Skocz do zawartości
adams

soft za 700zł 115KM -->>140KM ??!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

byłem pare dni temu u super mechanika, koleś przeważnie zajmuje się elektryką/elektroniką, nie bawi się zbytnio w rozbieranie autek i mozolne ich składanie, młody chłopak a ma ogromną wiedzę, wszyscy mechanicy w promieniu jakichś 50km walą do niego z problememi elektyczno-elektonicznymi...

 

podpią mi dvd pod navi MFD, sprawdził paska kompem i powiedział że wgrywał już kiedyś soft do takiego samego paska

 

mówił że spokojnie ze 115KM można zrobić 140KM po przez samo wgranie nowego oprogramowania do komputera, zabieg jest ponąć bezpieczny dla autka, i jeśli się nie będzie cały czas deptać w podłogę to silnik ma pracować i eksloatować się normalnie...

 

koszt takiej operacji to 700zł

 

czy warto? czy istnieje jakieś ryzyko dla autka? co o tym koledzy myślicie? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko zalezy od programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o czipie do auta. Taka cena to pewnie za gotowy już program do wgrywania, którego się nie zmienia. Dostępne takie czipy były na allegro nie wiem czy teraz też są. Prawdziwy program do auta powinien być napisany przez tunera indywidualnie do danego auta przy uwzględnieniu stanu silnika i innych czynników. Koszta oczywiście rosną. Ja osobiście odradzałbym "czipa" sprzedawanego na mase, takiego samego dla wszystkich silników 1.9 TDI (115km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nowe oprogramowanie dla komputera...

 

 

koleś zna się troszkę na tym, i to nie jest zaden masowy badziew z allegro...

 

trzeba będzie się z nim jeszcze spotkać i porozmawiać (zagłębić się w szczegóły) na ten temat...

 

pozdro i dzięki za szybkie odpowiedzi :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuttie, chyba przeceniasz naszych renomowanych tunerow :) Zaden z nich nie pisze programu pod konkretny samochod - chyba, ze zlecajacy ma taka chec i jest gotow za to slono zaplacic. Zazwyczaj sa to gotowe programy pod konkretne silniki, ktore sa wrzucane w przeciagu paru minut, najwyzej pozniej w gre wchodza drobne modyfikacje, choc sporadycznie.

Wirus, chip, program itd to wiele okreslen na jedno zjawisko. Od komputera zalezy czy wystarczy zmienic program czy tez bedzie potrzeba wymiana kosci pamieci.

JEZELI bym sie zdecydowal na taki krok to na 100% zweryfikowalbym osiagi po modyfikacji na hamownii. Da ci to jakis punkt widzenia choc tez nie zagwarantuje niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem "czipa" samemu (bo niby do jakiego auta ;) ) ale podejrzewam, że możesz mieć troche racji. :P Przynajmniej jeżeli chodzi o seryjne silniki, aczkolwiek wydaje mi się, że taki tuner (MT, CS) po wgraniu programu i tak robi testy na hamowni, żeby poprawić to i owo bo jakoś średnio mi sie chce wierzyć, iż taki sam czip idzie do silnika nówki jak i do silnika z przebiegiem 150 tyś km. O tym, że jakieś mody w silniku są zrobione to nie wspominam, że trzeba wtedy wgrać specjalnie napisany programik.

adams, jesteś pewien, że ten gość jest w stanie napisać coś takiego bez strachu o silnik? Jeżeli chłopak sie w tym specjalizuje albo jego warsztat prowadzi tego rodzaju usługi to czemu nie. Ale jeżeli tylko "wgrywał" komuś taki soft to ja bym się zastanowił. A już w szczególności myśląc o cziptuningu uzbierałbym tyle, żeby zrobił mi to jakiś profesjonalista, który potem w razie błędów spokojnie, za darmo, poprawiłby program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gość ma dobry program i się zna to nie ma obawy i tak większość programów jest tylko modyfikowana przez tunerów,twój elektryk ma poprostu taki soft bo kupił,dostał i wgrywa,żadna filozofia jak się ktoś na tym zna,a cena jest ok,u mnie też gość ma programy z niemiec od kogoś "pożyczone" i niektórym wgrywa i jest ok,a że się zna ,to kitu nie wciska bo ma jego z pewnego żródła iceny też podobne,oczywiście zależy od oznaczeń silnika,np.do jednego ma i wgrywa a do drugiego nie ma i nie wgrywa aby wycisnąć kasę,aby nie było później poblemów.Akurat jeśli do twojego ma więc wypytaj czy napewno i zmieniaj,bo wstyd jeździć zmuleńcem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze niewielu polskich tunerów pisze programy do kazdego auta.

Pamietajcie o rozroznieniu CHIP-REMAP(reflash).

Mi tuner pisal program, co z reszta obserowalem dosc wnikliwie zeby moze wiedziec co i jak na przyszlosc.... jednak wiem... że nic nie wiem... :)

 

 

 

wracajac do glownego probelmu... jesli to jest program przetestowany na kilku samochodach, i napisal go dobry tuner, mozesz go sobie wgraj jednak i tak bym sie shamował, sprawdzil AFR oraz EGT. plus oczywiscie jazda z vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

EGT ???? Przeciez Arek ma diesla, po co mu pomiar EGT? A juz tym bardziej AFR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, znowu sie zagalopowalem.... ciagle mysle o benzynie

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

A ja odwrotnie. Jak ktos pisze o turbo to zaraz mi sie kojarzy ze TDI ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was kilka pytań :vw:

 

czy po takiej operacji spalanie by wzrosło? jeśli tak to i ile mniej więcej?

jak z wymieną częśći (oleje, filtry) ?

czy te 140KM to nie za wiele na taki silnik? czy nie skróci to jego żywota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Za jakieś 1000zł możesz mieć to samo w Masters Tuning ale w Katowicach.

A Ci wiadomo mają doświadczenie. Z umiarem wszystko jest bezpieczne.

Waidomo nie od dzis, że apetyt (na moc) rośnie w miarę jedzienia :) a to już nie jest takie bezpieczne..

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waidomo nie od dzis, że apetyt (na moc) rośnie w miarę jedzienia :)

HHA

 

AMEN.

 

to po prostu choroba....

 

nikt Ci nie powie ile wzrasta spalanie. przy takiej samej jezdzie spalanie bedzie takie samo a moze i mniejsze. w 1.8T jest mniejsze (bylo:) )

Olej filtry wymieniaj co 10tkm

ja jeszcze swieczki wtymieniam co 20tkm ale to 1.8T

 

Prawda jest taka ze po programie masz wrazenie ze to inny samochod, jakbys kupil nowe auto :) zacznuj ogarniac dobrze samochod i bedzie fajnie. bo nie ma nic gorszego niz kierownik nei ogarniajacy tego co ma i narzekajacy na brak mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki z Masters Tuning z Lublina zawołali mi 1400zł :przestraszony: okazało się że miałem "troszkę" przekręcony licznik, ale to nie szkodzi by wgrać nową mapę do komputera...

 

dokładna djagnoza i wgranie odpowieniego softu

 

wzrost: mocy o około 30KM i około 50NM

 

sprawę zostawiam na wakacje... narazie seria... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety sa to ceny w miare normalne. Pytanie tez czy duzo jezdzisz... Teoretycznie rzecz biorac dzieki takiej modyfikacji w aucie spalanie moze spac o 1l na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tez czy duzo jezdzisz...
15k km rocznie to chyba nie jest dużo...

 

Teoretycznie rzecz biorac dzieki takiej modyfikacji w aucie spalanie moze spac o 1l na 100km
spaść?? :zdziwko: ja się liczyłem ze wzrostem o jakiś 1l...

 

przy nowym sofcie potrafi sobie troche poddymić z rury pasiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto po pierwszej modyfikacji na 136koni palilo na trasie przy predkosci 90km/1h mniej niz 5litrow co jest przy takiej masie dosc ciezkie do uzyskania a w miescie skolei 6.5. Tyle to pali audi a3 90KM :D:evil: Takze jest mniej skolei po ostatnich modyfikacjach gdzie auto ma mniej wiecej 160KM spalanie wzroslo o litr ale nie daleko, ze nagle pozera wiecej paliwa tylko zmienil sie moj styl jazdy. Tak jak na poczatku najwiecej frajdy przynosil dol czyli od 2-3,3 tys km tak teraz auto do od 2.5 do 4 tysiecy ostro ciagnie. Jest moc, ktora poki co sprawia mi frajde wiec uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

mam mozliwosc wgrac program od 130ps,nie wiem dokladnie jakie oznaczenie silnika,ale od motoru ze starymi pompkami,takimi jakie sa w moim.zadziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności