Skocz do zawartości
StaruchPl

Kamera cofania w Passacie B6 - zakłócenia

Rekomendowane odpowiedzi

Up, up!

Jest tam kto?

Potrzebuję odpowiedzi Panowie :sciana

 

 

EDIT: Znalazłem taki przekaźnik u siebie. 12V 30A. Podejdzie? Jeśli tak, to gdzie która nóżka, ale tak łopatologicznie ;)

 

DSC_0594_resize.jpg

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 30A to zdecydowanie dużo jak na kamerę, spokojnie wystarczy 5A (Mniejsze zapotrzebowanie cewki przekaźnika na prąd). Dzięki Marcinowi mam podwójny wsteczny 2 x 25 wat i nie wyrzuca spalonej żarówki, więc oryginalna instalacja nie powinna wykryć twojego przekaźnika. Co do samego podłączenia 85- 86 zasilanie cewki przekaźnika (np: 85-masa; 86- przewód wyzwalający "+" ze wstecznego; 30- "+" akumulator; 87- zasilanie twojej kamerki"+" pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek.

Czyli przekaźnik 12V 5A będzie odpowiedni???

Co do podpięcia, to jeśli Cię dobrze zrozumiałem to rozpisałem sobie to prawidłowo. Jeśli nie i są błędy, to proszę o naniesienie poprawek lub o nowy schemat, bo ja jak już pisałem potrzebuję łopatologicznie, a więc najlepiej rozrysowane ;)

Z góry dzięki!

 

DSC_0596_resize.jpg

 

Aha... I jeszcze jedno. Gdzie znajdę stały PLUS (może być po stacyjce) w klapie kombi B6? Chodzi o "AKU+" na schemacie, bo najchętniej to zasilanie "30" w przekaźniku wziął bym z klapy skoro wszystko tam montuje...

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie elektrycy / elektronicy - pomocy! Czy powyższy schemat jest OK, czy można go w kosz wrzucić, bo jak tak, to proszę o nowy, szczegółowy.

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój przekaźnik kilka postów wyżej a właściwie na jego schemat i We/Wy to wszystko dobrze rozrysowałeś. Sprawdź miernikiem czy zasilanie 30 jest na sztywno połączone z + aku. Jeśli opór jest bliski zero to znaczy, że będzie okej.

 

co do przekaźnika to 5A to i tak dużo bo taka kamera pobierze 500mA-1A to wszystko... ale zapas jest ważny, no ale wiadomo nie 30A:)

Edytowane przez Kamilek1307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil.

Jutro zatem lecę do jakiegoś motoryzacyjnego sklepu po przekaźnik 12V i max 5A. Jeśli schemat jest OK, to cieszę się i jutro również chciał bym zakończyć temat montażu i wszystko podpiąć.

Mam tylko jeszcze jeden mały dylemat. Gdzie znaleźć w klapie PLUS albo stały, albo po stacyjce, w każdym razie ten idący do "30" teoretycznie z AKU. Nie uśmiecha mi się ciągnąć kolejnego kabelka przez całe auto do przodu, tym bardziej, że sygnałowy kabel RCA już przeciągnięty, ładnie zamaskowany w progach i tam już zabawy nie mam...

Zaintrygował mnie właśnie wspomniany kabel RCA, który był dołączony do kompletu z kam, bo ma dodatkowy kabelek wchodzący we wtyczki z obu stron (foto poniżej) i się nawet podnieciłem, że wykorzystam go jako wspomniany PLUS, ale z tego co widzę, to będzie raczej jakaś dodatkowa masa, bo chyba żyła nie idzie po całej długości tylko z wtyczek jest wyprowadzona, a to oznaczało by, że nie użyje jej niestety...

Zatem jeśli nie to, jeśli nie nowy dodatkowy kabel do kabiny, to GDZIE ZNAJDĘ STAŁY / PO STACYJCE PLUS W KLAPIE??? Myślałem o zamku klapy, bo chyba tam najszybciej znajdę, tylko jak by co to który to kabelek w kostce, no i czy centralny nie zacznie głupieć?

Z góry dzięki za odpowiedź i cierpliwość do mnie :P

 

DSC_0598_resize.jpg

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ktoś odnośnie tego PLUSa w klapie???

 

 

 

EDIT: Dzięki za pomoc, sam sobie PLUSa w klapie znalazłem :P

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwate45

witam, mam tak samo paska b6 kombi z 2009 roku i pioneera avic 9110bt

 

jaka kamerke kupic??

 

czy podejdzie kamerka oryginalna ta montowana w klamke (tak jak montuja oryginalnie)

 

http://allegro.pl/kamera-cofania-vw-passat-b6-kombi-5n0827566-i3686639402.html

 

koledzy jak mozecie to podeslijcie mi instrukcje co dokladnie potrzeba i jak przeprowadzic samodzielnie instalacje.

 

z gory dziekuje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam tak samo paska b6 kombi z 2009 roku i pioneera avic 9110bt

 

Kolego zgodnie z regulaminem nie piszemy tego samego postu w 2 tematach. Co zrobiłeś, proszę popraw się na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisze ktoś odnośnie tego PLUSa w klapie???

 

 

 

EDIT: Dzięki za pomoc, sam sobie PLUSa w klapie znalazłem

 

Jeśli znalazłłeś to się podziel gdzie go szukać ;) też go potrzebuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli znalazłeś to się podziel gdzie go szukać ;) też go potrzebuję

A proszę bardzo.

Szukasz głównej wiązki prądowej (czterożyłowej) idącej w klapie bagażnika, wpinanej gdzieś koło mechanizmu tylnej wycieraczki. Jeden ze skrajnych przewodów (z tych czterech wspomnianych) to PLUS. Nie pamiętam czy z lewej czy z prawej strony, ale to ten opisany jako pin "15" na wtyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejdis end dżentelmen , czy ktoś wie jak sprawić aby navi po włączeniu wstecznego i kamery cofania (nie fabrycznej) automatycznie przełączało się z ekranu radia na AUX kamerę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, tylko bardzo bym prosił łopatologicznie, gdzie znajdę wiązkę w której idzie zasilanie do światła cofania, tak abym mógł tam wpiąć zasilanie do kamery co by po włączeniu wstecznego się aktywowała. Mam sedana 2007.

 

Gdyby ktoś miał foto tej wiązki to byłbym dozgonnie wdzięczny :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie, tylko bardzo bym prosił łopatologicznie, gdzie znajdę wiązkę w której idzie zasilanie do światła cofania, tak abym mógł tam wpiąć zasilanie do kamery co by po włączeniu wstecznego się aktywowała. Mam sedana 2007.

 

Gdyby ktoś miał foto tej wiązki to byłbym dozgonnie wdzięczny :)

 

Pozdrawiam.

 

Wiazka do klapy wchodzi przez lewy zawias. Musisz zdemontowac tapicerke po lewej w bagazniku to bedziesz widzial ta wiazke jak wchodzi w rure (zawias) klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a pamiętasz może który kabel jest od świateł cofania, jak go zlokalizować, żeby wpiąć się we właściwy ? dzięki za odp. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lewym zakolu masz trzy kable łączone kostkami zapnij wsteczny i sprawdz miernikiem który daje napięcie masa na śrubie na zakolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a którędy do samochodu "wchodzą" przewody od oświetlenia tablicy rejestracyjnej ? muszę przepowadzić przewód tą samą drogą z zewnątrz do środka auta, czy muszę coś demontować poza lampką oświetlenia ?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, a którędy do samochodu "wchodzą" przewody od oświetlenia tablicy rejestracyjnej ? muszę przepowadzić przewód tą samą drogą z zewnątrz do środka auta, czy muszę coś demontować poza lampką oświetlenia ?

 

Po prawej stronie w dolnym narożniku auta, wchodzą przez gumową tuleje.

Kładziesz się pod auto i szukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, a w którym miejscu od środka wchodzą do auta ? tzn. co muszę ewentualnie rozebrać w bagażniku aby się do nich dostać po wprowadzeniu do auta ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności