Skocz do zawartości
Polski

Playstation czy Xbox ?

Rekomendowane odpowiedzi

ja Forzę mam rozpykaną, w GT5 pograłem nieco i ani graficznie ani modelem jazdy w niczym GT5 nie jest lepsze - a fizyka o której wspomniał Patrick to żart ze strony Sony. Forza jest symulatorem w którym znaczenie ma rozgrzanie opon, a każde auto różni się diametralnie nawet porównując ten sam model ale z innym napędem czy chociażby silnikiem. A pisanie, że Ac Cobra i Golf ma ten sam model jazdy to brednia na maxa. Zdecydowanie większą arcadówką jest GT5 niż Forza, proponuję poszukać niezależnych wątków na dedykowanych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha carvendes, rozbawiles mnie. zwykle nie oceniam nikogo na podstawie jednego zdania, ale w Twoim przypadku jestem niemal pewien ze jesli chodzi o wyscigi na iksie czy ps3 to jestes niedzielnym rajdowcem z moherowa mycka na glowie;)

po pierwsze gt jest duuuuuzo trudnijesze niz forza - mistrz gt rozpracuje forze w 2 tygodnie - mistrz forzy nie rozpracuje gt w 2 miesiace. nie wiem czy jezdziles na trybie symulacyjnym bez wspomagaczy ale pewnie tak skoro gt jest dla Ciebie mniej realistyczna od forzy. owszem pomijam fakt "band" - kazda gra ma jakis feler, ale jesli nie widzisz roznicy w modelu jazdy to albo nie jezdziles nigdy normalnym samochodem ablo po prostu podpasowala Ci forza swoja przystepnoscia (czyt. model jazdy malo stresujacy i malo wymggajacy).

moglbys podac jakies swoje osiagniecia (czasy) w gt5?

aha, w gt5 tez sa opony jest paliwo. nie ma jednak tego, co pokolenie mp3 kocha najbardziej czyli swap silnika czy tuning optyczny.

i tak - poczytaj niezalezne fora, posluchaj prawdziwych kierowcow, ktorzy grali w te gry poczytaj komenty na YT.

i nie twierdze ze forza to gniot ale jest po prostu gorszym symulatorem - wiec jesli ktos chce symulator to bez dwoch zdan powinnien siegnac po gt.

 

patrick - masz calkowia racje. kwestia gustu i przyzwyczajenie tez wplywaja na wybor konsoli. co do move i kinekt - owszem, to dwie rozne rzeczy ktore wlasciwie maja rozne zastzosowania - kinekt jest fajny =hoc nigdy nie gralem ale move bedzie mialo zastosowanie w wielu rodzajach gier - np w shooterach, gdzie kinekt sobie raczej nie poradzi - chyba ze ma sie 30 metrow kw miejsca do ruszania sie.

tu nie wchodze w dyskusje co jest lepsze bo to dwa rozne urzadzenia , trzeba tylko zdecydowac co nam bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba tylko zdecydowac co nam bardziej odpowiada.

 

Otóż to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski ten topik chyba nie pomoże Ci podjąć decyzji...

Każdy broni swego, mało kto pisze na temat ;]

gry piszą programiści Informatyk to uczy dzieci w szkole boldowania tekstu w wordzie.
na tego pana tylko się mówi informatyk... powiedz mi jaki kierunek trzema skończyć żeby zostać programistą, a może "magistrem programistyki"??

 

 

Tomek wszystko zależy od tego na czym Ci zależy ;-) osobiście nie mam żadnej konsoli wiec moja wypowiedź powinna być obiektywna :P to że nie mam żadnej nie znaczy że ich nie używam :D w pracy mam dostęp do wszystkich konsoli i prawie wszystkich gier ;]

tak wiec trochę się pograło...

1. wygląd zewnętrzny:

+ dla PS3 (Xbox matowy jest wykonany z chamskiego plastiku a błyszczący świeci się jak psu... i po przetarciu mikrofibrą powstają na nim mikrorysy)

2. cena zarówno konsoli jak i akcesoriów

+ dla Xbox'a

3. szata graficzna

+ dla PS3(całe menu jest dużo ładniejsze)

4. gry

+ dla Xbox'a (więcej gier, zwolennicy ostrego giercowania w 90% wybierają iksa)

5. grafika w grach

+ dla PS3 (dużo zależy od gry ale soniak w tej kategorii może więcej/ładniej)

6. granie po necie

- dla Xbox'a (jest to płatne... ale co za tym idzie:

+ dla Xbox'a (bardzo dobre serwy, brak lagów, brak zawieszek itd. mają z tego sporą kasę więc dbają coby klient im nie uciekł)

7. multimedia

+ dla PS3 (bardzo dobrej jakości odtwarzacz BD, soft który nie jest robiony pod konsolę a pod centrum multimedialne, akcesoria do konsoli w ogóle nie przydatne w gierkach za to nie zastąpione przy słuchaniu muzy, przegadaniu zdjęć, czy właśnie oglądaniu filmów)

8. detektory ruchu(coś bez czego w dzisiejszych czasach konsola staje się przeżytkiem)

+ dla Xbox'a (kinekt wykrywa całe nasze ciało, a nie tylko dłonie jak move, możemy grac nogami, głową czy tułowiem)

+ dla PS3 (nie ma takich opóźnień jak kinekt, konsola wykrywa nasze ruchy dłońmi takie jak kręcenie nadgarstkiem. Kinekt widzi tylko ruchy przód, tył, góra, dół, prawa, lewa, gdy przekręcę nadgarstkiem nawet nie zareaguje)

+ dla Xbox'a (nie musimy nic trzymać w rękach, sam kinekt jest kompletem na dwie osoby, w soniaku trzeba kupić sporo tych pizdryków żeby 2 osoby mogły grać we wszystko: 4 różczki, dwa kontrolery, kamerę razem około 1000-1100 ;] w xbox'ie 600 za kinekta i koniec wydatków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tego pana tylko się mówi informatyk... powiedz mi jaki kierunek trzema skończyć żeby zostać programistą, a może "magistrem programistyki"??

 

Inżynierska informatyka ze specjalnością programowanie :)

 

Kolega gajdus w miarę obiektywnie i dokładnie streścił wszystkie powyższe posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem PS3 w grudniu + GT5, pełen zestaw Move + gry sports champions oraz fight, Buzza i parę innych gierek. O ile z gier już wyrosłem parę dobrych lat temu, to z chęcią odpalam GT5 i pykam rundę na nordschleife, bo wszystko już przeszedłem poza wyścigami 24h :D Zestaw Move jest super, widziałem jakie są gry na kinecta i co wystarczy robić aby "grać" to utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze wybrałem kupując PS3. Gierki ruchowe są super i moja narzeczona je uwielbia, a Buzz ze znajomymi. Gry na XBoxa jakieś takie "dziecinne" są, a prawdziwy facet to musi zdobyć puchar mistrzów w pojedynku gladiatorów na PS3 sports chamions :) Ja jestem mega zadowolony z nabytku, mimo, iż często z niego nie korzystam, to gdy już z niego korzystam to jestem zadowolony na maxa. Aha i oczywiście jako fan wyścigów i wychowany na grach wyścigowych, GT5 "bez wspomagaczy" na padzie da radę przejść, tylko trzeba mieć gaz i hamulec jako analogi w padzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już raczej zdecydowałem :)

Myslałem że może kupie Xboka i odtwarzacz Blu ray ale to mi sie nie kalkuluje z wydatkami :) i wole jednak PS3 gdzie będę mógł oglądać filmy w HD ( na tym mi zależy najbardziej) i zagrać raz na jakiś czas

Do dzisiaj grywałem na kompie ale musiałbym dołożyć troche kasy żeby pograć w nowsze gry

I jeszcze to że w domu mam prawie wszystko SONY oprócz wzmacniacza Technicsa któy robi jako dziwięk do kina domowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i najbardziej mnie rozśmieszyły posty cervandesa, chyba kpisz po całej lini z tym że gt5 jest gorsze od forzy, kolega ostatnio kupił xboxa i trochę pograłem, forza to dla mnie jakiś niewypał, dało rade przejechać trasę bez hamulca, dużo gorsza realistyka jak ta w gt, o grafice nie wspominam, pady dla mnie gorsze, zbyt ciężkie i te jeszcze śmieszne w nich baterie :D ogólnie polski polecił bym ci bardziej ps bardziej zaawansowany tech, i nie mówię tego bo mam ps, także nie zawiedziesz się jak kupisz ps, np dla forzy nie kupił bym xboxa ale dla gt5 już ps bym kupił ;)

Edytowane przez Jaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i te jeszcze śmieszne w nich baterie

Możesz włożyć dedykowany akumulator zamiast wkładki na AA-tylko po co się uzależniać od fabrycznych aku? Ja używam markowych akumulatorów AA które i tak leżały i nie mam problemu z kupowaniem oryginalnych aku, czy też rozładowanym padem, bo aku się rozładował, a nie mam drugiego.

Także jak zwykle-kto co lubi ;)

Ja kupując xboxa najbardziej obawiałem się tego, że to produkt Microsoftu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie

Czy na PS3 można grać w gry z wersji ps2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kompatybilnosc wsteczna maja tylko niektore wersje

Wersje z dyskiem 80 gb

pady dla mnie gorsze, zbyt ciężkie i te jeszcze

Akurat pad xboxa bije na głowę kontroler ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacenty - oj, chyba nie tyko wersje 80gb. A co ze slimami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie 80tka tylko pierwsza 60tka!

tylko wersja 60 gb potrafi starsze gry grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wyglada sprawa przeróbek Co o tym myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak wyglada sprawa przeróbek Co o tym myślicie ??
nic z tego ;) i nie myśl o żadnych jalibrejkach, jeśli nie chcesz wydawać tyle na gry to kup xa tylko podobno grając tam na piratach to cie banują i przez neta nie pograsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnie wydanie xboxa, czyli slim póki co jest nie przerabialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale, że co, na piratach chcecie "budować" nową Polskę? Ja na piratach grałem na pc jak miałem 13-16 lat. A tak poza tym, to jak chcesz piraty to nie kupuj xboxa bo marecek doniesie Gatesowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet przez głowę by nie przeszło, wolę używki kupować, a jak mi zależy na jakimś tytule to kupuje nową i tylę-nie zbiednieje raz na jakiś czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z piratow juz dawno wyroslem.

Jesli jestes hardkorowym graczem (czyt. masz 20 godzin dziennie, na granie) to moze mozna byloby przerabiac konsole (choc nie zachecam i nie propaguje), ale jesli grywasz w 4-5 gier, i zazwyczaj w wekend, to daj spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności