Skocz do zawartości
marcin9962

Oświetlenie wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa oświetlenie wnętrza [b6-2005sedan].

Nie świeci się z przodu, z tyłu i w bagażniku. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w całym samochodzie w tym Nr 15 w lewej skrzynce w kabinie, który forumowicze podają jako odpowiedzialny za oświetlenie wewnątrz samochodu. Bezpieczniki są sprawne.

Po włączeniu świateł pozycyjnych lub krótkich w kabinie wszystkie zegary i przyciski są podświetlone. Podświetlony jest również górny panel nad lusterkiem wstecznym gdzie jest oświetlenie przodu i przyciski do włączenia świateł punktowych dla kierowcy i pasażera. Przełącznik górny jest ustawiony na załączanie świateł wnętrza po otwarciu drzwi chyba środkowe położenie i tak się dziwnie przełącza.Żarówki sprawdzone. Świecą się tam oprócz podświetlonych przycisków również dwie czerwone LEDy. Otwarcie jakichkolwiek drzwi nie załącza oświetlenia w środku. Świecą wszystkie czerwone na dole drzwi po ich otwarciu jak również na wyświetlaczu komputera rysunek auta i które drzwi są otwarte.

Co proponujecie dalej ?

Pozdrawiam i czekam na pomoc

Zbyszek

(Jeżeli można coś zasugerować moderatorom to proponuję wprowadzić DZIAŁ ELEKTRYCZNY - jest bardzo dużo tematów związanych z elektryką i bardzo ciężko się przebić przez wszystkie)

Edytowane przez Japass57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem czy już rozwiązałeś problem, ale u mnie był winny główny przełącznik oświetlenia wnętrza, ten na podsufitce. W pozycji środkowej po prostu w nim nie stykało. Ściągnij całą lampkę a na pewno zorientujesz się o co chodzi. Ja podpiłowałem lekko plastik w lampce tak aby blaszka przełącznika wchodziła dobrze na swoje miejsce i stykała gdzie powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę do samochodu z miernikiem i wymontuję lampkę. Dam znać jak się sprawy mają bo ten przełącznik jakoś dziwnie działa. Nie wiem jak to opisać, ale nie czuć takiego przełączenia.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Sprawdziłem, podpiłowałem przy wyłączniku [żółta strzałka] i dalej nic. Rozumiem ,że np. po otwarciu drzwi nie zapala się środkowa żarówka [zielona strzałka] bo np wariuje czujnik otwarcia drzwi, ale po włączeniu przyciskiem któregoś z reflektorków oświetlających kierowcę lub pasażera [czerwone strzałki] powinien się zapalić. Prąd dochodzi bo podświetlenie przycisków się świeci jak również 2 czerwone LEDY.

Może mi ktoś powie na której ścieżce powinna być masa a na której "+" Załączam zdjęcie i dalej czekam na podpowiedź.

sufit2.jpg__________________________________________________

Jeszce raz zdemontowałem lampę oświetlenia wnętrza przód. Tym razem rozebrałem całkiem wyłącznik trzypozycyjny oświetlenia wnętrza, wyczyściłem papierem ściernym styki, i wymieniłem bezpiecznik 15 z lewego panelu [po sprawdzeniu miernikiem okazało się że był spalony] Wszystko działa.

Pozdrawiam Zbyszek

Edytowane przez Japass57
zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś dokładnie to co ci napisałem , ale u mnie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale mam problem z oświetleniem wnętrza jest to pierdółka, że tak powiem ale ciekawi mnie co to może być mianowicie po otworzeniu drzwi światła świecą się ale już po zamknięciu drzwi od razu gasną. Nie ma tego ściemnienie tak samo jak się pilotem zamyka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal masz samochód z podpisu to pomyliłeś działy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od paru dni mam problem z wewnetrznym oswietleniem w moim Passacie(b7). Mianowicie nie swieci sie ani wyłącznikiem ani po otwarciu drzwi. Po prostu ciemno. Sprawdzałem bezpieczniki po obu stronach i wszystkie są dobre. Macie jakieś pomysły gdzie dalej szukać? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności