Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

A możecie napisac jak wygląda wpięcie przez komputer !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możecie napisac jak wygląda wpięcie przez komputer !!!

 

Hej

Nie wpięcie tylko przeprowadzenie 

W wnętrzu odkręcasz osłonę pod kierownicą ( dwie śrubki)

W komorze silnika musisz odkręcić pokrywę kompa (chyba 5 śrub rozmiar 8) z tym że do jednej jest trudny dostęp poprzez otwór w podszybiu (pod ramieniem wycieraczki znajdziesz zaślepkę) ale jeśli posiadasz spory zestaw rożnych przedłużek i kluczy dasz radę.

Po odkręceniu tych śrub ściągasz pokrywę do kompa i ujrzysz otwór przez który idą kable do wnętrza auta.

Przeciągasz kabel przez gumę chroniącą wiązkę wchodzącą z komory silnika a dalej do środka to już poprowadzisz jak Ci pasuje pod „75X”

Samo podłączenie około godzinki –półtorej, wmontowanie w kratki (w moim przypadku 501) około 3 godzin + schniecie silikonu (WURTH -czarny jest rewelacyjny do tego)

Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze czy trzeba się jakiś wbic przez tę gumę chroniącą wiązkę jakimś drutem ?? czy tylko sie wpuszcza przewód od góry ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz jeszcze czy trzeba się jakiś wbic przez tę gumę chroniącą wiązkę jakimś drutem ?? czy tylko sie wpuszcza przewód od góry ??

 

nie posiadam zdjęcia ale bez problemu przeciągniesz ten przewód ponieważ wszystko masz jak na "dłoni" wystarczy że otworzysz maskę, ściągniesz podszybie i już wszystko będziesz wiedział-widział. (zobaczysz wiązkę przewodów wchodzących do "obudowy" kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tam wole 523hp są naprawdę niezłe i nieźle świecą

 

Super, właśnie się zastanawiam nad 523hp - czy montował je ktoś do przed lifta ?

 

PS. Żona Cię nie zabiła za zderzak na dywanie ? :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy montował je ktoś do przed lifta ?
Nie montowaliśmy na stałe, ale przymierzaliśmy włącznie z krojeniem kratek i wygląda mega!! Ja sama czekam aż moje 507 nawalą i wkładam 523 :D Tylko muszą się najpierw stare spalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie montowaliśmy na stałe, ale przymierzaliśmy włącznie z krojeniem kratek i wygląda mega!! Ja sama czekam aż moje 507 nawalą i wkładam 523 :D Tylko muszą się najpierw stare spalić ;)

 

No właśnie ze wszystkich najbardziej spodobały mi się 523, jednym słowem - polecasz ?

Czy one będą zakłócać CB radio ? bo to jeden z powodów tego, że zdecydowałem się na zakup świateł dziennych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecasz ?
Zdecydowanie
Czy one będą zakłócać CB radio ?
Na szczęście nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar se kupic swiatelka do jazdy dziennej NSSC 523HP i mam takie pytanko czy jusz ktos montowal je do passata po lifcie z chalogenami bo nie wiem czy pasuja.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam zamiar se kupic swiatelka do jazdy dziennej NSSC 523HP i mam takie pytanko czy jusz ktos montowal je do passata po lifcie z chalogenami bo nie wiem czy pasuja.pozdrawiam

Znajdzie się parę osób w tym temacie. :wmorde

Polecam jego lekturę.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajdzie się parę osób w tym temacie.

Polecam jego lekturę.

Pozdro.

Miałam to samo napisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 4 maja 2009 r. (Dz. U. Nr 75/2009, Poz. 639) zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, obecnie tylne światła pozycyjne, przednie, boczne oraz tylne światła obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami do jazdy dziennej. Powyższy zapis dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W autach rejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

 

Dopuszcza się również wyposażenie pojazdu w sygnał kontrolny informujący o działaniu świateł, ale nie ma takiego obowiązku. Jednak istnieje wymóg automatycznego włączania się świateł do jazdy dziennej w momencie, kiedy urządzenie włączające silnik (np. stacyjka) znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika.

To co w pasku np. z 1999r. te dzienne swiatła nie moga swiecic same a musza swiecic z postojami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej...

te dwa słowa mówią wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś połączył juz plus po stacyjce pod plus z radia i czy to będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś połączył juz plus po stacyjce pod plus z radia i czy to będzie dobrze?

Jak mawia klasyk: nie wytrzymie. :wmorde:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanie czy da się podpiąć zasilanie świateł dziennych pod alternator, bo tak sobie myślę że gdy przekręcę zapłon to nie byłoby prądu na światłach a dopiero zapaliły by śię po podaniu prądu przez alternator , czy mógłby ktoś potwierdzić poją tezę i podać jaki to kabelek z alternatora się nadaje AUTO TO PASSAT B 5 1.9 TDI ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , mam pytanie czy da się podpiąć zasilanie świateł dziennych pod alternator, bo tak sobie myślę że gdy przekręcę zapłon to nie byłoby prądu na światłach a dopiero zapaliły by śię po podaniu prądu przez alternator , czy mógłby ktoś potwierdzić poją tezę i podać jaki to kabelek z alternatora się nadaje AUTO TO PASSAT B 5 1.9 TDI ,pozdrawiam

 

Da rade. Jak zrobię foto później to wstawię i zobaczysz jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam coś takiego że jak daję światła na wył to świeci mi tylko przód mijania bez postojowych, w środku nic się nie świeci, jak daję opcje postojowych załączają się tylne światła oraz oświetlenie deski rozdzielczej. Na koniec daję na normalne światła gdzie świeci cały przód z tyłem i środkiem. Koleś co mi auto sprzedawał (auto ściągane z Austrii) mówił że jest taka opcja i mi ją włączy przed kupnem. Jak myślicie to są takie a'la dzienne od VW czy on coś wykombinował na szybko. Auto to Passat b5 FL z 2002r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a ja mam coś takiego że jak daję światła na wył to świeci mi tylko przód mijania bez postojowych, w środku nic się nie świeci, jak daję opcje postojowych załączają się tylne światła oraz oświetlenie deski rozdzielczej. Na koniec daję na normalne światła gdzie świeci cały przód z tyłem i środkiem. Koleś co mi auto sprzedawał (auto ściągane z Austrii) mówił że jest taka opcja i mi ją włączy przed kupnem. Jak myślicie to są takie a'la dzienne od VW czy on coś wykombinował na szybko. Auto to Passat b5 FL z 2002r.

 

Tryb skandynawski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za info. Powiedz mi tylko czy jest możliwość zrobić tak by te światła zapaliły się po odpaleniu samochodu a nie od razu po przekręceniu kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności