Skocz do zawartości
marko1

Jak sprawdzic K+Can Commander 1.4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Proszę o pomoc użytkowników tego kabla ,może ktoś go posiada zna ,używa i pomoże ?

 

 

Czy jest możliwość jakoś sprawdzić ten kabel chociaż w części bez samochodu?

To znaczy chodzi mi o to czy w programie 1.4 (china )-(bez samochodu) powinien się ten kabel jakoś przedstawić ?

 

Mam taki kabel i programem polski vag lub vvtool łączy mi się na przykład ze sterownikiem poduszki od WV (na stole) Czyli można by założyć że kabel jest dobry ale zwykły kkl-usb tez łączy się z tymi programami więc dalej na tej podstawie nie mogę stwierdzić że ten kabel to commander a nie zwykły kkl (zaglądanie do środka fejsu nie wchodzi w grę ) ponieważ programem K+Can Commander 1.4(china) nie chce się z tym sterownikiem połączyć wypisuje w okienku not conectet

Sterowniki zainstalowane poprawnie,kabel jako com2 w menadżerze.

 

Program 1.4(china) jeśli jest ok.(bo są również złe ver. które zaraz po uruchomieniu nie wyświetlają tabelki z wyborem com) to po uruchomieniu wyskakuje okienko do zaakceptowania , gdzie powinien być wykryty nr. com na którym jest zainstalowany kabel (nr wirtualnego com w menadżerze urządzeń ).

W moim przypadku jest to com2 i oczywiście zatwierdzam go ok.

 

Po odpaleniu terminala na tym kablu, wybraniu com2 connect, wpisując w terminal znaki, kabel zwraca echo ,czyli można by uznać ze kabel po lini K-K funkcjonuje .Nie wiem czy w przypadku Commandera tak ma być , bo nie wiem co jest w środku . Tak na pewno można sprawdzić linie k W zwykłym kkl-u ale w Commanderze .. nie wiem.

 

Podłączyłem na stole również wspomaganie kierownicy fabii po can

żaden program jej nie widzi na tym kablu . W programie 1.4 china wybrałem komunikację can ,z okna "target" wybrałem 9 linkhilfe i "open channel" -niestety komunikat "target unit not responding!" -czy commander powinien w tym przypadku wykryć sterownik wspomagania?- bo np. vcds go wykrywa.

 

Co jest w srodku tego kabla picxxx? czy coś innego ?

Jak można przekonać się najlepiej czy kabel jest sprawny czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwość jakoś sprawdzić ten kabel chociaż w części bez samochodu?

W domowych warynkach praktycznie się nie da. Jedynie możesz sprawdzić w menedżerze urządzeń, czy jest wirtualny port COM.

To znaczy chodzi mi o to czy w programie 1.4 (china )-(bez samochodu) powinien się ten kabel jakoś przedstawić ?

W Commanderze nie, ale jak pisałem wcześnie w systemie Windows tak.

Mam taki kabel i programem polski vag lub vvtool łączy mi się na przykład ze sterownikiem poduszki od WV (na stole) Czyli można by założyć że kabel jest dobry ale zwykły kkl-usb tez łączy się z tymi programami więc dalej na tej podstawie nie mogę stwierdzić że ten kabel to commander a nie zwykły kkl (zaglądanie do środka fejsu nie wchodzi w grę ) ponieważ programem K+Can Commander 1.4(china) nie chce się z tym sterownikiem połączyć wypisuje w okienku not conectet

Sterowniki zainstalowane poprawnie,kabel jako com2 w menadżerze.

Moim zdaniem widząc Twój opis wnioskuję, że problem leży po stronie softu, jest to po prostu niewłaściwa wersja. Należy korzystać ze sprawdzonych softów, wtedy kłopotu nie ma, przy założeniu, że kabel jest sprawny.

Program 1.4(china) jeśli jest ok.(bo są również złe ver. które zaraz po uruchomieniu nie wyświetlają tabelki z wyborem com) to po uruchomieniu wyskakuje okienko do zaakceptowania , gdzie powinien być wykryty nr. com na którym jest zainstalowany kabel (nr wirtualnego com w menadżerze urządzeń ).

W moim przypadku jest to com2 i oczywiście zatwierdzam go ok.

Teoretycznie jest ok.

Po odpaleniu terminala na tym kablu, wybraniu com2 connect, wpisując w terminal znaki, kabel zwraca echo ,czyli można by uznać ze kabel po lini K-K funkcjonuje .Nie wiem czy w przypadku Commandera tak ma być , bo nie wiem co jest w środku . Tak na pewno można sprawdzić linie k W zwykłym kkl-u ale w Commanderze .. nie wiem.

Ale po co tak się męczysz? Nie prościej będzie skorzystać z auta?

Podłączyłem na stole również wspomaganie kierownicy fabii po can

żaden program jej nie widzi na tym kablu . W programie 1.4 china wybrałem komunikację can ,z okna "target" wybrałem 9 linkhilfe i "open channel" -niestety komunikat "target unit not responding!" -czy commander powinien w tym przypadku wykryć sterownik wspomagania?- bo np. vcds go wykrywa.

Niekoniecznie, ogólnie wiadomo, że Commandry są bardzo kapryśne i to, że VCDS "gada", to Commander wcale nie musi. Czasami są problemy z komunikacją po CAN, pomimo, że Commander teoretycznie wspiera ten rodzaj transmisji.

Co jest w srodku tego kabla picxxx? czy coś innego ?

Tak, siedzi PIC... ;)

Jak można przekonać się najlepiej czy kabel jest sprawny czy nie?

Wpiąć się do auta i połączyć się z licznikiem lub EDC15 i zaczytać eprom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za rzeczową i konkretną odpowiedz.Na razie nie mam jakiejs fury żeby go konkretnie przetestować. Jak znajdę fure i czas napisze co z tego wyszło .

 

Nawiasem to - jak przeglądam to forum, choć jestem tu nowy, widzę że jest prawie tylko sipowitz konkretnie odpowiadający i reszta pytających :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! nie ma sensu zakładać nowego tematu o tym kablu więc zapytam tuta. Otóz chciałbym zapytać, skoro podłączasz na stole sterowniki to czy możesz podpowiedzieć na których pinach są +, -, linia K i Can?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! nie ma sensu zakładać nowego tematu o tym kablu więc zapytam tuta. Otóz chciałbym zapytać, skoro podłączasz na stole sterowniki to czy możesz podpowiedzieć na których pinach są +, -, linia K i Can?

 

pinouty rożnych sterowników

VAG-EDC15_xxx-Stecker.jpg

VAG-EDC16_C4_CP_U1.jpg

VAG-EDC16-U31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak kolega wyżej napisał .Trzeba szukać wyprowadzeń stosownych do każdego sterownika konkretnego urządzenia a czasem nie jest to takie proste niestety.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności