Skocz do zawartości
Meon

Reka w gipsie, a prowadzenie samochodu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prawa reke w gipsie. Sprawa wyglada tak, ze musialbym pilnie gdzies wieczorem jechac samochodem. Jest to tylko kilka KM prostej, mało uczeszczanej drogi-spokojnie powinienem dac rady. Zastanawiam sie tylko, co moze sie stac, jak zlapie mnie policja? Wysoki mandat, pkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie ręka, ale

 

Zatrzymała mnie kiedyś Policja do kontroli, a przez kilka dni jeździłem z opatrunkiem na lewym oku, więc widziałem tylko na prawe. Nic mi nie powiedzieli, nie zwrócili uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam prawa reke w gipsie. Sprawa wyglada tak, ze musialbym pilnie gdzies wieczorem jechac samochodem. Jest to tylko kilka KM prostej, mało uczeszczanej drogi-spokojnie powinienem dac rady. Zastanawiam sie tylko, co moze sie stac, jak zlapie mnie policja? Wysoki mandat, pkt?
jeśli nie będzie cie nosiło po szosie to nic ci nie powiedzą ewentualnie spytają się jak to się stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma przepisow ktore w 100% powiedza tak lub nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wiec zaryzykuje, bo wyjazd dosc wazny. Ktos kiedys mowil mi, ze za jazde z noga w gipsie biora prawko i pozniej oddaja, jesli dostarczy sie swistek jakis od lekarza... Tez ludzie bajki wymyslaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taryfikator mandatowy, nie przewiduje, żadnych sankcji za rękę w gipsie :) Jedyną osobą, która może zabronić Ci jazdy samochodem jest lekarz, który zajmuje się badaniami na potrzeby kierowców czy tam komunikacji lądowej. Dopiero mając pisemny zakaz od lekarza, w razie kolizji, czy wypadku będziesz odpowiadał za to przed sądem. Policjant nie lekarz, także guzik mu do temu czy masz gips na ręce, nodze czy przyrodzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem lewą rękę w gipsie, jeździłem normalnie.

 

 

Jedynie co, to stara kiera wygląda jakby pasek miał naśmigane z 300 tys. :bezzebow :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez jezdzilem 3 tyg z reka w gipsie ze zlamana koscia srodrecza, jak to fachowo zwia "zlamanie bokserskie" :D a bylo to tak - :party + :zdrowko + :dance3+ :jacek + :dance5 + :piwko = :alko + :smiglo = :sese + :klotnia + :krzeslem

 

 

 

a znam goscia co jezdzi na motorowerze bez reki... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręka w gipsie to nic, kiedyś miałem kolano w gipsie i jeździłem normalnie(prawie) samochodem i miałem tą przyjemność spotkać gumisie, byli bardzo zdziwieni i proponowali tylko przesiadkę do komunikacji miejskiej i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedys tez jezdzilem 3 tyg z reka w gipsie ze zlamana koscia srodrecza, jak to fachowo zwia "zlamanie bokserskie"

 

Ja tak jeździłem przez 6 tygodni.

Nawet w trasę...

A jak w liceum złamałem rękę na MZ to jeździłem nią z ręką w gipsie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz dłużej jeździć z ręką w gipsie kup sobie gałkę na kierownicę (taka jak w ciężarówach) Nie uświnisz kiery, a komfort kierowania super. Jak włączasz kierunki, panujesz nad wycieraczkami i nie stwarzasz zagrożenia nikt się nie ma prawa przyczepić. Myślisz, że mało to jednorękich kierowców w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z nogami w gipsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z nogami w gipsie?

 

Jeździć automatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał uosiu Zobacz post

A jak z nogami w gipsie?

Jeździć automatem

 

Albo pożyczyć furę ode mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z nogami w gipsie?
Miałem lewą nogę w gipsie i się dało ale był to wyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem lewą nogę w gipsie i się dało ale był to wyczyn

Nie żartuj sobie, Talar nie ma lewej nogi i daje rade lansować się Lanosem po mieście :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :) Tak wiec jednak sie nie zegnam na 2 tyg z pasiem, poniewaz wolniej, ale da sie jezdzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności