Skocz do zawartości
przemo87

Kopia zdjecia rtg

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie mam takie pytanko. Czy istnieje możliwość wyciągniecia ze szpitala kopi zdjęcia rtg? Szukałem w sieci ale jednoznacznej odpowiedzi nie dostałem.

 

Chodzi o to że mam oberwała mocno drzwiami od samochodu który wjechał na chodnik, pojechaliśmy do szpitala, zrobili badania i zdjęcie które mamuśka gdzieś przepiła:). Dzisiaj będąc w szpitalu po kopie tego zdjęcia dowiedzieliśmy się że nie ma takiej możliwości, z kolei znajomy mamy mówi że mają taki obowiązek.

 

Może któryś z forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie, ale ostatnio dali mi zdjęcie na płycie i takie tez mają zapisane w bazie danych u siebie-jaki okres archiwizowane nie mam pojecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze rozumiem chodzi o zwykłe zdjęcia na kliszy/filmie jeśli tak to jest problem bo te zdjęcia nie mają negatywów i to co dostaje pacjent to jedyne zdjęcia specjalista nie ma obowiązku robić kopi jak to jest na użytek pacjenta nie szpitala(danego lekarza na oddziale)

wiem bo rok temu walczyłem o to samo i nic się nie dało zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie było zwykłe, bez płyty. Jutro rano jedziemy do rodzinnego, może coś się uda zrobić, mam nadzieje że jeszcze znajdziemy i nie biędzie tak jak w twoim przypadku, Rafał. Teraz wieczorem pozostaje przekopać paszczaka i cały dom:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz wieczorem pozostaje przekopać paszczaka i cały dom

Jest w prawie każdym domu takie miejsce na "ważne" rzeczy - szafka z szufladami. Jak też takie masz, to wyciągnij dolną szufladę i sprawdź co za nią leży. Tam różne fajne fanty można znaleźć :D

 

PS. Byłby cyrk, jakby tam leżało to zdjęcie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które mamuśka gdzieś przepiła
Przeciez napisał co się z nimi stało. Swoją droga - nie zadroszcze takiej mamuski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez napisał co się z nimi stało. Swoją droga - nie zadroszcze takiej mamuski.

 

no normalnie taka patologia że szok:lol

 

a tak na poważnie to fotka sie znalazła w kuchni w szufladzie...

 

lekarz powiedział że kopii by nie było,a morał z tego taki że nalezy takie rzeczy pilnować jak własnej d...y, bo potem problem, a łatwo jest zgubić w emocjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fajnie ze się znalazło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i panie mam takie pytanko. Czy istnieje możliwość wyciągniecia ze szpitala kopi zdjęcia rtg? Szukałem w sieci ale jednoznacznej odpowiedzi nie dostałem.

 

Chodzi o to że mam oberwała mocno drzwiami od samochodu który wjechał na chodnik, pojechaliśmy do szpitala, zrobili badania i zdjęcie które mamuśka gdzieś przepiła. Dzisiaj będąc w szpitalu po kopie tego zdjęcia dowiedzieliśmy się że nie ma takiej możliwości, z kolei znajomy mamy mówi że mają taki obowiązek.

 

Może któryś z forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem.

To ja napiszę krótko-większość szpitali jest już wyposażona w lepszy/nowszy sprzęt, niż kilka lat temu i zdjęcia w pierwszej kolejności zapisywane są na HDD w pracowni radiologii. Przeważnie zdjęcia są wydawane na CD wraz z opisem. Można wówczas wykupić taką kolejną płytkę ze zdjęciem-jest to koszt ok.10zł.

Niestety Ty najwyraźniej trafiłeś do szpitala, w którym jeszcze posługują się starszym sprzętem :(

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności