Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie jak w tytule zalany według dokumentacji jest TL-VW 774 F czy mogę go zmieszać/dolać z TL-VW 774 D - czytałem sprzeczne opinie, jedne że różowy z czerwonym się mieszają tak jak zielony z niebieskim. Gdzieś na forum wyczytałem, że jednak nie. Preparat firmy Febi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest panowie? - podbijam wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TL-VW 774 F

Witaj znalazłem coś takiego na naszym forum:

Wg instrukcji obsługi:

"Układ chłodzenia musi być napełniony mieszaniną wody i dodatku przeciwzamarzającego G12 Plus w stężeniu co najmniej 40% albo dodatku zgodnego ze specyfikacją TL-VW 774 F (fioletowe zabarwienie).

Inne dodatki do płynu mogą znacznie pogorszyć skuteczność ochrony przed korozją.

Powstałe w ten sposób szkody mogą doprowadzić do znacznego uszkodzenia silnika.

Dodatek do płynu G12 (kolor fioletowy) można mieszać z dodatkiem G12 (kolor czerwony) albo z dodatkiem G11.

Dodatek G12 można poznać po fioletowym zabarwieniu w zbiorniku wyrównawczym.

Jeżeli płyn w zbiorniku wyrównawczym jest brązowy, dodatek G12 został zmieszany z innym płynem.

W tej sytuacji należy niezwłocznie wymienić płyn w układzie chłodzenia.

W przeciwnym razie może wystąpić poważna niesprawność albo uszkodzenie silnika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rózowy z rózowym spoko mozesz mieszać. Czy G12+ czy G12++ mozesz lać :)

 

Na dolewkę to tą setkę mozesz na dobrą sprawę wody wlać jesli masz dobry płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

a ja tam dolewam borygo zwykłego i nic się nie dzieje od roku także nie wiem czy to nie ściema oczywiście różowe borygo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie auta zalewam Borygo i nie narzekam, w Pasku tez tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie już kupiłem oryginał koncentrat 1.5L G12++ za 33 zł w ASO VW, co ciekawe ten sam płyn w ASO Seata kosztuje przynajmniej u mnie 46 zł :manga Przy zalewaniu od nowa nie ma problemu można stosować różne, natomiast przy dolewce nie chciałem żeby zrobił mi się budyń lub przez jakąś reakcję chemiczną coś mi wyżarło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, bo mnie też czeka taka sama operacja i nie bardzo wiedziałem jak się z tym uporać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam wszystko pisze plyny sa albo na glikolu etylowym albo metylowym niemieszlane ze soba razem jesli sa nie sa na tej samej bazie

 

z tego co pamietam G12 i borygo sa na etylowym i sa mieszalne ze soba jak najbardziej, niebieski i zielony sa na metylowym

 

ja ogolnie mieszalem borygo z koncentratem Febi i gra muzyka

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płynu g11 nie da się kupić już w aso, a gdy wbije się go do katalogu numer zamienia się na g12 a ten na ++. Generalnie jeśli ktoś ma g11 może dolać g12 - bo tak zaleca producent. g12 można w ASO kupić z beczki. Cena dużo niższa tylko trzeba mieć swoją bańkę. W skodzie też można go trochę taniej wyrwać tylko ma inny numer. HFG się zaczyna jak dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co kupiłem jest w butli 1.5 L z oznaczeniem Audi,VW, Skoda,Seat i z tego co dzwoniłem jest ten sam również w skodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wchodzi płynu chłodniczego do passata b6 2.0 TDI (BMR) 170 KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności