Skocz do zawartości
PIOTR_FOTO

Jak zablokować wał korbowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie dzisiaj mechanik będzie mi planował czop wału korbowego, bo miałem już bicie. Resztę wszystko będę składał sam. I tu pojawił się jeden problem, ponieważ nie wiem jak zablokować wał korbowy aby dokręcić śrubę centralną koła zębatego. Wiem, że musi być mocno zablokowany bo jest tam duży moment dokręcania. Mechanik mówił mi, że on dokręca tą śrubę rurą na przedłużce ale jak blokuje wał to nie chciał powiedzieć. Jakie oni mają na to sposoby, czy są jakieś przyrządy? Nie chcę dokręcać tej śruby kluczem udarowym, ponieważ zależy mi na odpowiednim momencie dokręcenia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak w tym temacie: http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1206069&postcount=30

 

Tu inny patent: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75edd546bc47b2bc.html

 

5 bieg i hamulec nie sprawdził się w moim przypadku, sprzęgło się ślizgało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze blokuję wieniec zębaty koła zamachowego za pomocą śrubokręta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 bieg i hamulec nie sprawdził się w moim przypadku, sprzęgło się ślizgało

Jedynka lub wsteczny i hamulec, wtedy trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miske sciagnieta to wloz drewniany klocek miedzy wykorbienie walu, a blok.

Sprawdza sie w kazdym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzez wrzucenie jakiegoś biegu i przytrzymanie hamulcem nie radziłbym. Można skrzynię uszkodzić jeśli użyjesz zbyt dużej siły.

Najlepszym sposobem jest właśnie włożenie klocka w wykorbienie (jeśli miska nie jest założona) lub śrubokrętem zablokowane koło zamachowe. Ja używam zwykle tego drugiego sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze blokuję wieniec zębaty koła zamachowego za pomocą śrubokręta.

Ja też tak zrobiłem to dobry sposób z kołlem zamachowym lecz ja użyłem klucza oczkowego giętego np.17 lub 15 do zablokowania koła zamachowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności