Skocz do zawartości
rutek21

Hak westfalia odpinany instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam słuchajcie mam taki problem kupiłem nowy hak westfalia odpinany i mam dylemat. Na ebay kupiłem ori wiązkę do passata b5 jak ją dostałem i rozpakowałem moim oczom ukazał sie taki widok może mi ktos pomóc jak prawidłowo podłączyć tę wiązkę???

 

wtyczki to wiadomo podpinam i przepinam pod lampy

a gdzie podłączyć resztę przewodów???

 

Gniazdo 13 pinowe

 

15232b696648e0a3m.jpg

 

Czekam na informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYSLIJ mi prosze zdjecia od przodu tych wtyczek postaram ci sie pomuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwony + 12, brąz - minus pod śrubkę

 

ten jeszcze jeden idzie w stronę deski, wynika z jego długości i wygląda że też + tyle że np. po przekręceniu stacyjki

 

niech ktoś potwierdzi, bo będzie na mnie :)

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te instalacje co ja montuje podpinam zawsze plus do aku tak mowi instrukcja aler kolega raczej nie ma problemu z plusem i minusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ten czerwony to zgodzę się, ale + po stacyjce jak rozumiem

brązowy to masa

a ten czarny z ta wsuwką ????

 

i od czego w ogóle one są???

 

te czarne wtyczki to podpinam pod lampy i powinno działać ponieważ jest to instalacja od passata b5. Tylko zastanawiają mnie te kable dodatkowe.

 

No dobra a gdzie podpiąć czujniki cofania żeby nie piszczały przy cofaniu z przyczepką czy to będzie rozłączał ten przekaźnik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli dasz plus po stacyjce i zgasisz auto to nie bedziesz mial pozycyjnych zawsze daje pod aku jak instrukcja mowi i jest jeszcze na koncu bezpicznik :) masz instalacje 13pinowa wiec ten kabelek z wsowka moze byc od przeciwmgielnej lub czujnikow parkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w jakim celu mam dawać plus po stacyjce jak cała instalacja do przyczepki samochodowej lekkiej zamyka się w 7 pinach wiec będę miał i przeciwmgielne i pozycje. a czy ten czerwony i brązowy to nie będzie czasem do przyczepy campingowej żeby mieć zasilanie z aku auta i wtedy można dać + pod aku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez kolego zrob normalne zdjecie zeby bylo wszystko widac a nie gaszcz kabli i pisalem ci juz ze plus z aku a nie plus po stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któreś przewody na pewno są do parktronika, gdyż w oryginalnym haku (wraz z parktronikiem ori), po podłączeniu do gniazda wtyczki przyczepy, dezaktywują się czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym kablem jest pewnie ten pojedynczy czarny w bialym plastiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie jest do końca pewien do czego są te przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt nie jest do końca pewien do czego są te przewody

Przecież Ci napisał 2 razy Wojtek, żebys rozplatal te kable i zrobil zdjecia wtyczek i kabli, najlepiej jak bys podeslal mu na Priv to Ci pomoze bo podlaczal juz takie zabawki, a nie czytasz bez zrozumienia i smiecisz tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w jakim celu mam robić fotki wtyczek, które wkładasz w lampy i zapinasz oryginalne wtyczki z auta. wiązka pochodzi z passata b5 wiec pasuje mnie interesują tylko te kable, które zaznaczyłem więc nie wiem w czy ma pomóc rozpisanie kostek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego w jakim celu mam robić fotki wtyczek, które wkładasz w lampy i zapinasz oryginalne wtyczki z auta. wiązka pochodzi z passata b5 wiec pasuje mnie interesują tylko te kable, które zaznaczyłem więc nie wiem w czy ma pomóc rozpisanie kostek???
W takim celu ze kolega wojtek Ci napisal, zebys zrobil zdjecia tego i owego a pomoże Ci podlaczyć calą wiazke od haka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego podlaczam w tygodniu przynajmiej jeden taki zestaw do aut marki hundai chce sie upewnic zanim zaczne ci pisac *******y :) potrzebuje zdjecie wtyczki od strony kabli tej do ktorej podpinasz to co bedziesz holowac za soba pozwoli bi to powiedziec czy ten dodatkowy kabel jest do czujnikow parkowania czy do przeciw mgielnej jak chcesz zebym ci pomogl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest to hak i wiazka z firmy Westfalia to poprostu wejdz na strone producenta: www.westfalia-automotive.de i sciagnij instrukcje montazu haka i instrukcje podlaczenia wiazki

(do Pasata pasuje 300 025 300 113 i taki modul pewnie masz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos wie czy po zmianie tylnej belki z pianką na belkę z hakiem czy piankę mogę przełożyć i będzie pasować czy muszę kupić nową piankę pod belkę haka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem też dedykowaną instalację. W instrukcji piszą, że długi kabel podłączyć pod zacisk 30 (jest nad nogami kierowcy).

Brązowy to masa.

Czerwony służy do funkcji dodatkowych i u mnie napisali, że potrebny jest moduł rozszerzający. Znalazłem go w internecie i okazało się, że jest to długi czerwony kabel z bezpiecznikiem 20A do podpięcia się pod akumulator, prowadzony lewą stroną samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tą pianką pod zderzak pasuje czy nie wie ktoś????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pianka od oryginalnej belki jest inna niż do haka, mam taką na zbyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności