Skocz do zawartości
_chris_

Kara za sprzedaż "Auta na części" - 100tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie to czytalem. Z jednej strony to pewne zabezpieczenie przed lewymi czesciami i zlodziejstwem, ale z drugiej troche to zniewolenie wlasciciela - bo skoro posiadam samochod, to moge z nim zrobic co mi sie podoba, wiec ogolnie mowiac - kolejny przepis, w ktorym panstwo dba o nasze dobro, a wychodzi jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak z wycinką własnych drzew niby las twój i grunt ale między 30 a 60 rokiem życia lasu nie masz prawa go ciąć takie są przepisy względem olchy możesz tylko wiatrołomy usunąć albo jeśli masz pole obok tylko te które ci rosną na pole nic więcej tak jest z tym przepisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_chris_, zanim dyskusja spłynie na poziomy onetowej, zauważ prosze, że chodzi o części z "aut wycofanych z eksploatacji", a więc takich, które z różnych powodów straciły prawo do rejestracji. Jeśli sprzedawaca kupił niewyrejestrowane auto po dzwonie, to nic mu nie można zarzucić jeśli je rozsprzeda, a pozostałości wraku odda na złom i pokryje koszty recyklingu (a to 2 może nastąpić w dowolnym momencie).

 

To samo dotyczy sprzedawania części swojego, jeżdżącego samochodu. Nikt Wam nie zabroni ani kary nie wlepi. Spokojnie panowie, czytać! To nie onet!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zapodałem ten temat tutaj - bo na onecie komenty orają psychę :D Swoją drogą o tym dopłaceniu do recyclingu, to jest tak że stacja przyjmująca od Ciebie samochód do zezłomowania żąda od Ciebie kary do 10zł za każdy brakujący kilogram samochodu :D U mnie w mieścinie oczywiście cena jest 10zł. Wiem bo jak mi rozwalił typ MK2, to dostałem szkodę cąłkowitą, jakies 1.5 tys mniej niż wartość auta była i chciałem posprzedawać na części, a budę potem oddać na złom. Niestety jak policzyłem koszty, to dobranoc :D Byłbym duuużo w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym... "Panie, ja to auto remontuję, za tydzień będzie poskładane"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to są totalne głupoty wg mnie - a WP drukując ten sam artykuł dodała jeszcze piękne zdanie które cytuję poniżej

 

Obrót zużytymi częściami, dodatkowo nakręcają autoryzowane serwisy samochodowe, które po wymianie części, oddają właścicielom te stare, a nie powinny tego robić.

 

Z....ste - to moje auto a właściwie części w nim nie są moje ? a jeśli już je wymieniam i dostaję zwrot zużytych to to okazuje się że serwis jest kryminogenny a ja nieświadomym pośrednikiem

 

tu jest akurat odwrotnie - jeśli ktoś mi w serwisie (nawet najbardziej autoryzowanym) nie odda mojej starej wymienionej części to znaczy że mnie okradł

 

---------- Post added at 04:45 ---------- Previous post was at 04:23 ----------

 

stacja przyjmująca od Ciebie samochód do zezłomowania żąda od Ciebie kary do 10zł za każdy brakujący kilogram samochodu

 

przed zimą oddawałem A90 na szrot - bez felg świateł i praktycznie bez tego co pod maską z przodu można odszukać

przyjechał gość załadował - odpalił 100$ bo jednak trochę w tym aucie brakuje (tak płaci 150) i bez problemu - samochód wyrejestrowany i zgłoszony kto zabrał - po temacie

Edytowane przez chmiel62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie...

 

Czy jeśli blacha mi się rozpadnie, a reszta jest OK, w B2 to jak sobie kupię kolejne B2 - to nie mogę sobie części przekładać ze starego?

 

Nie mogę auta wyrejestrować tylko z tego względu, że nie jeżdżę nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę auta wyrejestrować tylko z tego względu, że nie jeżdżę nim?
A no nie możesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie...

 

Czy jeśli blacha mi się rozpadnie, a reszta jest OK, w B2 to jak sobie kupię kolejne B2 - to nie mogę sobie części przekładać ze starego?

 

Nie mogę auta wyrejestrować tylko z tego względu, że nie jeżdżę nim?

przez zmianę przepisów auto można wyrejestrować jak masz umowę kupna/sprzedaży lub kwit ze stacji utylizacji aut lub od ubezpieczyciela stwierdzoną szkodę całkowitą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie czesci moge podbierac jak jest zarejestrowany.

ale jak oddam bez drzwi i polowy silnika na szrot to moge miec problem, bo brakuje iles kilo pojazdu?

eh.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinni policzyć po 10 zł za każdy brakujący kilogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie szyny kolejowe do podłużnic przyspawać, betonu w profile zamknięte i waga będzie się zgadzać, a może nawet więcej dostaną, to jeszcze niech nam dopłacą:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności