Skocz do zawartości
gierone

rozmiar opon dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem przeprosić za nowy temat z rozmiarami opon zaraz po otrzymaniu wyczerpujacej odpowiedzi, usunę go aby nie zaśmiecać forum.

 

Czy mogę wrzucić do passka b4 combi na przednią oś oponki letnie w rozmiarze 185x65xr14 majac na tylniej osi 195x60xr14, do tej pory jeździłem na 195x60xr14 na wszystkich kołach. Są jakieś przeciwskazania, jak auto moze sie zachowywać??

VW zaleca do naszych passków 185x65xr14 a 195x60xr14 jest rozmiarem zamiennym.

 

Za wszelkie odpowiedzi, sugestie i pomoc z góry thx

 

PozdraVWiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie chciałem przeprosić za nowy temat z rozmiarami opon zaraz po otrzymaniu wyczerpujacej odpowiedzi, usunę go aby nie zaśmiecać forum.

 

Czy mogę wrzucić do passka b4 combi na przednią oś oponki letnie w rozmiarze 185x65xr14 majac na tylniej osi 195x60xr14, do tej pory jeździłem na 195x60xr14 na wszystkich kołach. Są jakieś przeciwskazania, jak auto moze sie zachowywać??

VW zaleca do naszych passków 185x65xr14 a 195x60xr14 jest rozmiarem zamiennym.

 

Za wszelkie odpowiedzi, sugestie i pomoc z góry thx

 

PozdraVWiam

Krzysiek

po 1 jest do tego wątek

po drugie raczej nic wielkiego nic nie powinno się dziać z autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW zaleca do naszych passków 185x65xr14 a 195x60xr14 jest rozmiarem zamiennym.

 

Powiedzmy że jest. 195 będą niedużo niższe/mniejsze...

Ważne by koła miały tą samą średnicę na danej osi. niedopuszczalne jest stosowanie różnych średnic na przedniej osi z powodu mechanizmu różnicowego (może ulec uszkodzeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. Możesz zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ważne by koła miały tą samą średnicę na danej osi. niedopuszczalne jest stosowanie różnych średnic na przedniej osi z powodu mechanizmu różnicowego (może ulec uszkodzeniu).

 

Czy mogę wrzucić do passka b4 combi na przednią oś oponki letnie w rozmiarze 185x65xr14 majac na tylniej osi 195x60xr14

 

Czytamy kolego Alex360 ze zrozumieniem :dobrze

 

Co do zasadniczego pytania to zakladaj i jezdzij , ja tak mam na letnich i 3 sezony bez problemu. Jakbys jezdzil jakos wybitnie sportowo to mialo by wplyw .. a do codziennej jazdy no problemo ( no chyba ze masz syncro ?).

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba ze masz syncro ?
Przy TDI 1Z raczej syncro nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne przy ABS aby średnica koł tylnej osi nie różniła sie od przedniej o więcej niz ok 5%,bo powyzej kontrolka ABS bedzie swiecic

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest ok. 1% więc nie ma opcji, żeby było coś nie tak jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy że jest. 195 będą niedużo niższe/mniejsze...
185/65/14 mają średnicę 596 mm a 195/60/14 590 mm więc czy te 6 mm na średnicy to tak dużo? To tak jakbyś jedne opony miał nowe a na drugich bieżnik podjechany o 3 mm ;) Wg mnie żadna różnica:fajny I tak jak napisał kolega powyżej
Nic się nie stanie. Możesz zakładać.
PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kalkulator opon: http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

 

W moim aucie w briefie miałem 205/50/15 (5x100). Ponieważ czasami jeżdżę po wysokich krawężnikach aktualnie mam:

- przód: 185/65/15,

- tył: 205/60/15.

Sprawdzałem kilkakrotnie rozbieżność prędkości i licznika kilometrów z GPS. Efekt:

- prędkość: wskazania idealne (na ogół w standardzie wskazania są zawyżane),

- kilometry: wskazania licznika + ~3,0%.

Edytowane przez onore
uszczegółowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ja śmigam na 205/50/16 i ma takie same wskazania licznika jak GPS pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wazne przy ABS aby średnica koł tylnej osi nie różniła sie od przedniej o więcej niz ok 5%,bo powyzej kontrolka ABS bedzie swiecic
ja miałem w sezonie letnim na przodzie 195/50 15 a na tyle 195/60 15 i nic mi się nie świeciło i ABS normalnie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turbo1mb

Spokojnie możesz wrzucić takie oponki gdyż producent zaleca właśnie taki rozmiar opon a to że z tyłu masz szersze to niema nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności