Skocz do zawartości
kzarczyn

Przerobienie odmy, czy ktoś praktykował?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie mam ciśnienia na jednym cylindrze, a chcę dojeździć paska bo buda też już się sypie.

Z odmy wali mi olej i nie da rady tego uszczelnić. W dolocie mam olej i przed i za turbiną. Turbina ma zero luzów, więc pewnie olej jest też z odmy.

Czy można wyjście odmy odpiąć od wlotu powietrza i skierować np. do jakiejś butelki z małym otworem aby się olej zbierał i ciśnienie nie tworzyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ile ta butelka sie napełni 50-100 czy 500 km to nie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o takich rozwiązaniach w dziale B5 , po ominięciu\usunięciu zaworu (chyba EGR) koledzy zakładali właśnie jakieś zbiorniczki - butelki na odmie, lecz u nich wypluwało olej lub maż woda+olej jakieś 100-200ml na (nie pamiętam ) może 1 tys km. A... w dziale sprzedam jest taki magik co dorabia jakies takie przejściówki , czy cóś. Najlepiej tam zajrzyj :

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=84624

 

W tym temacie chyba czytałem o tych odmach.

Pozdrawiam

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A... w dziale sprzedam jest taki magik co dorabia jakies takie przejściówki , czy cóś. Najlepiej tam zajrzyj .

Gdzieś dzwoni dzwon lecz nie wiadomo gdzie on... :haha

Przejściówki zamienniki zaworu recylulacji spalin EGR do kolektora AWX/AVF/ARL/ASV

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś dzwoni dzwon lecz nie wiadomo gdzie on...

 

O to,to toto mi chodziło ..właśnie :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj: OCT lub oil catch tank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie odkryłem nic nowego.

Czy mogę spokojnie olej z odmy łapać do butelki a wejście do wlotu powietrza zaślepić?

Czy ciśnienie z odmy ma jakiś magiczny wpływ na pracę silnika?

W ten sposób zrobię sobie OCP praktycznie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem jakiś czas do testów efekt był taki że dostawał po zaślepieniu więcej paliwa bo przepływka mnie nie ograniczała ( żadane 850 a dostawał 700 po zaślepieniu dostawał 750 a po czyszczeniu przepływki 800 mowa o wysokich obrotach ok 3,5-4 tyś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę spokojnie olej z odmy łapać do butelki a wejście do wlotu powietrza zaślepić?

Możesz. W transporterze T3 mojego taty było rozwiązanie już dawno temu i nic się nie działo. A teraz nazywa się to OCT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w autach z egrem powinien być fabrycznie OCT kiedyś to nie przeszkadzało jak nie było egr-a ale eraz to przeszkadza w autach i to każdych a w szzególności dieslach z powodu sadzy w spalinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować wstawić siatkę metalową jak to na innym forum znalazłem http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101855&highlight=odma

u siebie zamontowałem 2x siatkę metalową, muszę jeszcze dolot przeczyścić i się sprawdzi czy pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można spróbować wstawić siatkę metalową jak to na innym forum znalazłem http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101855&highlight=odma

u siebie zamontowałem 2x siatkę metalową, muszę jeszcze dolot przeczyścić i się sprawdzi czy pomaga

 

tak tylko w naszym silniku (1z) puszka jest nierozbieralna, więc jak to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego napisz troche coś wiecej jak to zrobiłe jaka siatke zastosowałeś z czego :>? jakies rady itp :>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszka jest nie rozbieralna, tu są zdjęcia mojej odmy,na nich widać ślady jak ją rozebrałem(nożykiem, odłamywać na krawędziach i potem wystarczy wcisnąć nożyk i przekręcić go na bok, górna pokrywka powinna się odkleić.

Siatka to metalowa, ja akurat na złomie znalazłem, na tym forum forda co podałem są materiały które można zastosować, ja zastos. metalową, 2 warstwy ułożone pod kątem 45st.Trzeba je ciasno ułożyć bo w tej odmie jest mało miejsca.

Na końcu to złożyć i skleić klejem np super glue

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
puszka jest nie rozbieralna, tu są zdjęcia mojej odmy,na nich widać ślady jak ją rozebrałem(nożykiem, odłamywać na krawędziach i potem wystarczy wcisnąć nożyk i przekręcić go na bok, górna pokrywka powinna się odkleić.

Siatka to metalowa, ja akurat na złomie znalazłem, na tym forum forda co podałem są materiały które można zastosować, ja zastos. metalową, 2 warstwy ułożone pod kątem 45st.Trzeba je ciasno ułożyć bo w tej odmie jest mało miejsca.

Na końcu to złożyć i skleić klejem np super glue

OK, tylko czy po jakimś czasie siatka się nie zapcha? Mam wątpliwości co do takich manewrów, wiadomo olej wali w dolot niepotrzebnie ale czy producent tego by nie rozwiązał fabrycznie?, nawet w nowszych generacjach paska, chętnie bym założył siatkę ale jest te małe "ale".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może się zapcha siatka, najchętniej to ja bym jakąś inna odmę zastosował - głębszą bo ta od Passka to jest płytka i właśnie mogą być z tym problemy, szczególnie zimą, tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności