Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Kupiłem Passata z zamontowanymi światłami do jazdy dziennej. Musiałem trochę poprawić instalację. Plus buł pociągnięty do wewnętrznej skrzynki bezpieczników, w taki sposób, że po otwarciu drzwi kierowcy było widać na słupku biały kabelek :debil

Znalazłem wolne gniazdo bezpiecznika F19 w skrzynce obok silnika. Jest oznaczone jako "wzmacniacz radiowy", którego prawdopodobnie w moim aucie nie ma (bezpiecznika nie było). Natomiast żółty kabelek podłączyłem do szaro-czarnego kabelka we wtyczce reflektora. Z tym, że u mnie znajdował się w pinie 10, a nie 7 jak to pisał damcar.

Efekt jest taki: mam na DRLach coś a'la coming home. Świecą jakieś 10-15 sekund po wyjściu z auta. To problemem nie jest, widocznie na tym bezpieczniku F19 po prostu zasilanie pozostaje parę sekund po wyłączeniu zapłonu.

Problemem natomiast jest zachowanie DRLów po włączeniu postojówek. Te które mam, to jakieś chiniole, które nie gasną a jedynie przygasają o 50%. I właśnie czasem przygasają a czasem nie. Zauważyłem, że w ciągu dnia jest ok, a problem pojawia się po zmroku. Czy ma to jakiś związek z czujnikiem światła? Nie reagują wtedy wcale. Bez względu na położenie włącznika świateł.

Bardzo by mi się przydał schemat przewodów we wtyczce lewego reflektora. Jak ktoś ma to proszę podesłać. Sprawdzę czy do dobrego przewodu się podpiąłem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a raczej podpoiwedżcie mi czy moge podłączyc sobie DRL jako halogeny.

Normalnie mam teraz włączony trb skandynawski, amerykański i halogeniki sobie świecą na 30%, ale się zastanawiam- jak bym wyłączył to 30% to DRL za dnia świeciły by na 100% a po zmroku czujnik by je odcinał i zapalał xenony?????

dobrzy myśle czy się myle????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G_R_E_G_O_R_ DRL-e w B6 najlepiej podłączyć pod światła mijania nie pod postojówki i powinno być wszystko w porządku. Mi np. po podłączeniu pod postojowe nie świeciły wcale, podłączyłem pod mijania i jest wszystko OK łącznie ze współpracą z czujnikiem zmierzchu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G_R_E_G_O_R_ DRL-e w B6 najlepiej podłączyć pod światła mijania nie pod postojówki i powinno być wszystko w porządku. Mi np. po podłączeniu pod postojowe nie świeciły wcale, podłączyłem pod mijania i jest wszystko OK łącznie ze współpracą z czujnikiem zmierzchu. Pozdrawiam.

 

Dzięki. Tak też chyba zrobię. Ponawiam prośbę o schemat wtyczki do lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć takich które po włączeniu pozycyjnych przygasają o 50%, możecie mi podać nazwy,firmy które robią takie DRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę nigdzie znaleźć takich które po włączeniu pozycyjnych przygasają o 50%, możecie mi podać nazwy,firmy które robią takie DRL

 

W moim Passacie były założone dokładnie takie: http://moto.allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-led-homologacja-ledowe-i1813466342.html

 

Producent Just TOP z Tajwanu: http://www.justtop.com.tw/003/pro_1.aspx?pid=P_00000772

 

O tym, że przygasają dowiedziałem się dopiero wtedy jak podłączyłem żółty kabelek. Tylko, że raz przygasają a raz nie. Próbuję ustalić dlaczego.

 

I jeszcze jedno. Nie wiem czy to przygasanie to taki dobry bajer. Mamy wtedy niby postojówki, a według przepisów postojówki z przodu powinny być dwie. Tak więc, oryginalne żarówki, te z reflektorów trzeba wyjąć. A to pewnie kolejny problem ze wskazaniami komputera.

 

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

 

 

Tylko, że ja nie mam ksenonów...

Który kolor kabelka to zasilanie światła mijania?

Edytowane przez G_R_E_G_O_R_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki czyli te 12/24 są z automatem działającym również przy włączonychświatłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy możliwość zasilania 12/24 V, jest wyznacznikiem tego czy LEDy mają funkcję postojówek. W tych moich producent pisze tak - Dim (as Position Lamp). I to jest ta funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W tym wątku masz wszystko opisane. Z tym przygasaniem również masz opisaną stronę prawną. Nie możesz mieć 4 świateł przednich pozycyjnych/postojowych, a postojowe dodatkowo musisz móc włączyć na jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz mieć 4 świateł przednich pozycyjnych/postojowych, a postojowe dodatkowo musisz móc włączyć na jedną stronę.

ja mam zrobione tak że jak mi się palna pozycyjne to palą mi się DRL, ale jak włączę mijania to gasną całkiem DRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zrobione tak że jak mi się palna pozycyjne to palą mi się DRL, ale jak włączę mijania to gasną całkiem DRL

 

No to chyba nie najlepiej. Powinno być: stacyjka załączona i światła pozycyjne lub mijania lub długie wyłączone- DRL świeci; zapalasz pozycyjne lub mijania lub długie - DRL gaśnie; przy mignięciu długimi gdy DRL świecą - nie powinno przygasić DRL. Prócz tego nie można wyciągnąć żarówki pozycyjnych z przednich reflektorów zespolonych i zastąpić świateł pozycyjnych DRL'ami w trybie RL, bo światła zespolone są homologowane z tą żarówką (np. świeci ona również gdy są załączone mijania lub długie), a 4 pozycyjnych z przodu mieć nie możesz.

Wiem, że to literalne stosowanie przepisów ale używane przez niektórych policjantów i diagnostów. W załączeniu stosowne rozporządzenie.

DzU2009nr75poz639.pdf

Edytowane przez jacczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jakie są przepisy i jak mają świecić mi się podoba tak jak mam podłączone te i jak miałem podpięte poprzednie i nikt do mnie nie miał żadnych zastrzeżeń a nawet jak by Cie drogówka złapała to zawsze się na tym możesz nie znać i powiesz że to przemienisz że podepniesz tak że będą gasły po przełączeniu na pozycyjne, a z resztą z DRL zawszę przełączasz na światła mijania a na pozycyjne więc jak by na to nie patrzeć DRL zawsze gaśnie albo przygasa o 50 % :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym wziął zasilanie ze świateł pozycyjnych i sterował nim przekaźnikiem, który będzie włączał i wyłączał DRL, to będzie wywalało jakiś błąd? Nie chcę żeby mi przygasały, tylko żeby całkiem się DRLy wyłączały. Wywalę żółty przewód a na zasilający DRL założę przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę żeby mi przygasały, tylko żeby całkiem się DRLy wyłączały.

to jeżeli chcesz żeby Ci całkiem gasły musisz kupić z taką opcją, jeżeli masz te które przygasają to inaczej działać nie będą. Ja miałem takie co przygasły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jeżeli chcesz żeby Ci całkiem gasły musisz kupić z taką opcją, jeżeli masz te które przygasają to inaczej działać nie będą. Ja miałem takie co przygasły.

 

Jak przekaźnikiem odetnę zasilanie to zgasną. Nie mają innego wyjścia :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przekaźnikiem odetnę zasilanie to zgasną. Nie mają innego wyjścia

no chyba że masz z przekaźnikiem osobno bo mój zestaw miał to wbudowane i nic się uciąć nie dało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdybym wziął zasilanie ze świateł pozycyjnych i sterował nim przekaźnikiem, który będzie włączał i wyłączał DRL, to będzie wywalało jakiś błąd? Nie chcę żeby mi przygasały, tylko żeby całkiem się DRLy wyłączały. Wywalę żółty przewód a na zasilający DRL założę przekaźnik.

 

Co do zasilania z pozycyjnych to nie koniecznie. Lepiej weź zasilanie z obwodu, gdzie pojawia się napięcie po włączeniu stacyjki i podłącz szeregowo przekaźnik przez styki NC (normalnie załączone). Sterowanie przekaźnika weź z pozycyjnych. Zaizoluj ten żółty od ściemniania i już. Jak załączysz stacyjkę to zapalą się DRL. Jak włączysz postojowe, mijania lub długie to przekaźnik będzie wysterowany i rozłączy zasilanie DRL (postojowe zawsze się zapalają z każdym z tych świateł). I również będzie spełniony warunek, że przy miganiu długimi DRL nie będą wyłączane. Każde DRL możesz tak zainstalować. Taki układ masz pokazany na schemacie do bi-xenonów. Nie mam schematu ze zwykłymi lampami i nie wiem czy są tak samo zasilone ale to co Ci opisałem zadziała na 100%.

 

Jak zasilisz DRL z pozycyjnych to powinno wywalać błąd i odłączać obwód. W przypadku bi-xenonów odcina zasilanie całej lampy zespolonej. W zwykłych nie wiem ale sądzę, że podobnie. Pobór prądu przez żarówkę pozycyjnych + DRL będzie zbyt duży dla obwodu pozycyjnych. Przekaźnik też zastosuj raczej mniejszy niż większy (większe wymagają większego prądu sterowania).

Edytowane przez jacczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle mnie zrozumiałeś jacczyk. Nie chcę zasilać DRL z postojowych. Chcę to zrobić dokładnie tak jak opisałeś. Zasilanie już mam ze skrzynki bezpieczników pod maską.

 

Tylko jaki zastosować przekaźnik, żeby nie wywalało błędu po włączeniu postojowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem zwykły samochodowy w plastikowej obudowie-wiem, że są o większej i mniejszej obciążalności. Poszukaj najmniejszego- w sklepie podpowiedzą. Nie znam typów tych przekaźników. Powinieneś chyba też wyłączyć zimne sprawdzenie przednich postojowych (cold check) - długie kodowanie bordnetz'a na bajcie 19 ustawić 41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności