Skocz do zawartości
Marcin Wroc

Demontaż podgrzewanych dysz spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo słabo pryskają mi dysze. Chciałbym je zdemontować żeby spróbować je przepłukać. Mam pytanko, jak odczepić przewody do podgrzewania? Nie widziałem tam żadnej złączki. Uciąć a potem lutować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie tnij. Przewód od dyszy powinien mieć złączkę, musisz go trochę wyciągnąć.

vw2sprysk1d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej kolega napisał, jest złączka schowana w pokrywie maski za gumową zaślepką, w tej zaślepce jest wyprofilowane miejsce na umocowanie złączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki. Wszystko jasne. A macie jakieś pomysły jak przepłukać dysze? Myślałem o tym żeby zanurzyć je na noc w roztworze jakiegoś odkamieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewam że masz kamień, chyba że do spryskiwaczy lejesz wodę. Najprawdopodobniej masz zapchane dysze przez drobiny piasku lub jakieś paprochy.

Szpileczka i sprężone powietrze powinny pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa, zdemontowałem, przepłukałem szczykawką ale dalej nie jest dobrze. Jeden jeszcze może być, ale drugi leje. Najlepsze jest to, że zwykła dysza kosztuje ok 15zl a ta podgrzewana w sklepie 100zl. Chyba zrezygnuje z tego luksusu i kupie zwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem wlasnie do serwisu w sprawie zakupu dysz i facet twierdzi ze dysze sa nie symetryczne tzn P i L. Wymieniał ktoś z Was takie dysze i czy ktos faktycznie zauwazyl roznice miedzy nimi? Cena w aso to 65zl za szt w sklepie 25zl ale w slepie nikt nie pytal ktora potrzebuje wiec pewnie maja symetryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykłe dysze i przełóż element grzewczy da się robiłem to u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak przelozyles element grzewczy ? Te dwa kabelki zatopione w jakies niebieskie tworzywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos przekładał podgrzewanie? Czy jest w ogóle taka możliwość? Lepiej kupić tańsze i przełożyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności