Skocz do zawartości
ratmed

Jak dbać o osłonę maski BRA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jak w temacie. Chciałbym coś takiego kupić i zamontować w PASSKU. Ale chciałbym się dowiedzieć jak o to dbacie. Jak dbacie o maskę pod tą osłoną? Nie chciałbym tego kupić i wyrzucić za pare tygodni bo zrobiłem coś z tym nie tak. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z tym jeżdżą cały czas i nie zdejmują jej ani do mycia ani w deszcz i nic im się podobno z maską nie dzieje.

Ja na swoim b5 miałem już dwie BRY i nie kupie jej już nigdy.

Po pierwsze jak jeździłem z nią pierwszy raz (nie zdjąłem podczas gdy padało) by wyschła to po pewnym czasie w miejscu gdzie była założona lakier zrobił mi się ewidentnie ciemniejszy. Natomiast druga sprawa to taka że rysuje maskę (nitkami i kurzem piaskiem który się tam gromadzi) fakt że pastą pociągniesz po tym i zejdzie jednak po kilku myciach wychodzi ponownie. Drugą BRE zakupiłem i na aucie miałem ją 2 razy (tylko w słonecznie dni) po czym stwierdziłem że jednak do passata to faktycznie nie pasuje i sprzedałem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę kupić i też się przekonać jak to będzie. Chcę jednak pozbierać cenne wskazówki. Widzę, że Ty na minus. Może znajdzie się ktoś na plus. Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje zdanie to nawet za darmo bym tego nie wziął.Po pierwsze passek moim zdaniem wygląda tak jak super laska ubrana w worek po ziemniakach.Po drugie kumpel ma taki kondon na maskę naciągnięty i jak pisał Wojtas przynajmniej raz w miesiącu to coś ściąga i poleruje maskę,a i tak gówno mu to daje.Zgoda może i przed kamyczkami w trasie chroni,ale za to pod nią z maską dzieją mu się różne rzeczy.

Zaznaczam jest to moje subiektywne zdanie,ale poparte obserwacją walk z maską kumpla.

W życiu czegoś takiego na passka bym nie założył.Skórki z przodu to uchodzą na jelczach,starach czy żukach.No ale to Twój wózek i zrobisz jak chcesz.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, oprócz was dwóch słyszałem jeszcze kilka innych opini negatywnych. Może jednak ktoś jakąś pozytywną napisze? Chyba jednak nie będę tego zakładał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nic im się podobno z maską nie dzieje.
dzieje sie dzieje báble wychodza jak zostawisz mokrá bre na masce.. oczywiscie po czasie. dlatego warto to sciagac, a maske okleic tasma przezroczysta aby koniec bry nie rysowal nam maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"EKSPLOATACJA OSŁON BRA

1. Bardzo waŜne , po deszczu lub innym zamoknięciu, gdy woda dostanie się pod bra, naleŜy

ją zdjąć z maski i wysuszyć. Sama bra wytrzymała jest na wodę, jednak gdy pozostawimy

wodę pod bra na masce i np. zostawimy na słońcu moŜe to spowodować odparzenie lakieru.

Woda + Słońce = ryzyko odparzenia lakieru

2. Przy zakładaniu bra na maskę naleŜy uwaŜać na ostrych rogach maski by nie rozciąć

materiału z którego wykonana jest bra. Bra jest ciasno uszyta by dobrze przylegała do maski

więc najlepiej jest ją naciągać na maskę po trochę z kaŜdej strony.

3. Pas ściągający słuŜy do regulacji naciągnięcia bra, jeśli podczas szybkiej jazdy bra „unosi

się” naleŜy mocniej ściągnąć pasem bra.

4. Nie zaleca się zostawiania bra na masce podczas bardzo duŜych mrozów zimą, gdyŜ moŜe

zdarzyć się przypadek przymarźnięcia bra do maski!

www.mapet-tuning.com"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapet krótko zwiezle i na temat :) ja uwazam ze to fajny gazet ale jak auto jest np w stylu german bo do passata seryjnego normalnego to moze dziwnie wygladac a co do uzytkowania kumpel ma w golfie III i fajnie to wyglada i nic mu sie nie rysuje a jezdzi juz z rok na tym ja planuje zakup takiej do swojego passata na zloty i w trase fajna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wasze opinie. W takim razie chyba nie będę jej używał na co dzień tylko faktycznie na jakiś zlot. Chociaż jeszcze to przemyślę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mapet krótko zwiezle i na temat ja uwazam ze to fajny gazet ale jak auto jest np w stylu german bo do passata seryjnego normalnego to moze dziwnie wygladac a co do uzytkowania kumpel ma w golfie III i fajnie to wyglada i nic mu sie nie rysuje a jezdzi juz z rok na tym ja planuje zakup takiej do swojego passata na zloty i w trase fajna sprawa

 

a kto to zaklada do seryjnego passata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kto to zaklada do seryjnego passata

 

Ja zakładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzadko spotykane ;)

 

raczej w autach po tuningu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysuje i to bardzo nie tylko to co się pod BRE dostanie ale nitki od szwów. Zauważyłem to trochę za póżno i musiałem oddać do warsztatu na polerkę. Póżniej podszyłem od wewnątrz zamszem i jest ok. A najlepiej podklej folię bezbarwną taką jak po antenę CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysowanie duzo tez zalezy jak jest uszyta bra i z jakiego materiału bo bra i bra to tez jest róznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami jeżdzę z BRĄ na golfie 4 ,zawsze po deszczu ściągam,wywracam na drugą stronę i susze. Czasami po prostu zdejmuje ją i otrzepuje z syfów.

Na całej długości maski od lewej do prawej mam naklejony 3cm przeźroczystą folię ochronną. Zauważyłem ,że na końcu bry (bliżej szyby) tam gdzie jest szyta ,maska posiadała obtarcie ,dlatego zabezpieczyłem folią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim pasku ktoś kiedys robił maske, nie poszło mu to za fachowo i teraz mam takiego dziada (odchodzi szpachla i co jakis czas musze podklejac kropelka :fajny bo by odpadła) Szukałem maski po pieniądzach w kolorze ale nie moge takiej nigdzie blisko domu znaleźć. Więc pomyślałem żeby kupić sobie BRA, wyjdzie taniej, nie bedzie syfa widać, a i podoba mi sie takie cosik :P Przeczytałem powyższą instrukcje i mam pare pytan. Mianowicie pewnie nie bedzie mi sie chciało tego sciagac co deszcz wiec pewnie bym to suszył i czyścił itd co jakiś czas, co 2 tyg, moze rzadziej :P Co o tym myślicie? Nie zależy mi za bardzo na lakierze pod maska, ale dobrze by było jakby też nie zlazł całkiem, czy takie suszenie i czyszczenie co pare deszczów bardzo może wpłynąć na lakier. Do tego jak z rdzą? Bo mam tam pare ognisk na dodatek i jeśli tam bedzie wilgoć to pewnie bedzie ona szybciej postepywać? :/ . Na dole zarzucam zdjecie tego parcha z mojej maski i i drugą fote docelowego wyglądu przodu auta, dam w kolor listwy, do tego listwa USA, i ta cała bra. Wydaje mi się że bedzie to ładnie pasować

3656988719_a5574a2cbc.jpg

DSC_0122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności