Skocz do zawartości
Gość norbi89480

Co robić? Allegro oszust.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość norbi89480

Witam. Sprawa wygląda następująco:

 

Kupiłem na allegro 2 lutego, kierunek od kolesia. Wcześniej pisałem do niego czy przedmiot jest nieuszkodzony, na co mi odpisał że "witam kierunek jest cały sprawny nic nie połamane". Jak się okazało kierunek przyszedł z połamanym zaczepem, więc od razu dzwonie do typa i mówię że nie tak się dogadywaliśmy i że zwrócę to na jego koszt. To on że nie ma w ogóle mowy o jakimkolwiek zwracaniu i mówi że te zaczepy co trzymają kierunek są dobre (!!). Ogólnie odesłałem mu to na swój koszt tego samego dnia co otrzymałem 18 lutego. Koleś powiedział ze jak już wyśle to na poczcie to żebym mu wysłał smsa z kontem to zrobi przelew i mi odda 45 zeta (tyle zapłacilem za paczkę), tak zrobiłem. 21 lutego dzwonie do typa czy otrzymał zwrócony szajs (oczywiście potwierdził że otrzymał) i kiedy kasę przeleje ( tydzień czasu czekałem na kasę od momentu odesłania), powiedział że dzisiaj (21 lutego) więc ja głupi czekałem aż do dzisiaj (28 luty) i kasy nie ma. Między czasie napisałem mu maila (23 luty) czy ma zamiar zwrócić kasę, bez odzewu.

 

Dzisiaj dzwonie do niego chyba 10 razy, nie odbiera a przy ostatniej próbie odrzuca fagas. Zaznaczę, że koleś ma raptem 5 komentarzy, czyli świerzak jakiś pewnie. (oj głupi ja, że się pokusiłem na zakup)

 

Co robić?? to moją pierwsza tego typu sytuacja i nie wiem czy iść z tym na policje czy pisać do allegro. Niby 45 zeta to nie dużo ale nie dam mu satysfakcji i będę chciał odzyskać kasę. Może ktoś przerabiał już kiedyś podobną sytuacje, proszę poradzcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłoś sprawę na allegro, oni powinni się tym zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoś do ALEGRO oszustwo i tyle a i daj dane w dziale ODRADZAM tu na forum kolesia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś na Policję. Napsujesz mu trochę krwi, ale sam będziesz musiał poświęcić czas. No i może coś go to nauczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Lepiej napisz mu ze nazbierasz chętnych i powystawiasz mu negatywów czasem to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz w komentarzu "........... sprawa zgloszona na policji."

 

powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie, ze kolo, ktory ma 5 komentow, wzruszy sie na tego negatywa? Pewnie to jakies konto bis.

Sprawe skieruj do Allegro, a potem na policje, choc znajac policje, to beda sie krzywic, ze zglaszasz oszustwo na 50 zlotych.

Ale na ulicy to nie lezy, wiec pier**** ich usmieszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo z 5 komentami tak samo moze sie bac policji jak kolo z 500 komentami :) oczywiscie jak ktos chce to moze isc na policje - ja bym nie mial czasu i nerwow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że zgłoś na Policji. Oszustwo to przestpstwo. Trzeba dać kolesiowi nauczkę, bo będzie robił tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zgłoszenie tego na allegro, policje i opisanie sprawy na kilku forach po wykonaniu tego posuniecia przeslanie info do goscia ze sprawa jest na takim etapie i niech on sie teraz martwi - pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zasadnicze pytanie, czy towar kupowałeś na zasadach allegro ( kup teraz, licytacja) czy też tylko znalazłeś towar na allegro a transakcje zrobiliście bez udziału portalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbi89480

na allegro poprzez opcje kup teraz. Wszystkie maile mam, nawet dokument nadania jak zwracałem też zachowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro zgłoś i oni do 400zł bodajże zwracają Tobie kasę na konto za nieudaną tranzakcję, a potem oni swoimi sposobami ściągają z niego:)Skończyły się już czasy że zamówiłeś np.telefon a gość przysyła cegłę:)telefony teraz są lżejsze;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , podstawowa sprawa kupować tylko i wyłacznie za pobraniem , wtedy przy kurierze sprawdzasz co ci przyszło i w jakim stanie .W takim przypadku mozesz nie odebrać przesyłki , spisujesz z kurierem protokół i nic nie tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro zgłoś i oni do 400zł bodajże zwracają Tobie kasę na konto za nieudaną tranzakcję, a potem oni swoimi sposobami ściągają z niegoSkończyły się już czasy że zamówiłeś np.telefon a gość przysyła cegłętelefony teraz są lżejsze;P
Owszem allegro zwraca pieniadze od 30zł bodajże chyba do 1000zł ale Najpierw musisz isc na Policje i zglosic sprawe o popelnieniu oszustwa internetowemu. Pozniej wypelnic wniosek POK a wczesniej jeszcze wlaczyc w allegro Spor po minieciu 30 dni chyba zakancza sie spor a po praunastu miesiacach allegro zwraca pieniadze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego , podstawowa sprawa kupować tylko i wyłacznie za pobraniem , wtedy przy kurierze sprawdzasz co ci przyszło i w jakim stanie .W takim przypadku mozesz nie odebrać przesyłki , spisujesz z kurierem protokół i nic nie tracisz.

 

podstawowa sprawa to kurier nie ma prawa otwierać przesyłki jeśli nie zapłacisz, chyba że taka usługa sprawdzenia zawartości zostanie opłacona przez nadawcę. Jeśli kurier otwiera paczkę zanim złożysz podpis i przyjmiesz kasę to ryzykuje rozwiązanie umowy - ponieważ jeśli coś będzie nie tak, odmówisz przyjęcia i paczka otworzona wróci do nadawcy to nadawca może otrzymać odszkodowanie. Kurier nie ma prawa grzebać w paczce.

 

A co do protokołu szkody to owszem - po odebraniu przesyłki (podpis) prosi się kuriera aby chwilę zaczekał, otwiera się przy nim paczkę i jeśli coś jest nie tak to protokół się spisuje.

 

Więc różnica między przesyłką opłaconą a za pobraniem jest taka, że za pobranie płaci się dodatkowo, często niemałą kasę co jest po prostu nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego skoro kupiłeś przez KUP Teraz to jak najbardziej możesz iść powyższy fakt zgłosić organom ścigania, w przypadku gdybyś kupił poza allegro to jedynie mógłbyś z cywilki mu robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić możesz, organy ścigania umorzą sprawę ze względu na niską szkodliwość czynu.

Z tego co wiem allegro zwraca pieniądze, ale pod warunkiem, że policja rozpocznie dochodzenie.

Zatem wyjście z tej sytuacji jest raczej trudne. Udzielam porad prawnych i wiele jest takich sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo z 5 komentami tak samo moze sie bac policji jak kolo z 500 komentami oczywiscie jak ktos chce to moze isc na policje - ja bym nie mial czasu i nerwow

 

 

Ty odpuścisz i pewnie jeszcze wielu by odpuściło a taki frajer na tym zarabia. Dzięki takiemu podejściu do sprawy taki proceder kwitnie bo oszust liczy na to że przy takich kwotach nikt sie nie chce w to bawić.Trza zgłaszać takie problemy A Policja to tez se jaja robi.Mojej teściowej jebneli w markecie torebkę w której były dokumenty. Poszła na policje a jakis debil z dyżurki powiedział jej ze ma się zgłosić do UM i wyrobić nowy dokument bo ich to mało interesuje i nie będą tego szukać. Pojechałem z nią na drugi dzień zadałem pytanie co będzie gdy ktoś na jej kpl dokumentów weźmie jakiś kredycik ? Zagotował się i przyjął zgłoszenie kradzieży dokumentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie oszust, bo jeszcze tego nie wiem, ale

 

2 marca kupiłem poprzez Kup teraz książkę. Wysyłka tylko za pobraniem, więc wybrałem kuriera. Chwilę po zakupie wysłałem do sprzedającej mejla z informacjami, czyli jaki adres do wysyłki, forma zapłaty no i że wybieram kuriera.

Jest 10 marca

Nie dostałem żadnej odpowiedzi na mejla, książki również nie dostałem.

Wysłałem mejla ponaglającego :D ale domyślam się, że sprzedajacy nie odpisze.

Od razu walić negatywa czy można jakoś inaczej to rozwiązać :?:

Pytam, bo pierwszy raz przydarzyła mi się taka sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności