Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak nie swieca mijania, to dzienne dzialaja. Gasna lub przyciemniaja w zaleznosci od modulu, w momencie zadzialania swiatel sprzegnietych z czujnikiem zmierzchu. Kluczowe jest tu pojawienie sie napiecia na swiatlach pozycyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny zonk, moze jakis elektryk pomoze. Caly czas dostawiane DRl dzialaly mi nawet jak dzialaly swiatla mijania. Od jakiegos czasu zgaslu w trakcie jazdy, ale dzialaja inaczej - tzn. przy ustawieniu na AUTO (czujnik zmierzchu) dzialaja albo DRL albo mijania, a wczesniej dzialaly razem - czy ktos wie co moze byc przyczyna?

 

Pytanie 2 - czy w trybie skandynawskim nie dzialaja spryskiwacze reflektorow, ktos sie orientuje? Jesli tak, to ak poznac ze sie ma tryb skandynawski wlaczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz tryb skandynawski w kazdym polazeniu swieca sie swiatla nie swieca sie tylko w polozeniu chyba nr 3 gdzie swiaca sie same postojowe,w poozeniu auto swica sie wszystkie swiatla tylko nie podswietlenie zegarow ktore wlacza sie po zmroku lub w tunelach.jesli chodzi o spryskiwacze reflektorow tez chyba nie pryska na kazdym polozeniu sprawdz na ostatnim lub na auto ,spryskiwacze nie dzialaja na kazdym razem rowno z szyba tak zaobserwowalem u siebie .zdazylo mi sie tez ze bezpiecznik poprostu sie przepalil i poprostu nie dzialaly bo nie sa na tym samym co spryski na szybe :)

 

---------- Dodano o 18:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:40 ----------

 

jeszcze mam takie malutkie pytanie czy lepiej swiatla drl podlaczyc do postojowki gdzie mam wlozna ledowa czy bezposrednoi do mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DRL powinienes miec dwie pary przewodow do Ledow i 3 przewody zasilajace. Jeden z nich laczysz na mase, drugi na plus staly, a trzeci na postojowke. Ja wzialem plus staly ze skrzynki obok akumulatora. Bylo tam wolne miejsce na bezbiecznik wiec wlozylem adapter bezpiecznikowy ktory daje mi tylko napiecie na modul DLR. Napiecie postojowe podbieram z kabelka szarego przy xenonach. Masa wiadomo- wzialem ze sruby M8 przy Aku.

Jesli masz inne DRL np. bez modulu sterujacego to trzeba zastosowac przekaznik. Rozwiazan jest mnostwo.

Edytowane przez Lanumisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma apropo aktywną kontrolkę od DLR na zegarach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś ma apropo aktywną kontrolkę od DLR na zegarach ?

 

A w jakim przypadku ma sie ona aktywowac. Ja nie mam aktywnej. Ale swego czasu Blop mial w bialych zegarach. O szczegolach to juz Blop musi napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy DRL powinienes miec dwie pary przewodow do Ledow i 3 przewody zasilajace. Jeden z nich laczysz na mase, drugi na plus staly, a trzeci na postojowke. Ja wzialem plus staly ze skrzynki obok akumulatora. Bylo tam wolne miejsce na bezbiecznik wiec wlozylem adapter bezpiecznikowy ktory daje mi tylko napiecie na modul DLR. Napiecie postojowe podbieram z kabelka szarego przy xenonach. Masa wiadomo- wzialem ze sruby M8 przy Aku.

Jesli masz inne DRL np. bez modulu sterujacego to trzeba zastosowac przekaznik. Rozwiazan jest mnostwo.

 

U mnie instalacja i DRL juz byly jak kubilem auto. To jednej z lam ida trzy kable (bialy,czarny i czerwony) i te same wychodza z tej kostki i wedruja do drugiej. Jak odetne bialy to nie swieci albo jeden albo drugi. Co to moze byc? Moze ten modul sterujacy sie wzial i uwalil?

 

Ze spryskiwaczami chodzilo mi o to czy aby tryb skandynawski nie wylacza ich w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakim przypadku ma sie ona aktywowac. Ja nie mam aktywnej. Ale swego czasu Blop mial w bialych zegarach. O szczegolach to juz Blop musi napisac.

 

 

No kontrolka od DLR jak się jest na dziennych gdy włącznik na AUTO i czujnik widzi jasność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na jednych 871T, ale były walnięte (rozmawialiśmy kiedyś Marcin o tym), ale w drugich 871T już takiej kontroli nie mam... a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ellah, troche nie rozumie twego opisu. Masz 2 lampy i modul i zniego wychodzi 6 kabli po 3 na kazda lampe, czy te dwie lampy sa ze soba polaczone trzema kablami? Skad idzie zasilanie do tych lamp? Masz w ogole osobny modul, czy modul wbudowany jest w lampach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ellah, troche nie rozumie twego opisu. Masz 2 lampy i modul i zniego wychodzi 6 kabli po 3 na kazda lampe, czy te dwie lampy sa ze soba polaczone trzema kablami? Skad idzie zasilanie do tych lamp? Masz w ogole osobny modul, czy modul wbudowany jest w lampach?

 

Hej,

W kazdej z lamp jest plytka z diodami, modulu jako takiego nie widze, moze jest umieszczony gdzies pod autem. W kazdym badz razie, do jednej z wtyczek lampy dochodza 3 kable i dalej z tej samej wtyczki wychodza te same kable do drugiej, wiec lampy sa polaczane jakby szeregowo.

Edytowane przez ellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie lampy ze soba sa polaczone rownolegle. Wynika z tego ze te 3 kabelki to: masa, pelne napiecie zasilajace i napiecie obnizone w funkcji wlaczonych swiatel mijania (pozycyjnych, albo wlaczonego kierunkowskazu). To by sie zgadzalo skoro lampy sa fabryczne i samego modulu nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, z tym ze lampy nie sa fabryczne, byly dokladane co widac po klejeniu do zderzaka.

 

Wyglada na to ze cos nie tak z tym, bialym kablem, ktory odcina zasilanie lamp kompletnie w momencie gdy czujnik swiatla zapala lampy glowne - zgadza sie? Co sugeruje z kolei problem ze sterownikiem...

 

I nadal nie wiem czy komus z was w trybie skandynawskim dzialaja spryskiwacze od reflektorow?

Edytowane przez ellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze. Musi odcinac zasilanie lamp swiatel dziennych jak czujnik zapala lampy glowne i pozycyjne. Nie mozna jezdzic na dziennych z pelna moca i jednoczesnie mijania. Widocznie twoj modul lamp dziennych nie ma funkcji przycmienia i dlatego musza zagsnac calkowicie. Ja skandynawskie zdeaktywowalem, bo po co, skoro mam dzienne, dlatego nie wiem czy spryskiwacze mi przed deaktywacja dzialaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

NA 100% wczesniej dzialaly DRL razem z mijania w trakcie nocy, stad byl moj post.

 

Gdyby ktos mogl sie pochwalic czy dzialaja mu spryskiwacze, bylbym rowniez wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ellah u mnie w trybie skandynawskim też nie działają spryskiwacze, dopiero po włączeniu świateł mijania na przełączniku zaczynają działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wiedzialem, ze musi byc przelacznik na mijania ustawiony.

 

Dzieki za potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki.

 

NA 100% wczesniej dzialaly DRL razem z mijania w trakcie nocy, stad byl moj post.

 

Gdyby ktos mogl sie pochwalic czy dzialaja mu spryskiwacze, bylbym rowniez wdzieczny.

 

DRL pelna moca swieca razem z mijania? Tak nie moze byc, bo niezgodne z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie byly przeciemnione, takjak kolega pisal - jesli teraz gasna calkowicie - co za to moze odpowiadac? Brak sygnaly w ktoryms z kabli czy tez jakis przekaznik/sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sterownik jest wadliwy, albo wilgoc dostala sie do lamp. Jak DRL-y swieca przy zgaszonych swiatlach glownych, to zostaw to tak jak jest i nie szukaj dziury w calym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności