Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na kupnie filtra powietrza firmy K&N i kieruję pytanie do was czy ktoś go kiedyś już zastosował ? chodzi mi o to czy coś się nie posypię chodzi mi o przepływomierz. Czytałem kiedyś na temat stożka i ponoć przepływomierz ze stożkiem się nie lubią, ale co na temat normalnego filtra ( zamiennik ) ze standardowego ?

oto link

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310239450051&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a procz tego tuningowego akcentu (gadzetu zrobisz zimna komore pod maska????

bo jesli takowej nie zapewnisz filtrowi to poza rasowym buczeniem mozesz popsuc osiagi auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gadzetu zrobisz zimna komore pod maska????

tzn co nie ma czegoś takiego że wyciągasz stary wkładasz nowy K%N i po sprawie ??

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz pisać pogrubioną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz wlozyc kompletny stozek czy sam wklad do oryginalnej puszki??

jesli kompletny stozek to moze ci auto nie odpalic. mialem tak w golfie, tam jest jakis czujnik, ktory fixuje po takim zabiegu. moze twoej auto odpali, nie wiem tego pisze tylko o swoich doswiadczeniach w tej materii.

istota dobrego montazu stozka jest zapenienie mu mozliwie najzimniejszego miejsca pracy pod maska.

ludzie robia specjalne grodzie z termoizolacyjnych materialow po to aby wlsnaie stozkowi bylo jak nachlodniej.

jesli go po prostu walniesz byle gdzie to na 50 % nie uzyskasz lepszej mocy.

dlatego szkoda zachodu , pracy i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz wlozyc kompletny stozek czy sam wklad do oryginalnej puszki??

nie, nie stożek tylko Wkład do oryginalnej puszki...

o stożku czytałem i słyszałem że właśnie przepływomierz bosch nie lubi się ze stożkiem.... więc jeszcze raz mówię że sam wkład do puszki

 

---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:38 ----------

 

Nie musisz pisać pogrubioną

poprawiam się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w benzynowych autach miałem to chyba we wszystkich - fajnie zmienia dźwięk silnika i subiektywnie polepsza przyspieszanie - ale mi na tym dźwięku silnika zależało:)

 

Ale w dieslach tego nie stosowałem, bo słyszałem że łatwiej usyfic tym przepływkę. wiec proponuje częściej czyścić niż zaleca producent, żeby temu zapobiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec proponuje częściej czyścić niż zaleca producent, żeby temu zapobiec.

to z tego co się domyślam chodzi Ci o normalny standardowy filtr powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki wkład w poprzednim aucie:

- słychać lepiej zasysane powietrze przez turbinę - jak ktoś lubi

- nie miałem problemów z przepływką ale koledzy z forum zalecali ją czyścić - z dwóch powodów - filtr jest nasączony olejem i jego opary mogą osadzać się na przepływce oraz taki filtr w pewnych sytuacja będzie ciut gorzej filtrował pyłki co powoduje dodatkowe jej zabrudzenie

- moim zdaniem ciut ciut lepiej się zbierał z dołu - nie sprawdzałem tego nigdzie na urządzeniach pomiarowych więc może to być placebo związane z bardziej słyszalnym dźwiękiem zasysanego powietrza oraz przekonanie że przecież powinien lepiej jechać skoro ma filtr sportowy

 

dodam że poprzednie auto to Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI więc turbo diesel o parametrach podobnych do naszych

Edytowane przez bocheno
dadanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj ten filtr i jeźdź. Nic się nie stanie. Jak do tej pory wymieniałeś co rok lub co ~15 tys km, to teraz umyj go w benzynie, przedmuchaj i tyle. To filtry wyższej klasy niż standardowe. Mniejsze opory ssania, wiecej powietrza, lepsze spalanie= większa moc. Jak już tuningujesz to pozakładaj jeszcze magnetyzery i lepszy wydech. Tylko wtedy bedziesz musiał zrobić modyfikację w pamięci komputera - inna jest "mapa" wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mniejsze opory ssania, wiecej powietrza, lepsze spalanie= większa moc.

nie jest sztuką kupić taki filtr tylko żeby później nie było jaj z przepływomierzem itp żeby czasami nie zasysał za Dużo tego powietrza :D

Jak już tuningujesz to pozakładaj jeszcze magnetyzery i lepszy wydech.

nie no nie robię nie wiadomo co... a ten filtr to dlatego bo mam serwis do zrobienia i tak czy siak muszę kupić.

Tylko wtedy bedziesz musiał zrobić modyfikację w pamięci komputera - inna jest "mapa" wtrysku.

a nad wirusem owszem swoją drogą będę coś kminił ale to w swoim czasie wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby czasami nie zasysał za Dużo tego powietrza

Wyobraź sobie - siebie, jak oddychasz przez jakąś rurkę, np. o średnicy 1 cm. Wyobrażasz sobie? Póki spokojnie sobie chodzisz jest OK. Ale jak zaczynasz biec - co? Mało powietrza. A wtedy weź sobie do oddychania większą rurkę, np o średnicy 2 cm. No i już jest lepiej! To samo dzieje sie z Twoim silnikiem..... :)

Edytowane przez woys
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo dzieje sie z Twoim silnikiem.....

dobrze ale pijesz nie do tego co trzeba... ja mówię o przepływomierzu a nie o jakiejś rurce do oddychania heh... a jak działa taki filtr to ja dobrze wiem chodzi mi o przepływomierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl Kolego, co da ci sam filtr ? Komputer steruje pracą twojego silnika (dawką paliwa i ilością powietrza), abyś miał faktyczne efekty musisz zrobić program pod ten filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeźdź
:mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z****ny filtr

z.j.e.b.a.n.y. miałeś namyśli ? hmm wiesz jakoś wolę zaczerpnąć informacji z bardziej wiarygodnych i bez urazy ale normalnych Ludzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to z tego co się domyślam chodzi Ci o normalny standardowy filtr powietrza ?

 

 

filtr powietrza sie wymienia. Wkładkę K&N czyści się co 15kkm (a ja pisalem ze lepiej czesciej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności