Skocz do zawartości
Gość olo6

Wymiana żarówek postojowych 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olo6

otworzyć maskę. Zdjąć gumowe kaptury z tyłu lamp. Wymacać gdzie są umocowane postojówki (dwa kabelki).Należy, aby wykonć to poprawnie ustalić oś (kierunek) położenia żaróweczki. Pociągnać za kabelki bez obaw ale z umiarem. Wymienić żaróweczki. Wetknąć z powrotem.

Żeby nie było... Ta wymiana nie jest prosta i dosyć kosztowna w serwisie ze względu na jakieś specjalne szczypce które oni stosują. Ale do no worry! Moja metoda powstała po kilku GODZINACH prób uporania się z problemem. Jest pewna.

Pozdr - Olo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie było... Ta wymiana nie jest prosta i dosyć kosztowna w serwisie ze względu na jakieś specjalne szczypce które oni stosują. Ale do no worry! Moja metoda powstała po kilku GODZINACH prób uporania się z problemem. Jest pewna.

 

Potwierdzam!!!

Sam spędziłem jakieś1,5h próbując (przy pomocy m.in. ręki żony ;), moja za duża) przekręcić żarówkę (bo myślałem, że trzyma się na jakimś zatrzasku, i trzeba ją o 90st przekręcić). Ale w "Sam naprawiam..." nie pisali, że trzeba coś obracać (jak już nie wiesz co robić przeczytaj instrukcję :wpale:). Dopiero brutalna siła "za kabelek" pomogła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzy sposób odszukaj przewody idące do żarównki postojowej

i wyciągnij za przewody - delikatnie ale z wyczuciem (wychodzi cała żaróweczka z plastikiem. Robiłem to z 50 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

Cieszę się że potwierdzacie.

Takie krótkie opisy nie powinny być ciągnięte w postaci wątków bo kto to ma czas wszystko czytać.

W dziale porady po zweryfikowaniu przez opiekunów forum - tam chyba jest ich miejsce.

Nawet najmniejszych konkretnych drobiazgów.

Pozdrawiam Olo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknąć temat :!: bo się rozwlekamy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież było o tym ,plisssss ,czytajcie trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A mi w warsztacie policzyli 1,70 za żarówkę i 5 za wymianę sam się zdziwiłem, ale inna sprawa że robiłem od razu poważniejsze naprawy(w sumie zostawiłem u nich 2500).

 

Sam kiedyś się mordowałem godzinę i powiedziałem no more tears.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności