Skocz do zawartości
Gość Mirkos

Montaż głośników w tylnych drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam helixy dark blue, grają bardzo słabo, przy głośniejszej grze słychać klekoczącą membranę. Mam rns510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wypas. Ja od dwoch miesiecy skamle o pomoc przy podlaczeniu glosnikow z tylu, ale w dziale Car Audio, a tu prosze. temacik o glosnikach w dziale niemal ogolnym B6.

Ale OK, jedziemy z koksem (czyli pytaniami).

 

Rozegralem boczek, 5 minut roboty i nic sie nie uszkodzilo - instalacji nie ma, ale miejsce na glosnik ma 13 cm, a wszyscy pisza, ze glosniki wpinamy 165mm, wiec jak to jest?

Druga sprawa - jaki kabel trzeba kupic, zeby go pociagnac do radia? I jak sie go wpina w radio? Sa jakies specjlane koncowki do kupienia czy cos?

Prosze o nazwe kabla albo foto czy aukcje, bo nie mam bladego pojecia co to za kabel.

Natepnie - teraz mam radio rcd300 - rozumiem, ze po podlaczeniu glosnikow, nie trzeba nic kodowac i wszystko jest "plug and play"?

 

I ostatnie - czy przednie glosniki sa dobre czy lepiej je zmienic na cos ciekawszego (bez wzmacniacza)?

Czy glosnik pod przednia szyba tez mozna wymienic?

No i tylne - cos ciekawego z staelitkami mozecie polecic? Cos kwocie okolo 400pln?

20110421_001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mnie zaskoczyłeś, bo tez myslałem że jest 160 mm.

 

1. kabel: na tą chwile nie jestem w stanie pomóc, ale jutro jak znajde chwilę czasu to podjadę do znajomego fachowca i podpytam o kabelki.

 

2. Radyjko: powinno wykryć dodatkowe glośniki od razu i funkcja "fader" stanie się aktywna

 

3. Głośniczki: fabryczne głośniczki źle sie nie sprawują ale prawda jest taka że zawsze na wzmacniaczu zagra lepiej ;) Ja się bardzo mocno zastanawiam nad głośnikami Hertz`a seria DSK ( graja bardzo przyzwoicie ) do tego masz osobo tweetery ;) cenowo około 250 za pare - mowa o 165mm ;)

 

Jak mi się uda to pod koniec tygodnia będe miał zamontowane więc zdam relacje z odsłuchu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne czy nie fabryczne w tylnych drzwiach grają słabo, pewnie trzeba wygłuszyć matą albo założyć wzmacniacz. Głośniki 16,5 montuje się na dystansach, kosztują grosze na allegro. Montaż jest prosty, zdejmujemy tapicerkę drzwi, zdejmujemy osłonkę pasów na słupku, progi przednie, osłonkę plastikową pod nogami kierowcy, odkręcamy radio. Do radia wpinamy kable głośnikowe na konektorach ISO, w drzwiach nie pamiętam ale mi się nie chciało zakładać konektorów i przewierciłem po dwie małe dziurki w kostkach. Ktoś pisał że rns300 jest p&p ale tego nie wiem w rns510 głośniki można ustawić tylko na front albo na opcję auto wykrywanie-nie wiem jak jest fabrycznie ustawiona. Jak macie jakieś pytania to zapraszam na priv.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy glosnik pod przednia szyba tez mozna wymienic?

 

Nie ma głośnika pod przednią szybą.

Ta metalowa, czarna siateczka na środku deski rozdzielczej to nawiew, który występuje tylko w climatroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

panowie nie wydaje się Wam że takie oszczędności to już przesada po stronie VW?

nie spodziewałem się że nie będę miał głośników z tyłu (comfortline) a dzieciaki muszą słuchać bajeczek :/ i trzeba będzie te głośniczki zainstalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

panowie nie wydaje się Wam że takie oszczędności to już przesada po stronie VW?

nie spodziewałem się że nie będę miał głośników z tyłu (comfortline) a dzieciaki muszą słuchać bajeczek :/ i trzeba będzie te głośniczki zainstalować

 

no nic nowego w poprzednich modelach B4 , B5 , B5fl również tak było ;) , to jest i w B6 , a pewnie bedzie też w nowym pasacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wie ktos na 100% jaki rozmiar glosnika pasuje w te tylne drzwi?

Otwor ma 13 centymetrow, tak jak pokazalem na zdjeciu wyzej, i w niego ma idealnie pasowac membrana?

No i czy producenci jak podaja 16,5cm wielkosc, to tez chodzi o rozmiar membrany czy calego glosnika?

I czy caly glsonik musi byc okragly czy inne ksztalty tez da sie zamocowac w drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak calosc zlece komus, kto sie na tym zna, bo trzeba pociagnac kable, a ja pewnie predzej wyrwalbym drzwi, niz to zrobil, wiec dystanse kupie sobie na miejscu. Ale teraz chcialem popatrzec na glosniki na ebayu, i nie wiem ktore beda pasowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak calosc zlece komus, kto sie na tym zna, bo trzeba pociagnac kable, a ja pewnie predzej wyrwalbym drzwi, niz to zrobil, wiec dystanse kupie sobie na miejscu. Ale teraz chcialem popatrzec na glosniki na ebayu, i nie wiem ktore beda pasowac...

 

Tylne głośniki grają słabo, będziesz niemiło zaskoczony. Być może jest to kwestia słabego wygłuszenia tylnych drzwi. Ja mam helixy i grają strasznie kaszaniasto i to pod wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo helixy to bardzo słabe głośniki, dlatego tak Ci grają. Polecam zakupic signaty, Hertze, PB i będziesz zadowolony. Ja mam z tyłu signaty H16 i jestem super zadowolony. Tylko że te signaty to ciężko juz chyba trafić, coś tak słyszałem że już ich nie produkują.

Michal1980 - głośniki kupuj 165mm. Po załozeniu dystansu będzie pasowało spokojnie. Głośniki te tylko na górze mają 165mm, a kosz z zawieszeniem głośnika który wchodzi w drzwi jest sporo mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak byłem na etapie kupowania głośników to wszyscy polecali helixy :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zakupilem glosniki 165mm (Clarion) i za miesiac bede dzialal. Nie wiem jeszcze jak z budzetem ,ale postaram sie tez wygluszyc wszystkie drzwi.

@zielaspiotr - kazdy ma inne ucho. Ja nie oczekuje niewiadomo jakich efektow, maja po prostu w miare dobrze grac.

Przy okazji - jak wyglada wygluszanie drzwi? Co tam jest ladowane? Jakies specjlane materialy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do powyższych pytań - dodam jedno - o podłączenie. Trzeba kupić jakieś wtyczki do radia czy jak to wygląda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przede mną montowanie głośników z tyłu. To co już wiem na pewno:

1. W moim pasku - trend variant z 2008 w tylnych drzwiach są otwory w które idealnie pasują głośniki 165 cm. Nie potrzeba żadnych dystansów (chyba że głośnik okaże się za głęboki - tego wariantu jeszcze nie przećwiczyłem). Zgadza się średnica otworu i rozstaw śrub.

2. Do podpięcia głośników do radia potrzebne są konektory ISO (do kupienia na allegro u kilku sprzedających najtaniej złotówka za 10 szt). te konektorki po zarobieniu na kablach wciskamy do kostki z tyłu radia i po kłopocie.

3. Wygłuszenie dobrze jest zrobić - najlepiej chyba dekarką z atlasa.

4. plastikowy boczek wygłuszyłem już pianką wygłuszającą do płyt g-k kupioną w praktikerze - nie zaszkodzi

A teraz to co mnie boli

 

Czy da się przeprowadzić kabel głośnikowy przez słupek do drzwi bez demontażu blachy która osłania wnętrze drzwi?

Czy kostka w słupku ma wszystkie piny aktywne i da się podłączyć do niej kable od strony słupka i drzwi a połączenie wewnątrz jest "zapewnione fabrycznie", czy też trzeba pociągnąć kable do kostki z obu stron i wykonać też połączenie wewnątrz kostki? Chodzi mi o ten elastyczny tunel między słupkiem i drzwiami.

 

Będę zobowiązany za pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można poprowadzić kabel od drzwi do słupka bez demontażu blachy w tym celu potrzebny jest drut do przeciągnięcia przez gumę w drzwich przewodów następnie trzeba zdjąć osłonę gumowa od strony drzwi wraz z plastikiem który wchodzi w drzwi i który wpychasz który następnie należy obrócić aby go wyjąć .

Jeżeli chodzi o stronę słupka to musisz zdemontować od wewnątrz osłonę i tam dostaniesz się do kostki .

I co najważniejsze trzeba dokupić piny(kostka drzwi i słupek) i wykonać instalacje ponieważ VW nie przewidział że ty będziesz chciał sobie wstawić głośniki a piny na allegro

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co najważniejsze trzeba dokupić piny(kostka drzwi i słupek)

Czy dobrze rozumiem, że chodzi o żeńskie konektorki iso, które zarabia się na kablach i wciska w kostkę? Czy też coś do wykonania połączenia w samej kostce?

 

Dziś tak na bardzo szybko zdjąłem osłonę kostki na słupku od strony drzwi i tam są 2 kostki, z czego górna nawet wyjmowalna. W sumie wychodzą z niej do drzwi 4 kable. Pytanie po co skoro potrzebne jest tylko zasilanie do szyby. W każdym razie wolnych miejsc jest w kostce cała masa.

 

Gapa ze mnie. Przede wszystkim dziękuję za poradę. Prosta jak DRUT :-). Faktycznie manewr z drutem będzie najlepszy. Jeśli dobrze zrozumiałem twój opis to ciągnę kabel od głośnika do kostki w słupku od strony drzwi i w wolne miejsca w kostce wpinam konektorki ISO. Następnie to samo robię od strony radia a kable wpinam w odpowiednie gniazdka w kostce od strony słupka. Czy tak?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle napisałem chodzi o wtyk (strona drzwi) i konektorki żeńskie oraz gniazdo to w słupku i konektorki ale męski (strona słupka)

no chyba że ty masz inaczej bo ja mam w drzwiach jedną kostkę w która wchodzi jeden wtyk a z twojego opisu wynika ze masz inaczej :hym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze kilka słów odnośnie poprowadzenia samych kabli. Niestety jeśli chce się to zrobić w miarę porządnie to konieczne jest zdemontowanie 2 elementów - płyty pod konsolą w której zamontowana jest kostka komputera i z drugiej strony schowka pasażera. Alternatywą jest demontowanie tunelu środkowego. Dalej kabelki przeciągamy za plastikowymi osłonami i w progach do środkowych słupków. A tam czeka nas zabawa z kostką. Ale to już jest pikuś. Natomiast potwierdzam, że po podłączeniu kabli (i oczywiście głośników) do kostki radia funkcja fader aktywuje się automatycznie. I jak ktoś będzie się chciał bawić to niech pamięta, że wpięcie kabla to impreza jednorazowa. Jego wypięcie graniczy z cudem :-)). Więc lepiej się nie pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności