Skocz do zawartości
Phil

[B4] Podświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam drobny problem, właściwie dość banalny, ale nic w szukajce nie znalazłem.

A problem jest następujący. Przestało mi działać podświetlenie w bagażniku (kombi). Wymieniłem żarówkę i dalej nic. Podłączyłem miernik w owe kable od lampki i pokazuje mi ~12V. Podłączyłem w to miejsce "na krótko" diodę LED i świeci, ale tak samo podłączona żarówka nie działa. A dodam, że jest na pewno sprawna.

 

Na takich rzeczach się nie bardzo znam i dla mnie to dość dziwne.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ jest zawsze, lampka jest sterowana masą ze stycznika w zamku klapy, więc należy go wymienić lub naprawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ jest zawsze, lampka jest sterowana masą ze stycznika w zamku klapy, więc należy go wymienić lub naprawić

 

Potwierdzam słowa kolegi Tomka...

Od siebie dodam że też miałem problemy z włącznikiem w zamku, ale go wyciągnąłem, wyczyściłem i jest jak nowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w schowku jak działa lampka? Bo nie działa?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w schowku jak działa lampka? Bo nie działa?

Po zapłonie, przez włącznik przy lampce.......sprawdź żarówkę.

 

---------- Post added at 23 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

 

Podłączyłem miernik w owe kable od lampki i pokazuje mi ~12V. Podłączyłem w to miejsce "na krótko" diodę LED i świeci

Przecież to nie wina włącznika w klapie tylko zaśniedziałej obudowy lampki lub samego włącznika -blaszki.

Edit

Sorry te lampki nie maja właczników..u mnie jest z włacznikiem i to dlatego ...ale na bannk jest słaby styk w samej lampce......psiknięcie odrdzewiaczem i inny skuteczny zabieg i po problemie.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jutro zajrzę w klapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już próbowałem różnymi sposobami;) i po zapłonie i różne położenia, 3 różne żarówy wkładałem....sprawdzę na krótko później...tak samo mi nie działa podświetlenie nawiewów...a kombinowałem jak mogłem...kolesiowi podobno kiedyś trochę instalacja się popaliła (podobno wyciek w silniku-benzyny);/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolesiowi podobno kiedyś trochę instalacja się popaliła

No i masz przyczynę...

... zdemontuj schowek , dolną konsole ewentualnie cała ramkę nawiewów (kratki i pokrętła) i radia (trochę roboty z tym jest) i sprawdź stan kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności