, że pompka, o której mowa w powyższych postach pasuje do B5 i B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm no to mogę kupić tą z aukcji. Jako że montowałeś spryski powiedz mi jak wygląda sprawa z tą pompką - rzeczywiście jest tak niedostępna że trzeba zdejmować zderzak czy mechanik mnie wkręca żeby trochę więcej wziąć? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działał spryskiwacz szyb. Jeden mechanik pompka do wymiany, a drugi:

zdjął grill odkręcił część nadkola i z jeden strony zderzak, potem polutował kabelki bo się okazały przerwane. Czas 30-40min. Koszt 50zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wygląda sprawa z tą pompką - rzeczywiście jest tak niedostępna że trzeba zdejmować zderzak czy mechanik mnie wkręca żeby trochę więcej wziąć?

 

idzie tą pompkę wymontować bez zdejmowania zderzaka, ale sprawa mocno mocno cyrkowa.

Nie dziwie się że mechanik chce demontować zderzak, tak dużo łatwiej i bez cudowania.

 

Najlepiej wymień sobie sam tą pompkę, tutaj masz wszystko dokładnie opisane

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/106825-Instrukcja-Pod%C5%82%C4%85czenie-spryskiwaczy-reflektor%C3%B3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Spryskiwacze szyb działają a na lampy nie leci ani kropelka co jest grane?? Nie mam kabelka żeby połączyć się z komputerem więc pytam tu. Proszę o rade. Nie wiem nawet czy do lamp jest osobna pompka i do szyb też czy załatwia to jedna. Poza tym około 2 miesiące temu byłem zmuszony odłączyć aku. Nie jestem pewien czy nie zmieniłem tym jakichś ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Spryskiwacze szyb działają a na lampy nie leci ani kropelka co jest grane?? Nie mam kabelka żeby połączyć się z komputerem więc pytam tu. Proszę o rade. Nie wiem nawet czy do lamp jest osobna pompka i do szyb też czy załatwia to jedna. Poza tym około 2 miesiące temu byłem zmuszony odłączyć aku. Nie jestem pewien czy nie zmieniłem tym jakichś ustawień.

 

Po odłączeniu aku nie powinieneś stracić ustawień :D a na część pytań napewno znajdziesz odpowiedź tutaj :D

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/106825-Instrukcja-Podłączenie-spryskiwaczy-reflektorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spryskiwacze szyb działają a na lampy nie leci ani kropelka co jest grane??

 

Rozumiem, że pompka pracuje, (są dwie pompki, jedna na szyby, druga na reflektory) może się zdarzyć ze mimo pracującej pompki - pompka jest uszkodzona. Słychać jak pracuje ale nie pompuje wody na lampy. Wiem to z autopsji. Nie pozostaje nic innego jak zderzak zdjąć wymontować pompkę i podłączyć ją bezpośrednio pod 12V np w wiaderku pełnym wody. Zobaczysz czy pracuje i czy daje ciśnienie, jak nie to trzeba kupić nową a jak tak to szukać awarii w wężach wodnych w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, czy dysze spryskiwaczy są regulowane? Mam wrażenie,że lewy spryskiwacz nie trafia mi zbyt precyzyjnie w szybę reflektora,a 2 pary rąk jakoś nie mam,żeby przechwycić toto po wysunięciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy dysze spryskiwaczy są regulowane?

 

tak są regulowane dysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie znajdę przekaźnik od spryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zna ktoś kod katalogowy spryskiwacza prawego do bixenona skrętnego passat b6 2006/2007?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności