Skocz do zawartości
StaruchPl

Kamera cofania w Passacie B6 - zakłócenia

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie znajdę wiązkę
który kabel jest od świateł cofania
którędy do samochodu "wchodzą" przewody
w którym miejscu od środka wchodzą do auta

Kuźwa chłopie... Podejdź do auta, otwórz bagażnik, poodciągaj wykładziny, zerknij od spodu, wpakuj łapę, wymacaj i wszystko znajdziesz :sciana

Ja rozumiem zapytać o techniczne lub elektroniczne niuanse, ale odrobina samozaangażowania też by się przydała.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby warunki pogodowe były trochę lepsze to bym tak zrobił, niestety jest jak jest, nie dysponuję garażem, dlatego zanim zabiorę się do roboty chciałem sprawę wybadać, na szczęście pozostali forumowicze są bardziej wyrozumiali i pomocni, pozdrawiam.

 

Edit:

 

Po demontażu tapicerki, doszedłem do tego, że z kalpy idą 3 wiązki do 3 kostek, kolory czerwony, niebieski i zielony, do każdej po 2 kabelki, wie ktoś bez sprawdzania miernikiem, ktora jest od wstecznego ? znacznie ułatwi mi to poszukiwania.

 

Edit 2:

 

 

Wychodzi na to, ze niebieski, przy okazji sposób montażu filtra przeciwzakłoceiowego.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zigi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy, podłączyłem kamerę i oczywiście mam pasy, wobec tego postanowiłem zainstalować filtr przeciwzakłoóceniowy DSC_0414.jpg podłączam zgodnie z instrukcją, tj w obwód z +, a masę daje na śrubę (masa z kamery pozostaje nie podłączona "wisi" obie z boku) czy robię prawidłowo ? a może filtr jest zły ? proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię zatłukę ;) filtr - plus i minus wejście, plus i minus wyjście. Takim filtrem pozbędziesz się pasów na ekranie lub całkowitego zaniku obrazu

 

plus z kamery do plusa na wyjściu minus z kamery do minusa na wyjściu . plus z wejścia do plusa auta minus z wejścia do masy auta. I to wsio. ;)

Link do filtra masz na PW nie będę nikogo reklamował ;)

Edytowane przez ARNAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej zakupiłem zły filtr :P Mój miał tylko 3 kable 2x + i 1x-, zamówię filtr który mi podałeś i zobaczmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam123

jaki filtr albo przekaźnik kupić i gdzie proszę o namiary lub zdjęcie któregoś z nich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem PW z linkiem filtra, który polecił mi ARNAU, obraz stabilny, delikatne, bardzo ciche buczenie słychać, ale poza tym jest super @@!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbym rowniez prosić i link do tego filtra :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poszedł" na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm dziwią mnie wasze wypowiedzi ja zamontowałem kilkanaście kamer i zero jakliś problemów.A wiec się dziwię z czego te problemy ?

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakłóceń obrazu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm dziwią mnie wasze wypowiedzi ja zamontowałem kilkanaście kamer i zero jakliś problemów.A wiec się dziwię z czego te problemy ?

 

Wojtas, tu nikt nie pisze ze ma zakłócenia na oryginalnych podzespołach VW.

Jak nie kamera chińczyk, to radio, nic nie jest dedykowane jedno pod drugie. Sterownie kamerami przez przekaźnik, przez światło cofania itp. Nie ma co się dziwić, mogą występować problemy.

Na oryginalny zestaw trzeba niekiedy położyć ze 4 koła. A to duża kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Marcin wyluzuj nikt nie napisał ze to nie ori !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko Marcin wyluzuj nikt nie napisał ze to nie ori !!!!

:wmorde

Wojtek, ty jednak nie czytałeś tego wątku, kto tu napisał, że ma RNS i oryginalną kamerę ze sterownikiem i ma pasy

 

Zamontowałem w Passacie kamerę cofania (nie oryginalną)
nie bedzie dzialac dopoki nie zalozysz filtra przeciwzakloceniowego tez tak mialem na zapalonym silniku obraz zamienial sie w pasy
Chciałem się podpiąć pod temat, mianowicie zamierzam zakupić taką tanią kamerkę z Allegro, coś takiego jak kolega StaruchPl
Również chciałbym zakupić taką kamere.
Czy takie kamerki podejda do RNS510 czy trzeba kupowac jakis adapter. Dzieki za pomoc
Mam podpiętą badziewną chińską kamerę zintegrowaną ze światłem podświetlenia tablicy.
Witam wszystkich. Mam identyczny problem z kamerką - ładny obraz po zapłonie, a pasy po odpaleniu silnika.
Lejdis end dżentelmen , czy ktoś wie jak sprawić aby navi po włączeniu wstecznego i kamery cofania (nie fabrycznej) automatycznie przełączało się z ekranu radia na AUX kamerę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pozwolcie ze podziele sie z wami swoja historia na temat: "jak to tania kamere cofania w swoim b6 kombi instalowalem". Na poczatku przeszukalem forum na ten temat wiec uzbrojony w podstawowa wiedze postanowilem kupic tania chinska kamerke plus zewnetrzny monitorek 4" gdyz nawi niestety nie posiadam. Tak wiec zakupilem na allegroszu kamere ze niecale 80 PLN do tego monitorek za zlotych sto i wiazem sie do montowania. Jak kazdy typowy Polak wyszedlem z zalozenia:"co, ja sam kamery nie zainstaluje, JA nie zainstaluje?". Tak wiec zainstalowalem i zdziwilo mnie ze przy wlaczonym silniku widze paski, choc wiele osob pisalo na ten temat ale myslalem ze w MOIM passku pasków nie bedzie. Jednak byly wiec wzialem sie do ponownego czytania forum, tym razem dokladniej. Potem zaczalem sie zastanawiac o jakim oni cholera przekazniku gadaja i co to w ogole jest?ale wujek google posluzyl mi pomoca i bylem juz odrobine bardziej zapoznany z tematem. pojechalem do elektronicznego, kupilem za 4 zl przekaznik na 12V i 4 A o nazwie JZC-4123, ktory polecam bo jest tani i dziala. Polutowalem , poskladalem, polaczylem kabelki i wszystko smiga. Teraz moze troche spraw technicznych.Kamera miala byc dedykowana pod passata b6 kombi, montowana zamiast jednego swiatla podswiatelania tablicy i tej kamery nie polecam bo nie mozna ustawic kąta widzenia i przy zamontowaniu pokazuje prawie caly zderzak tylni. tak wiec musialem kombinowac z jakimis podkladkami i juz jest ok. zasilanie monitora wzialem z zapalniczki, wlutowalem sie w kabelki i jest ok.kabel wideo pociagnalem prawa strona pod plastikami co kosztowalo mnie wiele bzuzgow lecz na szczescie udalo mi sie niczego nie polamac.co do przekaznika to ma on 5 numerowanych nozek ktore polaczylem w nastepujaqcy sposob

1- zasilanie 12V wziete z kabielka od zasilania wycieraczki tylnej, dokladnie ze styku nr 4

2 - plus ze wstecznego, styk nr 2

3 - zasilanie na kamere

5 -masa podczepiona pod srubke specjalnie do tego w klapie stworzona.

Tak wiec teraz zadnych zaklocen nie ma, kamera smiga bez problemu wiec gdyby ktos potrzebowal pomocy sluze rada w miare swoich amatorskich mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamera miala byc dedykowana pod passata b6 kombi, montowana zamiast jednego swiatla podswiatelania tablicy i tej kamery nie polecam bo nie mozna ustawic kąta widzenia i przy zamontowaniu pokazuje prawie caly zderzak tylni. tak wiec musialem kombinowac z jakimis podkladkami i juz jest ok.

O widzisz... Ja też montowałem taką dedykowaną do B6 kamerkę zintegrowaną z podświetleniem tablicy i u mnie kąt kamery był OK bez dodatkowych kombinacji. Jutro wrzucę fotkę jak u mnie wyświetla obraz na navi i jak wygląda kamerka.

Ale oczywiście pewnie różni Chińczycy z różnych regionów Chin to składają to i kąty różne jak im wyjdzie robią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu znalazłem chwilę czasu aby wrzucić zdjęcia kamery.[ATTACH=CONFIG]82826[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]82825[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]82824[/ATTACH]

 

Wiem, że to już dwa lata... Powiedz, czy przy montażu kamery w tym miejscu odkręcałeś zderzak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos podpowiedziec jak podciagnac kabel video do radia ? przez tunel srodkowy ? lewa strona progow ? i jak zdemontowac zeby nmie uszkodzic nic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, Mam taki problem, kupiłem normalna kamerka cofania w miejsce lampki oświetlenie tablicy rejestracyjnej, oraz monitor w lusterku wstecznym - http://allegro.pl/monitor-lcd-4-3-w-lusterku-wstecznym-12v-24v-i4728753993.html. wszystko podłączyłem tak jak logika nakazuje, mianowicie : zarówno plus jak i minus z kamerki do plusa i minusa do żarówki biegu wstecznego. Monitor tak samo czyli plus i minus do plus i minus żarówki oświetlenia wstecznego. obraz pojawia się tylko na zapłonie, natomiast przy uruchomionym silniku nie działa nic, są tylko trzaski obrazu, kupiłem przekaźnik 12 v 40 A , ale nie wiem gdzie konkretnie podłaczyć który kabelek :/ ogromnie proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności