Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak mam i błędu zarówki nie mam, trzeba tylko dać rezystory, ale nie wiem w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pojechalem dzisial po prostu do serwisu WV (-GER) i dalem sobie wlaczyc funkcje "ciaglych swiatel dziennych" (-tak to sie nazywa w D po przetlumaczeniu!). trwalo to ok. 10 Min. i kosztowalo mnie 20 €.

Swiatla mijania swieca teraz na stale (-w dzien z ok. 90% mocy przy wylaczonych swiatlach, swiatla tylnie i oswietl. nr. rejestr. sa wylaczone!), wlaczaja sie z zaplonen i co mnie zaskoczylo-wylaczaja sie automatycznie, kiedy przycisnie sie wlacznik hamulca recznego, pomimo tego ze wlaczony jest zaplon i pracuje silnik... !

 

-mnie to wystarczy :ok ... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobili ci normalne kodowanie dziennych, które trwa 2 minuty i bezkosztowo jeśli się ma kabel albo jakiś kolega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
funkcje "ciaglych swiatel dziennych"

 

To jest tzw tryb amerykański.

Może być również realizowany przez przeciwmgielne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest tzw tryb amerykański.

Może być również realizowany przez przeciwmgielne.

 

-z tego, co ja wiem to przez przeciwmgielne jest niedozwolone w ruchu drogowym :sindbad::wpale: ... !

-ale moge sie tutaj mylic :pomidor ... !

 

---------- Dodano o 14:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:10 ----------

 

Czyli zrobili ci normalne kodowanie dziennych, które trwa 2 minuty i bezkosztowo jeśli się ma kabel albo jakiś kolega :)

-chyba tak! -u mnie trwalo ok. 10 minut (-musialem wypic kawke ;) ...!), kabelka takowego nie posiadam, a autko mi jest jeszcze troszeczke za nowe "na kolegów", dlatego (- aukrat mialem "po drodze" i troche wolnego czasu!) zajechalem do serwisu i po krótkiej rozmowie i podczas w/w mojej kawki sprawe zalatwiono za 20 € "z marszu"(- inwesycja, która definitywnie nie powinna wpedzic mnie i mojej rodziny na skraj egzystencji ;) ...!), co z kolei moze jedynie pozytywnie wplynac na moje ewentualne "relacje" z tymze serwisem VW w przyszlosci :ok: ... .

 

-i w tym miejscu moge sie oczywiscie równiez mylic :niepewny: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-z tego, co ja wiem to przez przeciwmgielne jest niedozwolone w ruchu drogowym ... !

-ale moge sie tutaj mylic ... !

kolega właśnie mi tak ustawił ale świecą z 50% mocą, muszę się dowiedzieć czy tak jest legalnie jeśli nie to pozostaje mi ustawienie w pozycji auto żeby nie zapominać o włączaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest legalne, ale ludzie tak jeżdżą, suszą ich wiele razy i nikt nie zwraca uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się dowiedzieć czy postojowe można ustawić w ten sam sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze się dowiedzieć czy postojowe można ustawić w ten sam sposób

 

Rozszerz... jak chcesz ustawić postojowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak teraz mam ustawione halogeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 50% mocy czy co...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zapalały się po włączeniu zapłonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tryb amerykański (świecą same przody) lub skandynawski (wszystko).

Można to ustawić przez przeciwmgielne...

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/86205-Modyfikacja-trybu-quot-skandynawskiego-quot-swiatel?highlight=tryb

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-z tego, co ja wiem to przez przeciwmgielne jest niedozwolone w ruchu drogowym ... !

-ale moge sie tutaj mylic

 

jazda z włączonymi światłami jest niedozwolona , w skrócie jest to określone jako nadużywanie świateł przeciwmgłowych http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=nadużywanie świateł przeciwmgłowych&source=web&cd=20&ved=0CGEQFjAJOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.sammar.com.pl%2F22%2CPUNKTY_KARNE.html&ei=S9eiT6rpIoeDOrnJvPkI&usg=AFQjCNGVDiRc1XlFYRQh9ov12CdxAU5G0g

Każdy reflektor , lampa ma swoją homologację i w taki a nie inny sposób powinna być wykorzystywana , chodzi tutaj o bezpieczeństwo nie tylko swoje ale i innych uczestników ruchu drogowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

faktycznie wydaje się rozwiązaniem idealnym bez żadnej zmiany w aucie.

tylko że już widze jak się będziemy użerać z policją dosłownie kilka dni temu zatrzymano mnie za halogeny w mieście i żadnej rozmowy nie było HALOGENY NIE SĄ DO JAZDY W MIEŚCIE i koniec pan się zawiesił na tym i już. Więc nie wiem już co z tym robić $#%$#%#$%

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi tutaj o bezpieczeństwo nie tylko swoje ale i innych uczestników ruchu drogowego

Przez 3 lata nie mrugnął mi nikt z naprzeciwka. Swego czasu w drugim aucie źle założyłem żarówkę od mijania i świeciła po oczach, w ciągu dwóch dni ze czterdzieści razy mi mrugnęli, bo im przeszkadzało. A samochodów, które świecą po oczach jest z 10-15%, najbardziej lubię dostawczaki, gdzie jedno świeci w niebo, drugie w ogóle nie działa. Taki skutek świecenia w dzień i częstszej zmiany żarówek. Ludzie byle jak włożą i jedzie.

 

Także wniosek jest jeden, używanie halogenów w dzień nikomu nie przeszkadza, nie stwarza żadnego zagrożenia, a dodam, że nie mam obniżonej ich mocy, świecą na 100%.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zobaczcie co znalazłem taki zestaw rozwiązuje moje wszystkie niedogodności

 

To chyba nie jest najlepszy pomysł. Skuteczność lampy, przy danej mocy i rodzaju źródła światła zależy, w przybliżeniu, od wymiarów i kształtu odbłyśnika. Jeśli dużą część odbłyśnika, jak w tym przypadku, zabierzemy na światła dzienne, to skuteczność świateł przeciwmgielnych dramatycznie spadnie. Jeśli do tego dodamy wysoki koszt zakupu lampy, to cała sprawa jest średnio opłacalna.

Na allegro można dostać, za małą cześć tej ceny, lampy dzienne do zamontowania w miejsce halogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HALOGENY NIE SĄ DO JAZDY W MIEŚCIE

 

To na H7 nie można już jeździć...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez 3 lata nie mrugnął mi nikt z naprzeciwka. Swego czasu w drugim aucie źle założyłem żarówkę od mijania i świeciła po oczach, w ciągu dwóch dni ze czterdzieści razy mi mrugnęli, bo im przeszkadzało. A samochodów, które świecą po oczach jest z 10-15%, najbardziej lubię dostawczaki, gdzie jedno świeci w niebo, drugie w ogóle nie działa. Taki skutek świecenia w dzień i częstszej zmiany żarówek. Ludzie byle jak włożą i jedzie.

 

Także wniosek jest jeden, używanie halogenów w dzień nikomu nie przeszkadza, nie stwarza żadnego zagrożenia, a dodam, że nie mam obniżonej ich mocy, świecą na 100%.

 

Kłócić się z nikim nie będę każdy orze jak może ;) , o ile w dzień światła przeciwmgłowe jeszcze ujdą , za to w nocy taka jazda mając takie auto na ogonie/mijając nieźle daje po gałach :dodupy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności