Skocz do zawartości
Sikor28

Paląca się lampka hamulca i migające kontrolki

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zdechl mi moj pasek. 150 metrow od domu - pech. zaswiecila sie kontrolka od hamulca postojowego, silnik stracil moc, biegi przestaly dzialac.

zatrzymalem sie i juz nie ruszylem.

jak wkladam kluczyk, bez odpalania, to kontrolki sie zaplaja a potem gasna - czyli normalnie. przekladam biegi to rowniez na wyswietlaczu literki od skrzyni prawidlowo sie zmieniaja. problem zaczyna sie po odpaleniu silnika. wtedy natychmiast zaplaca sie zolta lampka od hamulca i migaja wszystkie literki skrzyni biegow. boje sie, ze dsg padlo. zawiozlem go na lawecie do warsztatu, ale gosc dopiero jutro bedzie mogl do niego zajrzec. dodal, ze na wszelki wypadek zebym sobie poszukal nowej skrzyni. czy ktos mial juz taki problem albo wie co moga oznaczac opisane objawy ? jesli skrzynia padla to co robic w takim razie ? kupowac kolejna czy naprawiac stara ? slyszalem, ze dsg sa bezawaryjne ... prosze o porade, glowa juz mnie boli jak pomysle o tym samochodzie.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze by skrzynia padla nie mam pojecia co sie stalo ale poczekaj co powie mechanik i badz dobrej mysli dsg to dobre skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr mój ojciec ma taki sam samochód jak twój z tym, że manualna skrzynia. Paliła się żółta kontrolka od hamulca ponieważ nie rozłączał się wcale. Wymienił przycisk i wszystko działa prawidłowo.

 

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

 

A jeśli chodzi o ewentualną naprawę to tylko autojózefów Ci polecam. kolega robił swoją skrzynię DSG u nich jest zadowolony. Zapłacił za remont i zalanie skrzyni 3,5 tyś.

Tu masz linka.

http://www.autojozefow.pl/pl/?gclid=CNaKpZvevKgCFUww3wodUEXDDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem troche po necie. Znalazlem czlowieka w Gdansku, ktory naprawia sterowniki (za 400 zl, w serwisie podobno do 8 tysiecy) i troche podniosl mnie na duchu. Twierdzi, ze przyczyna moze tkwic wlasnie w tym sterowniku, gdyby mechanicznie skrzynia byla uszkodzona to by sie nie wlaczyl tryb awaryjny. No ale czekam az mechanik znajdzie chwile czasu i podepnie autko pod komputer, wtedy wyjda bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń też do autojózefowa i zapytaj za ile regenerują takie sterowniki. Może będzie taniej. Choć nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem. gdyby to byl sam sterownik to koszt w okolicach 1000 zl, jesli naprawa bedzie prosta.

 

dowiedzialem sie tez ciekawej rzeczy. warsztat ten ma sprawe w sądzie. klientka oskarzyla go o podmiane skrzyni w niemalze nowym ML-u.

Edytowane przez Sikor28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzisiaj autko z warsztatu. Mechanik wczesniej pojezdzil pare kilometrow, zeby sprawdzic czy wsio gra. Okazalo sie, ze do wymiany byl zawor 5 biegu - to z jego powodu skrzynia weszla w tryb awaryjny. No wiec odpalilem ruszylem, przejechalem 7 km i nagle znowu to samo, skrzynia w tryb awaryjny, zolta lampka hamulca recznego. Koniec jazdy - dokladnie jak za pierwszym razem. Mechanik byl tak dobry, ze podjechal z komputerem i tym razem wyszly bledy sterownika DSG - zupelnie inne niz poprzednim razem. Pokasowal i pojechal moim paskiem z powrotem do warsztatu. Czyli teraz mam kolejny klopot - naprawa sterownika. Wiele ofert w alledrogo, od 450 do 1500 zl. Tylko ciekawe na ile to pomaga .... Moze ktos pomoze ? Znowu glowa mnie boli z tego powodu. Dzisiaj piatek, mozna wodki sie napic, no ale dziecko mi sie urodzilo 2 tygodnie temu, noce sie skonczyly wiec tylko patrze aby przymknac oko na dluzej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę lipa z DSG, a dokładniej z ustrojstwem co nią steruje. Sama w sobie się nie psuje często, bo i nie ma co się psuć, kwestia sterowania

 

i tak mam dla Ciebie 3 adresy w okolicach WaWy. Opinie naprawdę różne. Jedni chwalą jedni ganią ... prawda zawsze gdzieś po środku

 

http://www.autotransmisja.pl/

 

http://www.autoprecyzja.pl/

 

http://www.midparts.pl/

 

Dzwoń, gadaj, dopytuj ... a jak już naprawisz to się pochwal co i jak

 

PS-Gratulacje świeżo upieczonemu tacie :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Midparts serwisuję swoją skrzynię dsg . Wymiana oleju , filtra . Nic więcej nie robiłem ale widać że się znają na tym co robią .Mają dużo klientów . Trafiłem do nich z polecenia , naprawiali skrzynię znajomemu , nikt w okolicy nie zrobił a oni zrobili .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a serdecznie dziekuje :)

za adresy tez dziekuje, skorzystam na pewno.

napisze po wszystkim co i jak.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejny feler. Mechanik wymienil sterownik DSG, odpalil i ... nawet nie wyjechal z placu. Samochod zgasl, okazalo sie, ze dodatkowo padl pompowtryskiwacz. Wczoraj kurier go zabral do polecanego tutaj zawodnika na regeneracje. Jutro ma wrocic i wtedy zobaczymy ... Juz sie nawet nie denerwuje, pech jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczorek

Sprawdź połączenia masy pomiędzy silnikiem a nadwoziem. Zbyt dużo awarii a czasami powody trywialne... Jak nie kontaktuje masa to pojawia się napięcie odniesienia i sterowniki głupieją jeden za drugim wyświetlając różne błędy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistą awarią! Można wymienić połowę auta i to bez większego skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porade, powiem mechanikowi, zeby sprawdzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz uszkodzony mechatronik ale nie wysyłaj czasami do RUMI bo odeślą ci podmieniony sterownik i w jednorazówce !!! mi tak zrobili 2 tygodnie temu i teraz musiałem kupić nowa skrzynie HXS 3000zl ,.....mialem takie same objawy szczerze lepiej wysłać gdzieś byle nie do rumi i jak sie nie da naprawić to kupić nowa skrzynie koszt 2000zl plus olej i filtry i skrzynka piwa wychodzi 3000zl ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak więc dziś jadąc nagle pozapalały mi się wszystkie kontrolki na liczniku abs airbag esp reczny kierownica pewien czas ikona od oleju (cisnienie) i tak sobie gasło i zapalało się co chwila wydając przy tym dzwięk "pi pi pi"

ktoś może miał podobną sytuację :wmorde ponieważ nie wiem od czego to czy cos poważnego czy tylko przewody od licznika gdzieś. dodam że gdy był dźwięk pipipi oraz choinka świeciła na liczniku wtedy nie pokazywał prędkości paliwo na 0 temp. oleju na 0 obroty tez na 0... po chwili ok i tak co chwila... ktoś może widział na forum podobny problem :wmorde dodam że auto jeździ ok żadnych objawów mechanicznych nie zauważyłem.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności