Skocz do zawartości
gumbas

Podczas jazdy słychac dzwonienie????

Rekomendowane odpowiedzi

Danio ja Was pogodzę :-D -dzwonić może jarzmo lub same klocki.Wystarczy ściągnąć koło i łapami popróbować...Prowadnica jarzma może być poprostu wytarta,razem z uszkodzonymi gumami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kołpaki może dzwonią.

 

Chyba jak by były metalowe :hyhy

 

Ewentualnie mogą stukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danio ja Was pogodzę -dzwonić może jarzmo lub same klocki.Wystarczy ściągnąć koło i łapami popróbować...Prowadnica jarzma może być poprostu wytarta,razem z uszkodzonymi gumami.

 

 

a tu rozwiazanie problemu z zaciskami

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1169647#post1169647

Edytowane przez stade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem,Jarzmo układu Hamulcowego ze śrubą mocującą z tyłu wymienione i po problemie zero dzwonienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm ponownie

 

żaden z pomysłów nie pomaga,wymienione klocki,sprężynki,tarcze itp. wszystko sprawdzone i nadal dzwięk wydobywa sie z tylnich kół !!!

Najbardziej słychać ten dzwię jak przejezdżam prze most,koło barkierek na drogach...

Czasami mam wrażenie że dzwięk bardzo przypomina jakby powietrze chciało przedostać sie przez małą dziurkę

 

koledzy pomóżcie,jak jadę po mieście to wszyscy się na mnie oglądają !!!!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiatm ponownie

 

żaden z pomysłów nie pomaga,wymienione klocki,sprężynki,tarcze itp. wszystko sprawdzone i nadal dzwięk wydobywa sie z tylnich kół !!!

Najbardziej słychać ten dzwię jak przejezdżam prze most,koło barkierek na drogach...

Czasami mam wrażenie że dzwięk bardzo przypomina jakby powietrze chciało przedostać sie przez małą dziurkę

 

koledzy pomóżcie,jak jadę po mieście to wszyscy się na mnie oglądają !!!!:(

a osłonny przegubów są dobrze dociśnięte z tylnym mostem nic się nie dzieje w sensie brak luzów itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, dzisiaj autko stało kilka godzin u mechanika i sprawdzał wszystko co tylko sie dało(łącznie z szarpakami itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gumbas, ja także miałem taki problem. W moim przypadku wystarczyło wyczyścić tarczę bo nazbierało się syfu, i zagiąć blaszki na klocku. Ale jeżeli wymieniales klocki to moze zobacz ta tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są oki, nie ma syfu itd,nawet rant dzisiaj był szlifowany może coś od amortyzatora?????jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem. Mogę ci tylko podpowiedzieć, że ja aby znaleźć miejsce dzwonienia stukalem w kolo, wtedy był ten dźwięk i po kolei przykładem druga rękę do części. Było tak że stuknelem w koło i przylozylem rękę do zacisku wtedy nie było tego słychać. Rozebralem, posprawdzalem i zrobiłem to o czym pisałem wcześniej no i trafiłem. A ten dźwięk to naprawdę wstyd. Jeżdżę po osiedlu po takich płytach, aż dziewczęta się dziwnie patrzyły :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem koledzy ze stary kotlet

b5 wersja kombi

problem z dzwonieniem z tułu gdy jade po nierównosciach to tragedia dzwini jakbym podrzucał metalowy garnek z metalowumi czesciami

dzwonienie w momencie pracy amortyzatora , 3 miesiace temu wymienilem tylne amory sacha sprezyny ta sama firma i oryginalne odboje,Po wymianie amorów było słychac małe dzwonienie ale winna była osłona termiczna zrobiona i po jakims czasie zaczeły sie problemy z dzwonieniem dodatkowo wydaje mi sie ze tył auta jest nie stabilny tzn jakby pływal gdy staram sie pchnac bok samochodu to poddaje sie zbyt łatwo -chodzi na boki jak łajba podczas sztormu .patrzyłem na tuleje tylnej belki -popekane

jakies sugestie oprucz tulei/n

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem koledzy ze stary kotlet

b5 wersja kombi

problem z dzwonieniem z tułu gdy jade po nierównosciach to tragedia dzwini jakbym podrzucał metalowy garnek z metalowumi czesciami

dzwonienie w momencie pracy amortyzatora , 3 miesiace temu wymienilem tylne amory sacha sprezyny ta sama firma i oryginalne odboje,Po wymianie amorów było słychac małe dzwonienie ale winna była osłona termiczna zrobiona i po jakims czasie zaczeły sie problemy z dzwonieniem dodatkowo wydaje mi sie ze tył auta jest nie stabilny tzn jakby pływal gdy staram sie pchnac bok samochodu to poddaje sie zbyt łatwo -chodzi na boki jak łajba podczas sztormu .patrzyłem na tuleje tylnej belki -popekane

jakies sugestie oprucz tulei/n

z gory dziekuje za pomoc

To że pływa to jak sam napisałeś tuleje, a co do dzwonienia u mnie to były klocki przyjrzyj się drucikom na klockach ewentualnie podoginaj je mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sprawdze jeszcze dzis

dzieki sprawdziłem te stuki i masz racje to klocki przejechalem sie po odcinku kiepskiej drogi z otwartymi szybami po kilku metrach zaciagnałem delikatne reczny i nastała błoga cisza:coolwiec pewnie masz racje . a co do tulei zamawiam jutro bo mnie wkurza to auto 4 nowe amory sprezyny a jadac autem czuje sie jakbym płynał po drodze

 

MIAŁES RACJE WEWNETRZNY KLOCEK NAWALAŁ W JARZMO -KILKA MINUT pracy (wyjecie klocka i podgiecie drucików) I CISZA

Edytowane przez radek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjecie klocka i podgiecie drucików
Słaby ze mnie mechanik, możecie pokazać na przykładowym zdjęciu o które druciki chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3506235971.jpg

Chodzi oczywiście o tylne klocki. Zdjęcie zapożyczone z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi oczywiście o tylne klocki. Zdjęcie zapożyczone z internetu.
To wiem, że o tylne bo też mi dzwonią.

Spróbuje coś zdziałać ;)

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności