Skocz do zawartości
Gość adam-olejnik

szyby same się otwierają.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam-olejnik

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem (tak myślę) passata B5 z 97 roku. Mój problem polega na tym, iż po zamknięciu samochodu, po jakimś czasie otwiera się jedna bądź nawet wszystkie szyby - czary? Co może być tego powodem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czego zamykasz ( pilot/ kluczyk ) czy tak sie dzieje zawsze? z których drzwi ? Czy jak zamykasz z kierowcy to tak jest/nie jak z pasażera jest/nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modul komfortu jest pod siedzeniem(nie pamietam czy pasazera czy kierowcy) moze masz tam mokro i dlatego takie czary :przestraszony:

Ja tez jestem swiezo i (srednio)szczesliwym posiadaczem i moge sie mylic ale koledzy to zweryfikuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Zamykam kluczykiem (zamek centralny) od strony kierowcy. Przydarzyło się to także w przypadku nie zamknięcia samochodu. Uchyla się szyba lewa tylnia. Sprawdzałem, nie jest mokro. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na przebicie/zwarcie impulsów sygnałowych w drzwiach (lub na tej linii).

 

Sygnał zamka podaje sygnał (poprzez zwarcie) na sterowanie tylnych drzwi krótki impuls który uchyla okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uważam, że należy sprawdzić:

1) zamek w drzwiach (jeżeli jest moduł komfortu czyli jeżeli okna się otwierają / zamykają przez przekręcenie i przytrzymanie kluczyka w drzwiach) czy nie podaje sygnału do właśnie tego modułu

2) moduł komfortu czy nie dochodzi do niego jaki fałszywy sygnał „+” lub „-”, który powoduje sterowanie szybami

3) przeczyścić styki w sterowaniu szybami wszystkie 4 drzwi, ponieważ styki mogły się trochę przypalić od łuku elektrycznego i powodują słabe zwarcie. Zawarcie to uruchamia silniczki w szybach (symulacja naciśnięcia klawisza przez człowieka)

4) sprawdzić instalacje elektryczną czy nie mam gdzieś przebicia na kablach np.: uszkodzona izolacja (samochód po wypadku)

5) odłączyć moduł komfortu i sprawdzić czy szyby działają 4 szt, jeżeli TAK to odczekać kilka dni czy dalej będzie straszyć, jeżeli straszaki się wyprowadzą to sprawa jest jasna

6) zaobserwować kiedy i przy jakich warunkach się tak dzieje i opisać to na forum (dokładniejszy opis)

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Problem tkwił w zamku drzwi pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli masz jeszcze jakiś problemy z instalacją elektryczną to pisz na PV lub na GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boras

Witam. Ja też mam ten problem, który nota bene doprowadza mnie do szału.

Po zamknięciu auta albo od razu albo po jakimś czasie a czasami wcale, otwierają się wszystkie drzwi i szyby. Czasami też jadąc słyszę jak centralny zamek szaleje - zamyka i otwiera drzwi tylko, że nie skaczą bolce w drzwiach, te przy szybach.

Dzieje się tak od dłuższego czasu. Byłem u kilku fachmanów, ale żaden mi nic nie pomógł. Doszło do tego, że za każdym razem odłączam minusową klemę z akumulatora.

To koszmar !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boras

miałem to samo tyle ze w golfie IV, u mnie chodzilo o włacznik otwarcia tylnej klapy.

Widze ze jestes z oln, odezwij sie na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja też mam ten problem, który nota bene doprowadza mnie do szału.

Po zamknięciu auta albo od razu albo po jakimś czasie a czasami wcale, otwierają się wszystkie drzwi i szyby. Czasami też jadąc słyszę jak centralny zamek szaleje - zamyka i otwiera drzwi tylko, że nie skaczą bolce w drzwiach, te przy szybach.

Dzieje się tak od dłuższego czasu. Byłem u kilku fachmanów, ale żaden mi nic nie pomógł. Doszło do tego, że za każdym razem odłączam minusową klemę z akumulatora.

To koszmar !!!

 

Mam identyczny problem już sprawdziłem chyba wszystko boras napisz co u ciebie było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja miałem takie szopki i okazało że moduł komfortu był uszkodzony mimo że był suchutki w środku i jak z fabryki z wyglądu a jednak coś się z nim działo:(

Proponuję podmienić na próbę i sprawdzić a dopiero szukać dalej:)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności