Skocz do zawartości
Polski

Playstation czy Xbox ?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy Jestem na kupnie PSP3 lub Xboka i tu mam dylemat

Play ma tez możliwość ogladania filmów Blu ray a Xbok podobno lepsża grafike

Nie jestem super graczem ale raz na jakis czas lubie zagrać a ileż można chodzić do kupla :D

Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym posiadaczem PS3 więc napisze moje zdanie :) Może coś Ci pomoże

 

In plus:

- BluRay

- HDMI co daje rozdzielczość 1080p :)

- lepsza grafika w grach

- darmowe giercowanie online

- Gran Tourismo 5 :D

 

In minus:

- drogie akcesoria

- drogie gry, w sumie nowe gry bo kolekcje z klasyki są za fajne pieniądze np 50 - 60 zł ale nowości to jakieś 150,00 - 200,00 PLN

 

Ja wybrałem PS3 i nie żałuje. Koniecznie pobaw się PS Move bo zabawa jest przednia :) Aha i też nie jestem graczem. U mnie gra to jakieś 2 - 3 h w weekendy bo w tygodniu nie ma czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS3 granie online za darmo. W xbox słyszałem, ze trzeba płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- HDMI co daje rozdzielczość 1080p

- lepsza grafika w grach

- darmowe giercowanie online

- Gran Tourismo 5

 

generalnie bzdura bo 1080p ma i xbox ale zdecydowana większość gier wychodzi w 720p, poza tym prawie każda jest wydana w jeszcze mniejszej rozdzielczości tylko upscalowana do 720p.

 

giercowanie online owszem w iksie kosztuje, całe 11pln miesięcznie wychodzi kupując zdrapkę na 14 miesięcy. Ale za to serwery PS to kpina w porównaniu do tych z iksa, żadnych lagów, szybkie mecze, wygodna obsługa i żadnych awarii

 

lepsza grafika w grach? w jakich? kpisz sobie? To, że PS3 jest koszmarem jeśli chodzi o pisanie na nią gier wiadomo od dawna. Nic jej nie daje przewaga sprzętowa bo producenci muszą poświęcić 5 razy więcej czasu na optymalizację gry pod PS3 względem PC czy XBoxa przez co rezygnują z wielu fajerwerków żeby sobie ułatwić pracę. Killerem na obecnej generacji konsolach ma być Crysis 2. Nie od dziś wiadomo, że wersja na XBoxa będzie wyglądała o wiele lepiej, gracze PS3 muszą się zderzyć z rzeczywistością, że taki gigant jak Crytek nie ma zamiaru odkładać premiery o 2 lata żeby graficznie Crysis 2 dorównał wersji na iksa.

 

W kwestii Gran Tourismo 5 to byliście wodzeni za nos przez 4 lata i GT5 miało kilkadziesiąt razy przekładaną datę premiery przez te 4 lata. Za to Forza 3 ukazała się ponad dwa lata temu i w dniu kiedy wy dostaliście pierwsze egzemplarze my dawno skończyliśmy w Forzę grać.

 

 

Pad o wiele wygodniejszy jest w XBoxie, opinia posiadaczy obu konsol.

 

Gry generalnie na xboxa są o 20-30pln tańsze.

 

 

Sugerowałbym się tytułami - na obie konsole wychodzą exclusivy - gry wydane tylko na dany sprzęt. Ja jestem fanem Halo - którego na PS3 się nigdy nie pojawi - więc wybór dla mnie jest prosty. Przejrzyj kolego tytuły i kup to co oferuje fajniejsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to opisałeś Ale mniej agresji :D

Do mnie przemawia Play bo ma możliwość oglądania filmów Blu ray A przy xboku musiałbym kupic oddzielny odtwarzacz (koszt +-700 zeta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz tylko do grania? bierz xboxa

chcesz server multimedialny i grac to musisz wiecej wydac na ps3.

 

jedynie na 1. wersji ps3 (60GB) jest mozliwe granie gier z ps2 i ps1 oraz czytnik do kart + 4 wejscia usb

 

ja posiadam od lat ps3 (80GB) i nie zamienilbym nigdy na xbox360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie bzdura

 

Ładnie to opisałeś Ale mniej agresji

 

Tak jak pisałem nie jestem ani wielkim graczem ani ortodoksyjnym fanem żadnej z "nacji" i nie o to chodzi w tym wątku chyba żeby udowadniać wyższość świąt jednych nad drugimi ;)

 

Do mnie przemawia Play bo ma możliwość oglądania filmów Blu ray A przy xboku musiałbym kupic oddzielny odtwarzacz (koszt +-700 zeta)

 

Dokładnie, podpisuje się pod tym :)

Edytowane przez zecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tylko zagrać np w F1 2010 jakąś strzelanke i oglądnąc fil w HD i jak mam dać za odtwarzacz Blu ray 700 zeta to wolę dołożyc 500-600 zeta i kupic "Pleja"

Ale jeżeli jest faktycznie duża różnica w grafice to juz sam nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych roznic w grafice- a jak sa to minimalne, zelezace od gry i jej programowania. röznice w grafikach gier widac: PC vs konsola !

 

 

obie konsole maja 1080p

 

aha jeszcze cos...potrafi xbox360 tez 3d? bo ps3 potrafi (filmy /gry)

pilot do ps3 jest o wiele lepszy (bluetooth)

bezproblemowe podlaczenie twardego dysku

itd...

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś :hmm

[ame=

]
[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem grafikę np w COD MW2 i osobiście uważam że jest lepsza na PS3. Jest to moje wrażenie i subiektywne odczucie ale oba systemy widziałem na tym samym telewizorze więc może coś w tym jest.

 

Jakość filmu nagranego na BD przy dobrym kinie domowym to jest konkretny temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

aha jeszcze cos...potrafi xbox360 tez 3d? bo ps3 potrafi (filmy /gry)

Jak to 3D ?? :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy hit to 3d - jak masz odpowiedni telewizor

jesli sie nie myle to w przedostatnim updacie dostala pska nowy firmware i potrafi grac tez filmy w 3d

gry w 3d potrafi juz od wiosny w zeszlym roku

 

i nie tylko filmy z bluray - mozna tez z twardziela odpalic 1080p + ac3 ;)

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X box za malo wspierana na polskim runku. ja uzywam pd 3 ale moj chrzesniak x-boxa. Gry nowosci kosztukja podomnie, ale mimo wszystko chuba dgrozej na x box. X box kinekt fajna sprawa troche inna niz ps move. mimo wszystko ps 3 z zestawem move bardziej do mnie przepowiada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam move i jestem bardzo zadowolony a ceny gier to mniej wiecej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki dylemat w październiku. Graczem nie jestem, czasem w coś tam zagram i jak do tej pory ps2 więcej się kurzyła niż była używana, ale żona koniecznie chciała wii ze względu na sterowanie. A mnie tam to całe wii nie bawi i wiedziałem, że jak je kupie to sobie wogóle nie pogram. Więc ratunkiem było kupno PS3 z Move, albo Xboxa z Kinectem. I jako, że miałem PS1 i PS2 to pewnie kupiłbym i PS3, ale inność kinecta przeważyła szalę i faktycznie fajna zabawa i jesteśmy zadowoleni. Jak najbardziej polecam. Ale myślę, że cokolwiek wybierzesz to i tak będziesz zadowolony-po prostu przeanalizuj co Ci bardziej będzie odpowiadało. Ja chciałem Kinecta, a na BR mi nie zależy, więc wybór był prosty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
To, że PS3 jest koszmarem jeśli chodzi o pisanie na nią gier wiadomo od dawna.

 

Dla słabych informatyków pewnie jest to wogóle nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla słabych informatyków pewnie jest to wogóle nie możliwe.

 

gry piszą programiści :) Informatyk to uczy dzieci w szkole boldowania tekstu w wordzie. A PS3 będąca mocniejszą sprzętowo jest przekombinowana, dlatego o wiele trudniej niapisać na nią grę bądź przeportować (przenieść na platformę PS3 z PC bądź xboxa) już napisaną.

 

Zdementowałem głupoty odnośnie lepszości grafiki, 1080p, gry po sieci. Dodałem kilka słów od siebie odnośnie wyboru na podstawie ulubionych gier - i to obiektywnie. Bo tak naprawdę ani jedna ani druga platforma nie jest ani trochę lepsza. Gdyby któraś wyraźniej wychodziła na prowadzenie to druga by upadła a tak nie jest i obie sprzedają się świetnie. Od dzieciaka miałem PS a jednak w ostatniej generacji postawiłem na xboxa bo serii Halo dla mnie nie równa się żadna gra.

 

No i jeszcze w kwestii grafiki: już dawno temu zrozumiałem, że do grafiki to się komputer składa i gra się nie w grę a w grafikę. Zawsze konsole były słabsze od PC jeżeli chodzi o grafikę ale tak naprawdę to guzik mnie to obchodzi. Bo grafikę widać na screenshotach a nie podczas płynnej rozgrywki w środku akcji. Głupi byłem pakując co roku 2-3 tysiące w rozwój komputera żeby zawsze grać na największych monitorach z natywną rozdzielczością. Teraz dla mnie liczy się miód, przyjemność z grania. A nie ma nic lepszego niż włączyć i grać. Żadnego pieprzenia się ze sterownikami, z antywirusem, żadnego wymieniania kart graficznych, żadnych patchy po 12GB, tylko siadam, włączam i rżnę.

 

Dlatego co autor nie wybierze - i tak będzie bardzo zadowolony bo dołączy do konsolowej braci :)

 

I żeby nie było że fanatyk jestem - narzeczona powiedziała, że Little Big Planet 2 się jej podoba, prawie kupiłem przez to PS3 :) Bo nie mam nic przeciwko niej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze glownym kryterium wyboru konsoli sa tytuly nan wychodzace. jesli jednak komus zalezy na dobrej scigalce to zdecydowanie ps3 i gt5 miazdza xboxa i forze 3 i zapewne 4. forza to zrecznosciowka w ktorej ac cobra jezdzi tak samo jak golf 4 a ukonczenie jej zajeloby steviemu wonderowi pare tygodni. to tak jaltowo w skrocie jesli chodzi o gt5 vs forza.

poza tym ps3 jest ladnijesze;) pad lepiej lezy w dloni jak dla mnie ale to moze przyzwyczajenie z poprzednich generacji konsoli. ps3 ma kompatybilnosc wsteczna - nie wiem jak xbox.

move ps3 vs kinect xbox - na chwile obecna kinekt ma wiecej tytullow i sa ciekawsze niz move ale sony przedstawilo przyszlosc move i jesli im wierzyc to bedzie mial znacznie wiecej zastosowan niz kinekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomo ze glownym kryterium wyboru konsoli sa tytuly nan wychodzace. jesli jednak komus zalezy na dobrej scigalce to zdecydowanie ps3 i gt5 miazdza xboxa i forze 3 i zapewne 4. forza to zrecznosciowka w ktorej ac cobra jezdzi tak samo jak golf 4 a ukonczenie jej zajeloby steviemu wonderowi pare tygodni. to tak jaltowo w skrocie jesli chodzi o gt5 vs forza.

poza tym ps3 jest ladnijesze;) pad lepiej lezy w dloni jak dla mnie ale to moze przyzwyczajenie z poprzednich generacji konsoli. ps3 ma kompatybilnosc wsteczna - nie wiem jak xbox.

move ps3 vs kinect xbox - na chwile obecna kinekt ma wiecej tytullow i sa ciekawsze niz move ale sony przedstawilo przyszlosc move i jesli im wierzyc to bedzie mial znacznie wiecej zastosowan niz kinekt.

 

Tylko, że Move to nic innego jak sterowanie w wii, a kineckt to zupełnie coś innego. Jak zagrasz w Kinecta to zrozumiesz.

Czy ps3 ładniejsze? Pewnie kwestia gustu, ale ja mam ostatniego xboxa slim, który w czarnej błyszczącej obudowie wygląda bardzo dobrze i wcale nie powiem, że gorzej od ps3, a być może nawet lepiej? Kwestia gustu, albo sympatia do tego co się ma... Weź pod uwagę, że od czasu moim zdaniem brzydkiego białego xboxa trochę się zmieniło.

Kompatybilność wsteczna tez jest w xboxie.

Pad: miałem ps1, mam ps2 więc doskonale znałem pady Sony i bałem się przesiadki na pada z xboxa. Jednak w momencie gdy go wziąłem do ręki i zacząłem grać to już wiedziałem, że dla mnie pad xboxa jest lepszy i nie żałuje przesiadki. Więc jak widzisz to tez pewnie kwestia gustu, lub Twojego przyzwyczajenia.

We wszystkie wcześniejsze Grand Turismo lubiłem grać, w gt5 nie miałem okazji i na początku byłem trochę smutny z tego powodu, ale gdy zacząłem grać w Forze3 to smutek mi przeszedł-dla mnie ok. Jednak by upewnić się czy faktycznie jest czym się smucić zacząłem czytać porównanie, czy jakiś wątek na jakimś forum o forzy3 i gt5. I większość opinii, w które raczej uwierzę znając poprzednie gt i forze, była tego typu, że forza to bardzo realistyczny symulator, gdzie auta fizycznie zachowują się jak powinny, natomiast w gt5 prowadzenie aut nie ma nic wspólnego z prawdziwymi zachowaniami się aut. Przykładem niech będzie przejeżdżanie zakrętów po bandzie szybciej, aniżeli normalnie-co było w każdym gt. W Forzie tak nie zrobisz. Choć szczerze mówiąc to wydaje mi się, że jak będziesz miał ps3 to będziesz zadowolony grał w gt5. A jak będziesz miał xboxa to będziesz grał zadowolony w forze-proste.

Więc jak widzisz wcale tak pięknie nie jest z tą wyższością ps3 nad xboxem, bo większość opinii to kwestia gustu i tego co mam. Ty masz ps3 i starasz się udowodnić, że jest lepsze, ja mam xboxa i wiem, że na podstawie Twoich argumentów wcale lepsze nie jest. I nie twierdzę i nie będę twierdził że xbox jest lepszy od ps3-moim skromnym zdaniem, nie da się rozstrzygnąć ewidentnie, która konsola jest lepsza. Każda ma swoje plusy i minusy i kwestia dopasowania tego do własnych potrzeb.

Podkreślę jeszcze raz-jestem pewien, że cokolwiek nie wybierze autor tematu to i tak będzie zadowolony. Wystarczy tylko zebrać wszystkie plusy i minusy obu konsol, które dla nas są ważne i dokonać wyboru-proste.

A kierując się opiniami innych to zawsze bęzie: ps3 jest lepsze. Dlaczego? Bo ja mam. I analogicznie z Xboxem.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności